وال استریت ژورنال:«روسیه به ایران تجهیزات نظارتی و شنود سایبری می‌دهد»

نشریه وال استریت ژورنال در گزارشی اختصاصی نوشته که روسیه با افزایش همکاریهای نظامی خود با ایران به این کشور تسلیحات سایبری می‌دهد و نرم افزارهای نظارتی و شنود پیشرفته از جمله این تجهیزات هستند.

وال استریت ژورنال به نقل از منابع مطلع گزارش داده که روسیه به ایران کمک می‌کند تا توانایی‌های پیشرفته نظارت دیجیتالی را به دست بیاورد.این روزنامه نوشته: تهران به دنبال عمیق‌تر کردن همکاری خود با روسیه در زمینه جنگ سایبری است و اتحاد نظامی رو به رشد ایران و روسیه همان چیزی است که آمریکا آن را نوعی تهدید ارزیابی می‌کند.

به نوشته وال استریت ژورنال «ظرفیت همکاری در جنگ سایبری بین روسیه و ایران پس از آن ایجاد شد که به گفته مقامات آمریکایی و ایرانی،‌ ایران پهپادهایی را به روسیه فروخته که در جنگ اوکراین استفاده می‌شود و با ارائه موشک‌های کوتاه برد،‌ تانک و گلوله توپخانه به روسیه موافقت کرده است.

بر اساس این گزارش، ایران همچنین خواهان ده‌ها هلیکوپترو هواپیما نظامی و کمک روسیه به برنامه تولید موشک‌های دوربرد خود است.این گزارش در حالی منتشر شده است که تهران دادن پهپاد به روسیه به قصد حمله به اوکراین را تکذیب می‌کند و کرملین هم استفاده از پهپادهای ایرانی در حمله به اوکراین را رد کرده است.‏بی بی سی

اینرا هم بخوانید

اعتصاب کارکنان و کارگران پتروشیمی آبادان

چهارشنبه ۱۲ مهر ۴۰۲،کارکنان پتروشیمی آبادان، کارگران قراردادی و اورهال در پی عدم پرداخت حقوق …