تا خاتمه حملات شیمیایی به مدارس با اعتصاب کلاسهای درس را تعطیل کنید!

نزدیک به چهارماه از حملات سازمانیافته شیمیایی تروریستی جمهوری اسلامی به مدارس می‌گذرد و تناقض‌گویی مسئولین حکومتی برای لاپوشانی این جنایت تنفرانگیز ادامه دارد. یاوه‌گویی اخیر سخنگوی قوه قضائیه برای لاپوشانی کردن جنایت زنجیره‌ای حکومت بدون تردید بخش دیگری از ادامه سناریوی تروریستی دستگاه‌های امنیتی برای حملات بعدی به مدارس و پنهان کردن نقشه‌های شوم حکومت است. او وقیحانه می‌گوید کسی مسموم نشده. از لفظ مسمومیت استفاده نکنید بگویید بدحالی! تهدید می‌کند قوه قضائیهپیگیری مستقل بررسی این حملات را نخواهد پذیرفت چرا که “روان جامعه را پریشان می‌کند”! و خبر از تشکیل ۳۰ پرونده و درخواست اشد مجازات در رابطه با آنچه خودش «شایعه‌پراکنی سلبریتی‌ها» می‌خواند داده است. ادعای پوچ پلیس در باره گشت ۴ هزار نفره و دستگیری ۱۱۰ نفر و مصادره بمب‌های بد بو، بخش دیگری از همین سناریوسازی ها است!

این در حالی است که معاون درمان وزیر بهداشت، می گوید ۱۳‌هزار دانش آموز مسموم تحت معالجه قرار گرفته‌اند. یکهزار دانش‌آموز در مدرسه درمان شده‌اند و بیش از صد دانش‌آموز بستری گردیده‌اند.

روز یکم اسفند، محمدجعفر منتظری دادستان کل قوه قضائیه اعلام کرده استمسمومیت‌ها اقدام مجرمانهٔ عمدی است. به فاصله چند روز، وزارت کشور اطلاعیه داده است که صدنفر از عوامل مسمومیت دانش‌آموزان دستگیر شده‌اند. غلامحسین اژه‌ای،رییس قوه قضاییه نیز در تأیید این دستگیری‌ها روز ۲۲ اسفند اعلام کرد: «قضات ذی‌صلاح به پرونده عناصر دستگیرشده، رسیدگی کنند، نوع کار و انگیزه عاملان این ماجرا باید برای مردم تبیین شود»!امامحسنی بندپی نماینده مجلس از نوشهر صریحاً می‌گوید دستگیری‌ عوامل مسمومیت دانش‌آموزان کذب محض است. 

دروغگویی و تناقض‌گویی‌ها اما پایانی ندارد. در یک نمونه دیگرستاد حقوق بشر قوه قضائیه مدعی می‌شود که طبق بررسی کمیته تحقیق شامل۳۰ متخصص برجسته وزارت بهداشت، کمتر از ۱۰ درصد دانش‌آموزان در ۵۲ مدرسه و ۲۵۰ کلاس یک ماده محرککه از نوع گازهای جنگی، خطرناک و کشنده نبوده، استنشاق کرده‌اند و برخی افراد در رابطه با مواد محرک دستگیر شده‌اند!این در حالی است که محمدحسن آصفری، نماینده مجلس و از اعضای کمیته حقیقت‌یاب! حکومت، می‌گوید۲۵ استان شامل تقریبا ۲۳۰ مدرسه درگیر این مسمومیت‌ها شده‌اند! هیچ اشاره‌ای هم به نوع گاز و مسمومیت نمی‌شود.

نفس این تناقض‌گویی‌های آشکار ارگانها و مقامات بالای حکومت، تعلل چهارماهه در بررسی این فاجعه، کمرنگ کردن این فاجعه و برعکس خط و نشان کشیدن برای کسانی که انگشت اتهام را به طرف حکومت گرفته اند بخوبی نشان می‌دهد که راس حکومت اسلامی مشغول این جنایت فجیع است. چندین فقره اعترافات اجباری نخ‌نما و بی‌ارزش هم پخش شده که تماما ساختگی است.قوه قضائیه اما بصورت خزیده سراغ معلمان رفته و میخواهد عاملین جنایات سازمان یافته را معلمان و دانش آموزان معرفی کند.

روشن است که جامعه زیر بار این حقه‌بازی کثیف امنیتی نمی‌رود. جان و امنیت میلیونها دانش‌آموز و معلم در خطر جدی است و حملات شیمیایی کماکان در گوشه و کنار کشور در جریان است.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان با فراخوان‌ تجمع فرهنگیان در روز ۱۶ اسفندماه در سراسر کشور در مقابل این توطئه کثیف ایستاد و اعلام کرد خط قرمز معلمان امنیت دانش‌آموزان است و نهادهای حاکمیتی و انتظامی، قضایی و امنیتیمسئول این فجایع هستند. معلمان و اولیاء دانش‌آموزان نیز‌ در حداقل ۳۶ شهر دست به اعتراض زدند. حکومت همچنین با حمله وحشیانه و شلیک گلوله ساچمه‌ای و پرتاب گار اشک‌آور به تجمعات اعتراضی معلمان و خانواده های دانش اموزان حمله کرد و تعدادی از معلمان را دستگیر کرد.

حکومت اسلامی با حمله شیمیایی به دانش آموزان و برخی خوابگاههای دختران دانشجو انتهای توحش خود را به نمایش گذاشته است.

این توطئه کثیف، این کودک کشی شیمیایی را باید بر سر جمهوری اسلامی خراب کنیم. جهان متمدن نمی‌تواند این جنایات هولناک را ببیند و واکنشی نشان ندهد! دولت ها و نهادهای بین‌المللی باید صریحا به این اعمال تروریستی اعتراض کند و هر نوع رابطه با این حکومت را قطع کند. همه آمرین و عاملین این فجایع تکان دهنده باید به جامعه معرفی شوند و حکومت اسلامی به جرم جنایت حملات شیمیایی به دانش‌آموزان از کلیه مجامع بین‌المللی اخراج شود. مردم ایران در چنین شرایطی بیش از پیش به حمایت گسترده بین‌المللی نیاز دارند.

تنها راه تامین امنیت جانی دانش‌آموزان و معلمان،اعتصاب معلمانو برپائی تجمعات اعتراضی معلمان و دانش اموزان و خانواده های آنان است.

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۵اسفند۱۴۰۱، ۱٦مارس ۲۰۲۳

اینرا هم بخوانید

زمین لرزه۵.۶ ریشتری در شهرستان خوی و سلماس؛ مصدومیت ۸۲ نفر

صبح امروز زلزله‌ای به قدرت ۵.۶ شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی ایران را لرزاند. …