سازمان ملل از مرگ ۱۲۰۰ کودک در اردوگاه‌های آوارگان سودان خبر داد

خبرگزاری رویترز:آژانس‌های سازمان ملل متحد اعلام کردند که بیش از ۱۲۰۰ کودک بر اثر سوء تغذیه و ابتلا به سرخک در اردوگاه‌های آوارگان سودان جان خود را از دست داده‌اند. این آژانس‌ها همچنین خبر دادند که هزاران کودک دیگر، از جمله نوزادان تازه متولد شده، با خطر مرگ، تا پیش از پایان سال میلادی قرار دارند.

به گفته سازمان ملل، با گذشت نزدیک به شش ماه از درگیری بین ارتش سودان و گروه شبه نظامی معروف به «نیروهای پشتیبانی سریع»، بخش مراقبت‌های بهداشتی این کشور به دلیل حملات مستقیم طرف‌های درگیر و همچنین کمبود کارکنان و دارو به زانو درآمده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، آلن ماینا، رئیس بهداشت عمومی در آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد، در یک نشست توجیهی سازمان ملل در ژنو گفت که از ماه مه امسال به این‌سو، بیش از ۱۲۰۰ کودک زیر پنج سال در ایالت نیل سفید سودان جان باخته‌اند و ترس این وجود دارد که ۳۳۳ هزار نوزادی هم که باید تا قبل از پایان سال در این مناطق به دنیا بیایند، بمیرند.او گفت که هر ماه حدود ۵۵ هزار کودک در سودان به دلیل سوء تغذیه بسیار شدید نیاز به درمان دارند، اما در خارطوم، پایتخت سودان، اکنون از هر ۵۰ مرکز تغذیه فقط یک مرکز و در دارفور غربی، از هر ۱۰ مرکز، یک مرکز فعال است.

https://twitter.com/AFP/status/1704063101719462041/photo/2

اینرا هم بخوانید

دستگیر شدگان سالگرد جمعه خونین زاهدان باید همگی فورا آزاد شوند

طبق گزارشات منتشر شده در جریان گرامیداشت سالگرد جانباختگان جمعه خونین زاهدان تعدادی بازداشت شدند …