60 هزار مهاجر در معرض اخراج از آلمان قرار دارند

رادیو آلمان:۶۰ هزار مهاجر در معرض اخراج از آلمان قرار دارند

نزدیک به ۶۰ هزار نفر از مهاجران و پناهجویانی که وارد آلمان شده‌اند در فهرست کسانی قرار دارند که به کشور خود بازگردانده خواهند شد. این افراد تنها اقامت موقت و اضطراری در آلمان دارند.

دولت آلمان خبر داده است که در مجموع ۵۷ هزار و ۱۱۲ نفر از خارجی‌هایی که وارد آلمان شده‌اند، به زودی باید خاک آلمان را ترک کنند و به کشور خود بازگردند. شمار خارجی‌هایی که به طور رسمی تا پایان اکتبر باید اخراج می‌شدند ۲۳۴ هزار و ۹۸۶ نفر بودند. بخش بزرگی از این عده به شکل کاملا قانونی در آلمان زندگی می‌کنند. از این عده ۱۷۷ هزار و ۸۷۴ نفرشان دارای اقامت موقت و اضطراری هستند.

آلمان عمدتا به دلایل بشردوستانه از اخراج نزدیک به سه چهارم این افراد چشم‌پوشی کرده است. البته دولت با دادن اقامت موقت به این دسته از خارجی‌ها، اخراج آنها از آلمان را تنها به حالت تعلیق در می‌آورد و این را در اسناد اقامت آنها وارد می‌کند.

بیشتر افرادی که قرار است از آلمان به کشور خود بازگردانده شوند مهاجران افغان، عراق و صربستان هستند. آمار یاد شده بنا بر پرسش اولا یلپکه، نماینده حزب چپ‌های آلمان از دولت منتشر شده‌اند. این نماینده هم‌چنین گفته است: «بسیاری از این افراد نباید به کشورشان بازگردانده ‌شوند.» او تاکید کرده است: «به جای این که دائما در پی اخراج این افراد باشیم باید به دنبال قوانین درست برای اقامت آنها باشیم.»

توقف طرح بازگرداندن پناهجویان سوری

در نشست وزرای امور داخلی آلمان در شهر ماگدبورگ در روز جمعه ۹ آذر (۳۰ نوامبر) تصمیم گرفته شد که طرح بازگرداندن فراریان جنگ داخلی سوریه به این کشور تا نیمه سال  آینده به تعویق بیافتد و اگر وضع امنیتی در سوریه بهبود نیافت، تا پایان سال ۲۰۱۹ از بازگرداندن سوری‌ها به کشورشان خودداری شود.

شمار پناهجویانی است که احتمال بازگشت آنها به کشورشان ازسوی دولت آ‌لمان وجود دارد به ترتیب زیر است:

افغانستان با ۱۷۰۲۱ نفر در صدر جدول است. عراق با ۱۴۵۴۳ در رده دوم و صربستان با ۱۳۸۵۰ نفر در رده سوم قرار دارند. این پناهجویان باید به کشورشان خود بازگردانده می‌شوند. ایران در این فهرست در رده سیزدهم است. از پناهجویان ایرانی ۵۵۴۳ نفر در معرض بازگردانده شدن به کشورشان هستند.

اینرا هم بخوانید

حمله هوایی اسرائیل به محل اختفای محمد ضیف و فرماندهان حماس ده‌ها کشته بر جا گذاشت

حمله هوایی روز شنبه ۲۳ تیر اسرائیل به محل اختفای محمد ضیف، فرمانده گردان‌های «عزالدین …