جمهوری اسلامی امشب ٦ زندانی را در زندان مرکزی ارومیه به جرم مواد مخدر اعدام کرد

جمهوری اسلامی امشب ٦ زندانی را در زندان مرکزی ارومیه اعدام کرد
https://www.instagram.com/p/Cp3b-NjD_To/?hl=de
حکم اعدام دست‌کم ۶ زندانی کُرد به نام‌های فروهر عباس‌نژاد، محمد ایوبیان، جهانبخش رادلویی، حسن عمری، نسیم نیازی و یاسین رشیدی در زندان مرکزی ارومیه اجرا شد.

کانال اینستاگرامی هنگاوه گزارش داده بامداد روز جمعه ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ (۱۷ مارس ۲۰۲۳)، حکم اعدام دست‌کم پنج‌ زندانی اهل ارومیه به نام‌های فروهر عباس‌نژاد ۴۰ ساله، محمد ایوبیان ۳۷ ساله، جهانبخش رادلویی، حسن عمری و یاسین رشیدی که پیشتر از بابت جرایم مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند، در زندان مرکزی ارومیه (دریا) به اجرا درآمد.
همچنین هم‌زمان حکم اعدام یک زندانی به نام نسرین نیازی (نسیم) که از بند زنان به سلول انفرادی منتقل شده بود به اجرا در آمده است. از جزئیات پرونده و اتهامات وارده به این زندانی اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

منابعی از بند زنان به هه‌نگاو اعلام کرده‌اند که این زندانی به اتهام “جاسوسی برای اسرائیل” به اعدام محکوم شده است که هه‌نگاو تاکنون مستقلاً قادر به تایید آن نیست.
قابل ذکر است که، محی‌الدین ابراهیمی زندانی سیاسی کُرد نیز که به سلول انفرادی منتقل شده بود، تاکنون حکمش اجرا نشده و خطر اجرای حکم وی همچنان بالقوه است.

خبر قبلی

پنجشنبه ۲۵ اسفند :تجمع خانواده‌های چندین زندانی مقابل درب زندان مرکزی ارومیه (دریا)که برای اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده‌اند. هنگاو گزارش داده علاوه بر محی‌الدین ابراهیمی،۶ زندانی دیگر که از بابت جرایم موادم مخدر به اعدام محکوم شده‌اند، به سلول انفرادی زندان مرکزی منتقل شده و خطر اجرای حکم آنها جدی است

اینرا هم بخوانید

درگیری در یزد بر سر حجاب اجباری؛ سه نفر بازداشت شدند

سه نفر روز اول سال نو، به دلیل واکنش به تذکرِ حجاب چند زن در …