کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی: نشست و ملاقات اضطراری با وزیر امور خارجه هلند

در نشست و ملاقات با وزیر امور خارجه هلند آقای هوکسترا، دیروز چهارشنبه ۲۱ دسامبر ۲۰۰۲، پریسا پوینده مسئول کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی همراه با فرح کریمی عضو مجلس سنای هلند و لیلیان پلومن رئیس و شخص اول سابق حزب کارگر و فعال حقوق زنان و دو تن از فعالین دیگر، اعتراضات جاری در جامعه، سرکوبها، بازداشتهای وسیع و شرایط غیر انسانی و خطرناک بازداشت شدگان، شکنجه و عدم آگاهانه دارو و درمان، تجاوز به دستگیر شدگان بویژه زنان، بازداشت مجدد زندانیان سیاسی سابق و جان باختن یکی از آنان بر اثر شکنجه، آتش سوزی در زندانها، صدور احکام محاربه و اعدام از موضوعات مطرح شده بود.


در این نشست خواست اعلام حمایت دولت هلند از اعتراضات مردم در ایران بطور عمومی تر و وسیعتر، تحریمهای بیشتر، توقف اعدامها، کفالت سیاسی جهت نجات جان بازداشت شدگان و محاکمه سران جمهوری اسلامی از سئوالات مطرح شده بود.
همچنین در این نشست پریسا پوینده خواستار بایکوت رژیم و اخراج دیپلماتهای جمهوری اسلامی از هلند و فراخواندن دیپلماتهای هلندی از ایران و محاکمه سران جمهوری اسلامی شد.


آقای هوکسترا وزیر امور خارجه ضمن ابراز همدردی و همبستگی خود با مردم ایران گفت؛ رعایت حقوق بشر در ایران برای ما از الویت بالایی برخوردار است و ما با همکاران خود در پارلمان اروپا و سازمان ملل ایران را بدلیل نقض حقوق بشر محکوم میکنیم. وی افزود برای عدالت تلاش میکنیم و تحریمهای بیشتری را برای مسئولین تصویب میکنیم. همچنین هلند فورا از مقامات ایران میخواهد اعدامها را متوقف کند.


کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی تمام تلاش و امکانات خود جهت آزادی بازداشت شدگان و زندانیان سیاسی، توقف اعدامها و حمایت از انقلاب جاری و داستن یک زندگی بهتر برای مردم در ایران بکار میبرد.


کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
۱ دی ۱۴۰۱/ ۲۲ دسامبر ۲۰۲۲

اینرا هم بخوانید

آغاز سال جدید با طنین مرگ بر دیکتاتور بر فضای شهرها

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۶۰:آغاز سال جدید با طنین مرگ بر دیکتاتور بر فضای …