خزانه‌داری آمریکا ۹ شرکت مرتبط با صنایع پتروشیمی و نفت ایران را تحریم کرد

خزانه‌داری آمریکا ۹ شرکت مرتبط با صنایع پتروشیمی و نفت ایران را تحریم کرد
وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که ۹ شرکت ایرانی و خارجی را به دلیل نقض تحریم‌های ایالات متحده در رابطه با صادرات محصولات پتروشیمی ایران به فهرست تحریم‌ها افزوده است.

بر اساس بیانیه‌ای که روز پنج‌شنبه ۲۰ بهمن در وب‌سایت رسمی خزانه‌داری آمریکا منتشر شد، شرکت‌های یاد شده به خاطر نقض تحریم‌های پیشین آمریکا علیه شرکت‌های پتروشیمی مارون و همچنین همکاری با شرکت «ترلیانس» هنگ‌کنگ که پیشتر به خاطر دلالی محصولات پتروشیمی ایران تحریم شده بود، به لیست سیاه آمریکا اضافه شدند.

تحریم‌های جدید آمریکا شش شرکت پتروشیمی مستقر در ایران شامل پتروشیمی امیرکبیر و شرکت پتروشیمی سیمرغ را به‌همراه چهار شرکت زیرمجموعه شرکت پتروشیمی مارون شامل پتروشیمی لاله، شرکت افق سپهر مارون، شرکت تینا تدبیر مارون و شرکت صنایع تکمیلی مارون را هدف قرار داده است.

علاوه‌بر این، شرکت تجاری و کشتی‌رانی «سِنس» مستقر در مالزی و شرکت‌های «یونیشس انرژی» و «آسیا فیوئل» مستقر در سنگاپور نیز سه شرکت خارجی تحت تحریم از سوی آمریکا اعلام شدند.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری تصریح شده که ۹ شرکت یاد شده «در حمل یا فروش صدها میلیون دلار محصولات پتروشیمی و مواد نفتی ایران» دست داشته‌اند.

معاون امور مبارزه با تروریسم و اطلاعات مالی وزیر خزانه‌داری آمریکا در رابطه با تحریم‌های روز پنج‌شنبه گفت که حکومت ایران «به طرزی فزاینده» به مشتریان شرق آسیا برای فروش محصولات پتروشیمی و نفتی خود روی آورده که نقض تحریم‌های ایالات متحده است.

برایان نلسون افزود:‌ «ایالات متحده همچنان بر هدف قرار دادن منابع درآمد غیرقانونی تهران تمرکز دارد و به اعمال تحریم‌ها علیه افرادی که آگاهانه این تجارت را تسهیل می‌کنند، ادامه خواهد داد.»رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

مجازات «تغییر محل تحصیل»از بیشترین احکام کمیته‌های انضباطی برای دانشجویان بود

گزارش «شبکه شرق» از مجازات «تغییر محل تحصیل» که پس از حوادث ۱۴۰۱ یکی از …