ادامه اعتراضات علیه اعدام سه جوان در دستگرد اصفهان و اعدامها

امروز دومین روز فراخوان “دیگر نمیگذاریم جوانانمان را بکشید!” به سه روز اعتراض  است که از سوی  چهارده نفر از خانواده های دادخواه، ده تشکل و  نهاد از  کارگران، بازنشستگان، مدافعین حقوق زن و حقوق کودک و صد و هفده نفر از چهره های شناخته شده کارگری و فعالین اجتماعی داده شده است. این فراخوان در اعتراض به قتل حکومتی مجید_کاظمی، #صالح_میرهاشمی، #سعید_یعقوبی و علیه اعدامها  است.  در پاسخ به این فراخوان و در فضای پر التهاب جامعه روزهای پر اعتراضی را شاهدیم. از جمله در روز گذشته بازنشستگان تامین اجتماعی و امروز بازنشستگان مخابرات در چندین شهر تجمع داشتند و همانطور که قبلا گزارش کردیم در دیگر مراکز کارگری در نفت، راه آهن و شهرداری نیز اعتراضاتی در جریان بود. 

شعاردهی های شبانه نیز گسترش یافته و امشب هم در محلاتی از تهران همچون کارگر شمالی، تهرانپارس، امیرآباد، سعادت آباد، ده متری ارامنه، شهرک باقری، حوالی زندان اوین، ستارخان، و در شهرهایی چون مشهد، اصفهان، رشت، شاهین شهر، آمل مردم شعارهای سرنگونی سر دادند. در رشت شماری از جوانان در خیابان لاکانی این شهر تظاهرات کردند. در اعتراضات امروز مردم شعار میدادند: “مرگ بر دیکتاتور”، “مرگ بر جمهوری اعدامی”، “فقر فساد گرونی میریم تا سرنگونی”، “جمهوری اعدامی دیگر نفس ندارد، دار، شکنجه، اعدام دیگر اثر ندارد”، “اگه با هم یکی نشیم یکی یکی کشته میشیم”، ” سکوت ما خیانته همدستی با جنایته”، و “جمهوری اعدامی نمیخوایم نمیخوایم”.

بنا به یک گزارش دیگر امروز شماری از زندانیان سیاسی زن محبوس در اوین در اعتراض به  اعدام‌های اخیر از جمله اعدام دو نفر در اراک به اتهام “سب‌النبی” و سه معترض در اصفهان دست به تحصن زدند. این زندانیان با تاکید بر اینکه این اعدام‌ها موجب بقای جمهوری اسلامی نخواهد شد گفتند مردم به این “حکومت خونخوار و زن‌ستیز” پایان خواهند داد.

امروز نیز شعار نویسی بر دیوارها در دانشگاهها و در خیابانها در اعتراض به اعدام ها و در تداوم انقلاب جریان داشت و گزارشات تصویری آن در مدیای اجتماعی وسیعا بازتاب داشت.  اعتراض علیه اعدام ها بسیار گسترده است. گسترش شعار دهی علیه حکومت و دیوار نویسی ها و به آتش کشیدن سمیل های حکومت جنایت و تجمعات اعتراضی در کف خیابان در کنار اعتراضات در محیطهای کار پاسخ محکمی به حکومت اعدام و جنایت است.

حزب کمونیست کارگری ایران

یکم خرداد   ۱۴۰۲،  ۲۲ مه  ۲۰۲۳

اینرا هم بخوانید

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام؛”حجاب مانع از تجاوز به زنان می‌شود.مگر می‌شود به مردان بگوییم نگاه نکنید؟

غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است:زیبایی‌های زن برای ادامه نسل است …