تجمعات گسترده بر مزار جانباختگان انقلاب در آخرین هفته سال و دو خبر دیگر

خیزش های مردمی: اطلاعیه شماره ۳۵۷:تجمعات گسترده بر مزار جانباختگان انقلاب در آخرین هفته سال و دو خبر دیگر

بازداشت مجدد سپیده قلیان

امروز پنجشنبه ۲۵ اسفند در هفته آخر سال ۱۴۰۱ خانواده های جانباختگان انقلاب در همراهی با مردم بر سر مزار عزیزانشان جمع شدند .  حضور گسترده مردم در  این مناسبت بیش از  پیش نشانگر عزم جزم مردم برای سرنگونی جمهوری اسلامی است. از جمله در این روز مزار جانباختگان انقلاب در شهرهایی چون سقز، سنندج، بوکان، اراک، تبریز، دیواندره و…. به محل اجتماعات بزرگ مردمی و گرامیداشت این عزیزان تبدیل شد . در سقز بسیاری از مردم همراه با خانواده مهسا بر سر مزار مهسا امینی این نماد انقلاب زن، زندگی، آزاد در قبرستان آیچی جمع شدند  و شعارهای ضد حکومتی سر دادند.

در سنندج جمعیت زیادی از مردم برای گرامیداشت یاد جانباختگان به سوی قبرستان آرامستان بهشت محمدی  شهر رفتند و شمار بسیاری از آنها در حسن آباد و قبرستان این شهر گرد آمدند. از صبح این روز نیروهای اطلاعاتی پیرامون این آرامستان جولان میدادند و تا مانع ورود این نیروها به آرامستان شوند. علیرغم آن جمعیتی گسترده در این شهر به خیابان آمدند و شعارهای ضد حکومتی و فریاد زن، زندگی، آزادی را سر دادند. از جمله جمعیت زیادی بر سر مزار هومن عبدالهی گرد آمدند. 

در بوکان در روز گذشته ۲۴ اسفند پیکر شیرزاد احمدی‌نژاد، که یکماه پس از ربایش، زیر شکنجه نیروهای اطلاعات سپاه ارومیه جانباخت، در حال انتقال به شهر بوکان بود که  مردم در تمامی خیابانهای این شهر با خشم و اعتراض  به خیابان‌ها آمدند و شعار دادند.  

در دیواندره  مردم بر مزار محسن محمدی، حبیب مرادی، فواد سواری و فواد قدیمی گرد آمدند و یاد آنها را گرامی داشتند. در اراک مردم مزار مهرشاد شهیدی را گلباران کردند و در تبریز مردم بر سر مزار  یلدا آقافضلی جمع شدند و یاد او را گرامی داشتند. در کامیاران نیز مردم  به همراه سهیلا ابراهیمی همسر فواد محمدی بر سر مزار او در روستای ماویان شهرستان کامیاران  جمع شدند و یاد او را گرامی داشتند.  در مهاباد مردم بر مزار جانباختگان انقلاب از جمله مزار سمکو مولودی جمع شدند و  در  خرم آباد تجمعی بر سر مزار نیکا شاکرمی با حضور خانواده و گروهی از مردم  بر پا شد. در شاهین‌شهر نیز مردم مزار محمد حسن ترکمان را گلباران کردند و به یاد او جمع شدند.  در تهران گروهی از مردم بر مزار  محسن شکاری که بدست جانیان اسلامی در هفدهم آذر ماه  اعدام شد و بر مزار حمیدرضا روحی در بهشت زهرای تهران جمع شدند. تجمع دیگر در مزار نگین عبدالملکی  در آرامستان قلعه در قروه انجام گرفت. در تبریز نیز در آرامستان وادی رحمت مراسم گرامیداشت و تجدید پیمان با آیلار حقی یکی دیگر از جانباختگان انقلاب بود.  این تجمعات علیرغم اینکه  نیرو های انتظامی همه جا را امنیتی کرده بودند، صورت گرفت.

در این مراسم ها مردم شعار میدادند:”مرگ بر دیکتاتور”، “مرگ بر خامنه ای”، “زن زندگی آزادی”، ” نه سلطنت نه رهبری دموکراسی برابری”، “خامنەایی قاتلە، حکومتش باطلە”، “مرگ بر حکومت کودک کش”، “ژن ژیان ئازادی”.

امروز همچنین معلمان در مریوان در اعتراض به پاسخ نگرفتن خواستهای خود و فشارهای امنیتی حکومت  در مقابل اداره آموزش و پرورش تجمع کردند.

بنا بر خبر دیگر حسین رمضانپور از فعالنن معلم در بجنورد بازداشت و راهی زندان شد.

و خبر مهم دیگر بازداشت دوباره سپیده قلیان چهره شناخته ای که در جریان اعتراضات کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت شده بود بعد از چند ساعت آزادی است. او روز ۲۴ اسفند در ادامه آزاد کردنهای بازداشت شدگان انقلاب و زندانیان سیاسی در زیر فشار مبارزات مردمی آزاد شده بود. سپیده قلیان  پس از آزادی در مقابل زندان اوین شادمان از موفقیت جنبش برای آزادی زندانیان سیاسی علیه خامنه ای شعار اعتراضی سر داد و  در ایسنتاگرامش نوشت: “بعد از چهار سال و هفت ماه از پرونده هفت‌تپه آزاد شدم. این‌‌بار به امید آزادی ایران اومدم بیرون!”  آزادی او همگان را شاد کرد. اما این شادی به چند ساعت نرسید که خبر بازداشت مجدد وی توسط ۲۰ مامور سرکوب حکومت در مسیر دزفول منتشر شد. خانواده‌ی قلیان برای پیگیری وضعیت سپیده قلیان به ستاد خبری اطلاعات اراک رفتند  و هنوز خبری از او در دست نیست. سپیده قلیان یک اسطوره  انقلاب است. سپیده قلیان ،  دستگیر شدگان انقلاب و همه زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند. با قدرت انقلاب در زندانها را باز میکنیم.

نابود باد حکومت اسلامی!

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۵ اسفند ۱۴۰۱، ۱۶ مارس ۲۰۲۳

پنج‌شنبه ۲۵ اسفند
تصاویری از مردم #سقز بر مزار #ژینا_امینی با خواندن سرود‌های حماسی

فیلمهای بیشتر از اینجا https://t.me/wpi_hkki

اینرا هم بخوانید

زمین لرزه۵.۶ ریشتری در شهرستان خوی و سلماس؛ مصدومیت ۸۲ نفر

صبح امروز زلزله‌ای به قدرت ۵.۶ شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی ایران را لرزاند. …