تمجید خامنه‌ای از باندهای مجلسی برای تصویب “قانون اتمی”

خامنه ای امروز با نمایندگان مجلس دیدار کردو در این دیدار وی به تعریف و تجمید از مجلس بویژه به تصویب «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» اشاره کرد و گفت: «برخی از این قوانینی که شما در مجلس تصویب کردید، قوانین راهبردی است برای کشور که واقعا جای احترام و تمجید دارد». «قانون اقدام راهبردی کشور را از سرگردانی در قضیه‌ هسته‌ای نجات داد» و «کاملا مشخص کرد که باید چه کار کنیم، الان هم داریم نشانه‌هایش را در دنیا مشاهده می‌کنیم».

وی در ادامه به اختلافات سایر قوا با مجلس اشاره کرد و تاکید کرد:«افراد بداخلاق در مطبوعات و فضای مجازی، مجلس را متهم می‌کنند که دولتی شده و استقلال خود را از دست داده، ازنمایندگان خواست به این صحبت‌ها «اعتنا» نکنند.

لازم به توضیح است قانون مورد اشاره خامنه ای در آذر ماه 1399 تصویب شد. این قانون دولت روحانی را مکلف کرد تا اگر تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا در ماه اول ریاست جمهوری بایدن رفع نشد، غنی سازی ۲۰ درصد را دوباره آغاز کند، سطح بازرسی های آژانس را کاهش دهد و ذخایر اوارنیوم کم غنی شده را بالا ببرد.

با تصویب این طرح و وارد شدن حکومت به بحث انتخابات ریاست جمهوری، اختلافات حکومتی بالا گرفت. دولت روحانی این قانون را مخالف “دستاوردهای مذاکرات هسته ای” تاکنونی دانست و روابط حکومت با آژانس رو به تیرگی گذاشت و مذاکرات هسته ای عملا متوقف شد.

اینرا هم بخوانید

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام؛”حجاب مانع از تجاوز به زنان می‌شود.مگر می‌شود به مردان بگوییم نگاه نکنید؟

غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفته است:زیبایی‌های زن برای ادامه نسل است …