زلزله خوی. کمبود چادر، نان و سایل گرمایشی.٣٠٠٠ واحد مسکونی تخریب٢٠ تا ٨٠ درصدی داشته اند.مردم معترضند

وضعیت ناگوار زلزله‌زدگان خوی

در سرمای شدید آن منطقه و برف، اسکان موقت برای زلزله‌زدگان در اولویت است که ضرورتش چادر، کانکس و وسایل گرمایشی است.همچنین؛ مواد غذایی آماده، پتو، بخاری برقی، پلاستیک، غذای آماده، لوازم بهداشتی، لباس‌های گرم، کیسه خواب، چراغ‌های نفتی، کمک‌های اولیه و…. برگرفته از کانال تلگرام اتحادیه آزاد کارگران ایران

***************

بنیاد مسکن اعلام کرده که بر اساس تازه ترین برآوردها ٣٠٠٠واحد مسکونی خسارت ٢٠ تا ٨٠درصدی وارد شده است

خبرگزاری حکومتی ایسنا در باره وضعیت زلزله زدگان خوی تیتر زده:تراژدی زلزله خوی

ایسنا/آذربایجان غربی بدنبال زلزله ۵.۹ ریشتری در خوی و خسارات زیادی که این زمین لرزه در شهر خوی و روستاهایش برجای گذاشته است و با توجه به بارش برف و دمای زیر صفر درجه و پس لرزه های پیاپی مشکلات مردم در بخش اسکان و تهیه وسایل گرمایشی زیاد شده بطوریکه در مقابل دهیاری روستاهای حادثه دیده و مقابل هلال احمر در خوی جمعیت برای تحویل کمک ها مدتها در صف منتظر می مانند.

زلزله های متعدد و سرمای هوا مردم خوی را کم طاقت و رنجور کرده است.  یکی از اهالی روستای بدل آباد که زلزله آسیب زیادی به خانه اش زده است در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: متاسفانه توزیع چادرهای اسکان به خوبی انجام نمی شود، با خانواده ام در زیر برف و سرما هستیم. با کمبود وسایل گرمایشی مواجهیم.  

مردم شهر از مشکل کمبود نان گله مندند و برای گرفتن چند قرص نان باید ساعتها در صف بایستند، با توجه به اینکه در چنین شرایطی مردم بیش از زمانهای دیگر به دارو و وسایل بهداشتی نیاز دارند، ولی داروخانه ها بسته است و مردم دچار مشکل شدند.  

*تسنیم نوشت:مردم از عدم مدیریت مناسب در توزیع اقلام امدادی از چادر تا غذا، کمبود نیروهای متخصص و مردمی در رأس کار و ‌پایین بودن سطح امدادرسانی‌ها گلایه داشتند و می‌گفتند ‌در ار‌دوگاه‌های تعبیه شده با توجه به اینکه جمعیت زیاد است امکانات به میزان کافی در اختیار مردم نیست.

اینرا هم بخوانید

اعتصاب در شهرهای سیستان و بلوچستان درسالروز جنایت جمعه خونین زاهدان

شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲.زاهدان طبق فراخوان از قبل اعلام شده در سالگرد جنایت جمعه خونین …