در جریان اعتراضات ماههای اخیر ۳ هزار و ۹۵۳ زن بازداشت و ۶۶ زن کشته شده اند

پس از اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ دستکم «۳ هزار و ۹۵۳ زن» بازداشت شدند.در بخشی از این گزارش آمده است: تخمین زده می‌شود که «دست کم ۶۶ زن» در ایران طی جریان اعتراضات «جان باختند» و «تعداد نامعلومی نیز زخمی شده‌اند.»

در گزارش هرانا تاکید شده است: «دستگیری‌ها و بازداشت‌های خودسرانه زنان» نشان می‌دهد که دولت جمهوری اسلامی مایل است از «زور غیرقابل توجیه» برای «خاموش کردن مخالفان» استفاده کند.

در یکساله اخیر «حداقل ۱۵ زن و ۷ مرد» به دلایل «ناموسی» کشته شده‌اند، «دست کم ۱۴ زن» نیز در زندان‌های مختلف «اعدام» شدند و «۲ نفر» نیز «به اعدام محکوم شده‌اند.»بر پایه این گزارش، طی همین مدت «۳۸ مورد» قتل زنان و «۱۴ مورد» ضرب و جرح شدید که ریشه در «خشونت خانگی» داشته و حداقل «۱۲ مورد» خودکشی که «۴ مورد» آنها به شکل «خودسوزی» بوده، گزارش شده است.

از ابتدای آذرماه ۱۴۰۱ تاکنون «دست کم ۲۹۰ مورد» حمله به مدارس گزارش شده که «دست کم ۷۰۶۸ دانش آموز» تحت تاثیر آن قرار گرفتند. در این گزارش تاکید شده که این تعداد تنها مربوط به «۱۰۳ مدرسه» است که آماری در این رابطه اعلام کرده‌اند.بر این اساس، حملات سریالی در «دست کم ۹۹ شهر از ۲۸ استان» ایران ثبت شده که «بیشترین تعداد حملات ثبت شده» مربوط به تاریخ «۱۳ اسفندماه» با «۸۱ مورد» حمله بوده است.برگرفته از هرانا

اینرا هم بخوانید

انتخابات ترکیه؛ اردوغان اکثریت را بدست آورد

*رادیو فردا:شورای عالی انتخابات ترکیه با شمارش بیش از ۹۹ درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری …