آخرین اطلاعیه ها
تجمع در حمایت از زندانیان سیاسی در مقابل زندان گوهردشت کرج و دستگیری ۴ نفر
پنجشنبه, ۲۳ام شهریور, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

روز ٢٢ شهریور بنا بر فراخوانی خانواده های زندانیان سیاسی در گوهردشت که در اعتراض به وضع اسفناک زندانها در اعتصاب غذا بسر میبرند و رضا شهابی در مقابل زندان گوهر داشت برپا شد.
در تجمع این روز فعالان کارگری و اجتماعی که به دنبال دعوت حامیان “کمپین دفاع از زندانیان اعتصابی” صورت گرفت؛ جمعیتی از ساعت ٩ صبح در کنار خانواده هایی که برای ملاقات آمده بودند در بیرون درب ملاقات گرد هم آمدند و خانواده های زندانیان سیاسی را همراهی کردند. تجمع کنندگان، پیام هایی در حمایت از زندانیان می دادند و خانواده ها ضمن تشکر از این همبستگی با تجمع کنندگان درباره ی زندانیان و وضعیت آنان به گفتگو می پرداختند.
این وضعیت تا ساعت ١٢ ظهر ادامه داشت و تجمع کنندگان در حالی‌که منتظر بازگشت خانواده های زندانیان اعتصابی از ملاقات بودند از سوی مأموران انتظامی جهت پراکنده شدن تحت فشار قرار گرفتند. آنان با دادن اخطارهایی خواستار پراکنده شدن تجمع کنندگان شدند و از آنجا که تجمع با موفقیت انجام شده بود و آخرین دسته های ملاقات کنندگان در حال بیرون آمدن بودند؛ محل را ترک کردند. این تجمع در حوالی ١٢ ظهر مورد یورش نیروهای سرکوبگر انتظامی قرار گرفت و مأموران حین پراکنده کردن جمعیت اقدام به ضبط گوشی موبایل برخی از تجمع کنندگان کردند که با واکنش اعتراضی جمعیت روبرو شد. مأموران که در پی دستگیری یکی از دختران در حال فیلم گرفتن بودند با اعتراض شدید تجمع کنندگان مواجه شدند که منجر به رهایی او شد. اما در این بین گوشی او را ربودند که با عکس العمل مجدد تجمع کنندگان مواجه و در این هنگام واله زمانی عضو هیات مدیره سندیکای نقاشان استان البرز دستگیر شد. در اعتراض به این دستگیری تجمع کنندگان شعار داده و فریاد میزدند:”ولش کنید، مگه چیکار کرده، اختلاس کرده، به بچه مردم تجاوز کرده، چرا دارین می‌برین. سپس پس از پایان تجمع در مقابل زندان نیروهای انتظامی با تعقیب تجمع کنندگان در مسیر بازگشت، سه نفر دیگر از آنان، بهنام ابراهیم زاده از فعالین شناخته شده کارگری که به تازگی از زندگی آزاد شده است، و پیمان سالمی و صالح اسعدی را نیز بازداشت کرده و به کلانتری ١٩ باغستان برده و از آنجا همه آنها را به پلیس امنیت میدان نبوت انتقال دادند. که بنا بر خبر قرار است فردا جهت تعیین تکلیف به دادسرا برده شوند.
چهارشنبه ٢٢ شهریور به روال هر چهارشنبه روز ملاقات با زندانیان سیاسی بود و به بسیاری از زندانیان حتی زندانیان اعتصابی ملاقات حضوری داده شده بود. در این ملاقات مشخص شد که به جز ۴ نفر به اسامی سعید شیرزاد، رضا شهابی، سعید پورحیدر و محمد نظری ، اعتصاب دیگر زندانیان سیاسی به اتمام رسیده است. اما همه زندانیان سیاسی بر مطالبات خود تاکید دارند.
قضیه از این قرار است که روز یکشنبه ۸ مرداد ۹۶ (٣٠ اوت ٢٠١٧) عوامل سرکوب رژیم اسلامی در زندان گوهردشت کرج، در یک یورش وحشیانه تعدادی از زندانیان سیاسی را با ضرب و شتم و توهین به سالن ۱۰زندان گوهردشت، انتقال دادند. پس از این اقدام زندانیان منتقل شده در تاریخ ۹ مرداد ۱۳۹۶،(٣١ اوت) دست به اعتصاب غذا زدند. اکنون چیزی که همه زندانیان به‌ویژه زندانیان اعتصابی بر آن تاکید دارند، اینست که هنوز به خواستهای آنها پاسخی داده نشده است و حتی معدود روزنامه‌هایی هم که وارد بند می‌شد اکنون ممنوع شده و امکان خرید از فروشگاه نیز وجود ندارد. در این دیدارها زندانیان اعتصابی از تمام افراد، شخصیت ها و فعالان کارگری، معلمان، زنان و دانشجویان و … که در این مدت آن‌ها را تنها نگذاشتند تشکر و قدردانی نمودند.
– ما همراه با خانواده های زندانیان سیاسی در گوهردشت، یورش به زندانیان سیاسی و شکنجه و آزار سیستماتیک آنها در زندان را قاطعانه محکوم . و از خواستهای برحق زندانیان سیاسی گوهر دشت حمایت و پشتیبانی می کنیم و خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط آنان هستیم.
– ما خواستار دستگیری محمود بهشتی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان در تهران را که در ٢١ شهریور انجام گرفت را محکوم میکنیم و خواستار آزادی فوری او، اسماعیل عبدی، محسن عمرانی، آتنا دائمی و تمامی زندانیان سیاسی هستیم.
-ما خواستار لغو تمامی احکام امنیتی زندان برای فعالین کارگری، معلمان و فعالین اجتماعی و پایان دادن به این سرکوبها هستیم.
-ما صدور حکم شلاق برای شاپور احسانی راد عضو هیات مدیره اتحادیه آزاد را شدیدا محکوم و خواستار ممنوعیت حکم شلاق هستیم.
کمپین برای آزادی کارگران زندانی
٢٢ شهریور ٩۶
Free Them No
shahla.daneshfar2@gmail.com

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
کمیته بین المللی علیه اعدام:در محکومیت ترور فعال سیاسی اقبال مرادی گزارش تظاهرات علیه سخنرانی عبدالکریم سروش در کتابخانه فرویو تورنتو پیام اتحادیه آزاد کارگران ایران به کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه: با تحریم متحدانه هر مرحله از انتخابات شورای اسلامی کار، سندیکای مستقل خود را پاس داریم حزب کمونیست کارگری:اعتصابات و تجمعات سراسری در راهند فیلم های اعتراض کمونیست ها و آزادیخواهان به حضور عبد الکریم سروش در تورنتو حکومت اسلامی مسئول است!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com