صدمات زلزله در خوی و چهره ضد انسانی حکومت

این بار در خوی مردم بخاطر زلزله و بی تامینی در برابر چنین بلایایی قربانی میدهند. در جریان این زلزله که ۵ و ۹ دهم ريشتر گزارش شده است، بیش از ١٣٠٠ نفر مصدوم و بنا به گزارشات رسمی ۳ نفر جانشان را از دست داده اند. بعلاوه طبق گزارشات این فاجعه موجب خسارات سنگینی به منازل و ساختمانها و زندگی مردم شده است و مردم بسیاری در این منطقه بی خانمان و آواره شده اند . زلزله زدگان که بدون امکانات در هوای سرد در حالت آوارگی قرار دارند، نسبت به عدم رسیدگی به وضعیت خود بسیار خشمگینند و اعتراض دارند و خواهان حل معضلات زیستی خود و تامین فوری چادر و امکانات گرمایشی و سایر نیازها هستند.

دهها هزار تن از زلزله زدگان بدون هیچ نوع امکاناتی در سرمای کشنده این منطقه به حال خود رها شده اند.  جمهوری اسلامی مثل همیشه به جای هر گونه کمک رسانی ای به مردم آسیب دیده،  از یکسو دروغ و وعده تحویل مردم میدهد و از سوی دیگر از ترس اعتراضات مردمی، فورا نیروهای مزدور و سرکوبش را بسیج کرده و منطقه را امنیتی کرده است.

در برابر این حکومت جنایتکار و دزد و چپاولگر مردم زلزله زده در این منطقه خود وارد عمل شده و برای کمک رسانی آسیب دیدگان و آوار برداری و نجات جان انسانها تلاش میکنند. بنا بر خبرها مردم از دیگر شهرها  با زلزله زدگاان خوی اعلام همبستگی کرده و کمک رسانی ها براه افتاده است. حکومت تلاش میکند جلوی این کمک ها را بگیرد تا مبادا فضای همبستگی با این مردم که یکپارچه خشم و اعتراض هستند بالا بگیرد. در این میان مشتی دزد و چپاولگر نیز مثل همیشه فعال شده اند تا از قبل سوء استفاده از این وضعیت فاجعه بار پولی به جیب بزنند.  در برابر این وضعیت و عدم پاسخگویی مقامات حکومت  مردم خوی فریاد اعتراضشان بلند شده و شاهد تجمعات متوالی مردم این شهر مقابل هلال احمر و فرمانداری هستیم و امروز نیز در این محل مردم تجمع اعتراضی داشتند. 

رها کردن مردم در کام بلایای طبیعی در بی تامینی مطلق بخشی از کارنامه ننگین رژیم ضد انسانی و چپاولگر حاکم است. آنچه که امروز بر سر مردم خوی آمده را قبلا در کرمانشاه و خوزستان و خراسان و گوشه گوشه این کشور شاهد بوده ایم.

حزب کمونیست کارگری همبستگی عمیق خود را با زلزله زدگان خوی اعلام کرده و به خانواده هایی که عزیزانشان را از دست داده اند تسلیت میگوید. حزب  مردم در تمام شهرها را به حمایت و کمک رسانی فعال به مردم زلزله زده خوی فرا میخواند. 

هم اکنون گروههای مردمی در خوی به سختی مشغول کمک رسانی اند. این گروهها را میتوان و ضروریست که به صورت شوراهای محلی سازمان داد تا هم امورات معیشتی و کمک دهی به مردم آسیب دیده سر و سامان بهتری پیدا کند، هم  مردم در صفی سازمانیافته تر و  متحدتر بتوانند پیگیر حق و حقوق خود و خواستها و نیازهای فوری شان باشند و با قدرت بیشتری سرکوبگری های حکومت را عقب زد.

نابود باد حکومت اسلامی!

حزب کمونیست کارگری ایران

۱۲ بهمن ۱۴۰۱، ۱ فوریه ۲۰۲۳

اینرا هم بخوانید

دانش و فناوری۱۱ دانشگاه بریتانیایی به سپاه در ساخت پهپاد کمک کرده است

چند رسانه در بریتانیا به نقل از نمایندگان پارلمان این کشور گزارش داده‌اند که دانش …