شعارهای ضد حکومتی و گلباران مزار معترضان کشته‌شده در ده‌ها شهر در آخرین پنج‌شنبه سال

مزار معترضان کشته شده در ده‌ها شهر و روستای سراسر ایران روز و عصر بیست و پنجم اسفند ماه همزمان با «آخرین پنج‌شنبه سال» شاهد حضور گسترده خانواده‌ها و مردم برای یادبود و ادای احترام به آنها بود. مردم با وجود فضای به شدت امنیتی و استقرار گسترده نیروهای انتظامی، ضمن گلباران مزار معترضان کشته شده، در موارد بسیاری اقدام به سردادن شعار علیه جمهوری اسلامی کردند.

هزاران نفر از مردم با حضور در بهشت زهرای تهران، بهشت سکینه و بهشت علی کرج، آرامستان آیچی محل مزار مهسا امینی و دیگر کشته‌شدگان سقز، بهشت محمدی سنندج، آرامستان زاهدان محل خاکسپاری کشته شدگان جمعه خونین این شهر، آرامستان امامزاده حیات الغیب خرم‌آباد، آرامستان بهشت رضای مشهد، مزار معترضان کشته‌شدگان در چند آرامستان ایذه، و آرامستان‌ اراک، مزار معترضان کشته شده به دست نیروهای حکومتی را گلباران کردند.

آرامستان‌های تبریز، جوانرود، مهاباد، اصفهان، سمیرم، دیواندره، شاهین‌شهر، کرمانشاه، رشت، انزلی، اهواز، فومن، لاهیجان، شیراز، اشتهارد، جونقان، کامیاران، دیواندره و بسیاری از شهرهای ایران نیز شاهد حضور گسترده مردم و خانواده بر مزار معترضان کشته شده در جریان اعتراضات سراسری شش ماه گذشته در ایران بودند.

همچنین جمعی از مردم خانواده‌های معترضان کشته شده در جریان اعتراضات دی ماه سال ۹۶ و اعتراضات آبان سال ۹۸ روز پنج‌شنبه در آرامستان‌های ده‌ها شهر ایران به مزارشان را گلباران کرده و به آنها ادای احترام کردند.

حضور گسترده مردم و خانواده‌ها بر مزار کشته شدگان در حالی صورت گرفت که دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی در بسیاری از شهرها با استقرار نیرو و در مواردی نیروهای یگان ویژه از جمله در بهشت‌زهرای تهران، بهشت رضای مشهد، آرامستان آیچی سقز، آرامستان بهشت محمدی سنندج، آرامستان اراک و بهشت سکینه کرج درصدد جلوگیری از حضور خانواده‌های و مردم بر مزار معترضان کشته شده بودند.اعضای خانواده‌های معترضان کشته شده در مواردی طی سخنانی بر مزار آنها بر ادامه اعتراضات تاکید کردن و در بسیاری از شهرها نیز مردم بر مزار معترضان کشته شده اقدام به سردادن شعارهای ضد حکومتی کردند.رادیو فردا

اینرا هم بخوانید

حمله هوایی آمریکا به مواضع گروه‌های وابسته به سپاه در سوریه

وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دستور جو بایدن، …