وزارت دفاع حکومت از حمله پهپادی به یک مجتمع نظامی در اصفهان خبر داد

در پی شنیده شدن صدای چند انفجار در اصفهان وزارت دفاع ایران اعلام کرد یکی از “مجتمع‌های کارگاهی” این وزارتخانه هدف حمله “سه پهپاد” قرار گرفته است. در بیانیه این وزارتخانه گفته شده این حمله تلفات جانی نداشته است.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران با انتشار بیانیه‌ای از حمله پهپادی به یکی از مراکز نظامی وابسته به وزارت دفاع ایران در شهر اصفهان خبر داد. در این بیانیه آمده این حمله شامگاه شنبه (هشتم بهمن/ ۲۸ ژانویه) حدود ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه با استفاده از “سه ریزپرنده به یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع” صورت گرفته است. به گفته این وزارتخانه یکی از ریزپرنده‌ها “مورد اصابت پدافند هوایی مجتمع و دو فروند دیگر آنها در تله‌های پدافندی گرفتار و منفجر شدند.”

طبق این بیانیه این حمله تلفات جانی نداشته و تنها “آسیب جزئی” به سقف کارگاه وارد آورده که این خسارات نیز “در تجهیزات و مأموریت‌های مجموعه ایجاد نکرده است.”

به گزارش خبرگزاری فارس، منصور شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان، نیز از تماس‌ شهروندان با یگان‌های امدادی خبر داده و گفته بود: «بنا بر اعلام شهروندان به یگان‌های امدادی صداهای ناهنجاری طی سه الی چهار مرحله در محدوده امام خمینی شنیده شده است.»

در همین حال ویدئویی نیز از لحظه وقوع انفجار در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که در آن صدای یک شهروند اصفهانی لحظاتی پیش از وقوع یک انفجار مهیب شنیده می‌شود که می‌گوید وقوع انفجار ناشی از برخورد یک پهپاد بوده است. 

خبرگزاری مهر گزارش داده بود “شهروندان منطقه ۱۲ در خیابان خمینی به علت شنیدن صداهای ناهنجار به خیابان‌ها آمدند.”

در یکی از صفحه‌های اینستاگرامی نیز که اخبار اصفهان را پوشش می‌دهد کاربری نوشت صدای انفجار چهارمرتبه با فاصله شنیده شد و لرزش‌های ناشی از آن در منطقه خانه اصفهان نیز احساس شد.

اینرا هم بخوانید

دانش و فناوری۱۱ دانشگاه بریتانیایی به سپاه در ساخت پهپاد کمک کرده است

چند رسانه در بریتانیا به نقل از نمایندگان پارلمان این کشور گزارش داده‌اند که دانش …