ابراز نگرانی آمریکا و کشورهای غربی از عدم همکاری جمهوری اسلامی با آژانس اتمی

وزرای خارجه ایالات متحده آمریکا و اعضای اروپایی برجام از عدم همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و «اقدامات بی‌ثبات‌کننده» جمهوری اسلامی اظهار نگرانی کردند.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز شنبه ۲۹ بهمن‌ماه اعلام کرد آنتونی بلینکن وزیر خارجه این کشور در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ با همتایان آلمانی، فرانسوی و بریتانیایی خود درباره ایران مذاکره کردند.

به گفته او، وزرای خارجه چهار کشور از تشدید اقدامات هسته‌ای جمهوری اسلامی و عدم همکاری آن با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار نگرانی کرده و خواستار بازگشت ایران به تعهدات خود شدند.

جان کربی، مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز شنبه ۲۹ بهمن‌ماه در همین زمینه در مصاحبه‌ای با شبکه «فرانس ۲۴» گفت توافق هسته‌ای ایران «در حال حاضر در دستور کار نیست».

وزاری خارجه آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان همچنین از همکاری‌های نظامی ایران و روسیه و پیامدهای آن بر امنیت و ثبات منطقه ابراز نگرانی کردند.جان کربی نیز گفته است جمهوری اسلامی با ارائه صدها پهپاد انتحاری مرگبار به ارتش روسیه «مستقیماً و به‌ طور آشکار» به روسیه در این جنگ کمک می‌کند. او تاکید کرد جمهوری اسلامی باید پاسخ‌گوی این اقدام خود باشد.برگرفته از رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

مجازات «تغییر محل تحصیل»از بیشترین احکام کمیته‌های انضباطی برای دانشجویان بود

گزارش «شبکه شرق» از مجازات «تغییر محل تحصیل» که پس از حوادث ۱۴۰۱ یکی از …