تحریم‌‌های جدید آمریکا علیه ایران به دلیل ارسال پهپاد نظامی به روسیه

وزارت بازرگانی ایالات متحده آمریکا در سالگرد تهاجم نظامی روسیه به اوکراین، تحریم‌های جدیدی را علیه بلاروس، ایران و برخی دیگر از کشورها به دلیل حمایت آنها از مسکو اعمال کرد.

گزارش روزنامه رسمی دولت آمریکا، فدرال رجیستر، حاکی از آن است که تحریم‌های جدید علیه ایران به دلیل با ارسال پهپاد به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین است.

این تحریم‌ها شامل صادرات اقلام و تکنولوژی‌هایی به ایران می‌شود که در صنعت تولید پهپاد کاربرد دارند و بر اساس و ۱۲ نهاد جدید نیز در فهرست سیاه قرار گرفته‌اند.

به تازگی والی آدیمو، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا ، از برنامه واشینگتن برای تحریم‌های جدید علیه شبکه تامین تسلیحاتی روسیه خبر داده بود که ایران نیز به دلیل فروش پهپاد به مسکو شامل آن می‌شود.

دی‌ ماه امسال شبکه تلویزیونی «سی‌ان‌ان» از کشف ۴۰ قطعه ساخت شرکت‌های آمریکایی در پهپاد ایرانی سرنگون شده توسط اوکراین خبر داده بود.

کاخ سفید آذرماه امسال یک گروه ویژه تشکیل داد تا درباره دسترسی ایران به فناوری آمریکایی و غربی، از جمله تجهیزات کوچک‌تر مانند نیمه‌رساناها و ماژول‌های موقعیت‌یابی تا قطعات بزرگ‌تر مانند موتورها برای استفاده در ساخت پهپادها تحقیق کند.

بر اساس این گزارش از ۵۲ قطعه خارجی استفاده شده در پهپاد انتحاری شاهد-۱۳۶ ایران، ۴۰ قطعه توسط ۱۳ شرکت مختلف آمریکایی ساخته شده و ۱۲ قطعه نیز ساخت شرکت‌هایی از سوئیس، کانادا، ژاپن، تایوان و چین است.رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

کمبود معلم:گزینش آموزش و پرورش پذیرفته شدگان را رد صلاحیت می کند!۲۳ هزار کلاس درس بدون معلم

مدارس بدون معلم مانده اند، گزینش آموزش و پرورش پذیرفته شدگان آزمون استخدامی را رد …