کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: قتل حکومتی بهزاد عزیزی و جواب محکم مردم بانه

ساعت ٧ بامداد چهارشنبه ٢ فروردین ١٤٠٢ بهزاد عزیزی جوان ١٩ ساله هنگام بازگشت به محل سکونت خود در روستای «درگاشیخان» در مسیر بانه ـ بوین در ایست بازرسی کریم آباد که مدتی است دایر شده مورد دستگیری و اذیت و آزار مزدوران پاسگاه قرار میگیرد. بهزاد عزیزی در مقابل مزدوران دست به مقاومت میزند و مزدوران دست به جنایت وحشتناکی میزنند و با شلیک چند گلوله او را به قتل میرسانند.

مردم حاضر در محل با اطلاع از قتل بهزاد عزیزی به پاسگاه کریم آباد یورش برده و پاسگاه را به آتش میکشند و مزدوران مستقر در پاسگاه از ترس محل را ترکده و از آنجا فرار میکنند. با انتقال جنازه بهزاد مردم به شهر بانه، جمعیت قابل توجهی در جلو بیمارستان تجمع میکنند و به این جنایت اعتراض میکنند.

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ضمن تسلیت به بستگان بهزاد عزیزی و مردم بانه، همه مردم بانه و سایر شهرها را به گسترش اعتراض علیه این جنایت و شرکت هرچه گسترده تر در مراسم گرامیداشت بهزاد عزیزی فرا میخواند. از همه مردم آزاده و انقلابی در سراسر کشور میخواهیم این جنایت را محکوم کنند و به هر شکل که میتوانند اعتراضشان به این قتل فجیع حکومتی را نشان دهند.

نابود باد جمهوری اسلامی

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران

۳ فروردین ١٤٠٢

٢٣ مارس ٢٠٢٣

اینرا هم بخوانید

تصاویر تجمع در مقابل کنفرانس سازمان جهانی کار در ژنو

به فراخوان کمپین برای آزادی کارگران زندانی (فری دم ناو) روز دوشنبه ۵ ژوئن میتینگی …