شعارهای شبانه در محلات تهران. تحصن دانشجویی

در برخی مناطق تهران شعارهای شبانه علیه حکومت طنین‌انداز شدند. جمعی از دانشجویان پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران تحصن کردند.  گروهی از شهروندان شامگاه سه‌شنبه (چهارم بهمن) در محلات پیروزی، تهرانپارس، گیشا، شهران، باغ فیض پونک و شهرک اکباتان شعار “مرگ بر خامنه‌ای”، “مرگ بر اصل ولایت فقیه” و “مرگ بر سپاهی” سر دادند.

به گزارش کانال تلگرامی “شوراهای صنفی دانشجویان کشور” گروهی از دانشجویان پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران روز سه‌شنبه (چهارم بهمن) در اعتراض به احکام کمیته انضباطی و حمایت از دانشجویان دانشگاه هنر دست به تحصن زدند. در تصاویر منتشر شده از این تحصن پلاکاردهای اعتراضی دانشجویان دیده می‌شود که روی آ‌نها شعارهایی از جمله “اعتراض حق دانشجو است”، “نه به احکام ظالمانه کمیته انضباطی” و “هنرهای زیبا در کنار دانشگاه هنر ایستاده است” نقش بسته‌اند.

جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر تهران ۲۷ دی‌ماه بیانیه‌ای را منتشر کردند که در آن از ارعاب، تهدید و سرکوب دانشجویان از سوی مسئولان دانشگاه سخن رفته بود. در این بیانیه از تنگ‌تر شدن حلقه فشار بر دانشجویان رشته مجسمه‌سازی خبر داده شده و گفته شده بود بعد از تعلیق چندین دانشجوی مجسمه‌سازی و توبیخ مدیرگروه این رشته و ممنوع کردن تدریس برای هفت استاد مدعو که از دانشجویان حمایت کرده بودند، مقامات دانشگاه به دانشجویان دستور داده‌اند تا به صورت دسته‌جمعی اقدام به حذف ترم کنند. در این بیانیه گفته شده بود دانشجویان تهدید شده‌اند در صورت سرپیچی از این دستور، همگی مشروط خواهند شد.

* دانشگاه فردوسی مشهد همکاری خود را با مهشید گوهری، استاد مدعو گروه ادبیات را به دلیل حمایت از دانشجویان قطع کرد. این استاد دانشگاه با انتشار یک استوری در صفحه ایسنتاگرامش نوشت پس از هفت سال تدریس مستمر در این دانشگاه، “خبر قطع همکاری با من و چند نفر از همکارانم تأیید شد.”

اینرا هم بخوانید

فیلمهایی از وضعیت دردناک مردم زلزله زده خوی در برف و سرمای شدید. مردم بشدت معترضد. حکومت فقط وعده داده و….

وضعیت دردناک مردم زلزله زده. مردم بشدت عصابی و معترضند. حکومت فقط وعده داده در …