آخرین اطلاعیه ها
کارگران هپکو باز هم مسیر راه آهن را بستند. کارگران آذرآب و هپکو خواست خود را به کرسی مینشانند
پنجشنبه, ۶ام مهر, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

طبق گزارشی که به حزب کمونیست کارگری رسیده است، همزمان با سفر ربیعی وزیر کار جمهوری اسلامی به اراک، کارگران هپکو امروز ۵ مهرماه مسیر راه آهن اراک – تهران را برای مدتی اشغال کردند. کارگران وعده های زیادی در سالهای گذشته از جانب مقامات مختلف حکومت شنیده اند که همه آنها بی پایه بوده است. تصمیم گرفتند تا همزمان با حضور وزیر کار دست به اعتراض بزنند تا با قدرت اتحاد و اعتراض خد و با نشان دادن عزم راسخ خود به ادامه مبارزه مقامات حکومت را تسلیم خواست خود کنند. کارگران اعلام کردند که کوتاه نمیایند تا به خواست هایشان برسند.

ربیعی که به دستور روحانی به اراک رفته است، امروز اعلام کرد که از طریق تسهیلات بانکی ۲۰ میلیارد تومان به کارخانه آذرآب پرداخت میشود تا صرف خرید مواد اولیه و حقوق معوقه کارگران شود، سرپرست این کارخانه نیز تغییر خواهد کرد. مبلغ ۳۰ میلیارد نیز در اختیار کارخانه هپکو قرار میگیرد تا صرف تجهیزات و بخشی از حقوق معوقه کارگران این کارخانه بشود. ربیعی قول داد که فردا بخشی از حقوق کارگران هپکو پرداخت میشود.

هنوز باید نتیجه این وعده ها را دید اما روشن است که مبارزه متحد و قدرتمند کارگران آذرآب و هپکو حکومت را وادار به عقب نشینی کرد. هم فرماندهان سرکوب را وادار به معذرتخواهی کرد و هم روحانی و کابینه اش را تسلیم نمود.

تا امروز میگفتند پول نیست، محصولات این دو کارخانه فروش نرفته است و به هزار بهانه دیگر حقوق کارگران را به جیب زدند اما تصمیم امروز مقامات حکومتی نشان داد که پول هست و اگر کارگران متحد و قدرتمند به میدان بیایند، مفتخوران حاکم سر کیسه را شل خواهند کرد. این درس ارزشمندی برای کارگران در سراسر کشور است.

میلیاردها دلاری که در هر ماه صرف همکاران تروریست و جنایتکار حکومت در عراق و سوریه و یمن و لبنان میشود،‌ میلیاردها دلاری که صرف گله آخوند و مسجد و امامزاده و نهادها و دار و دسته های مذهبی میشود، میلیاردها دلاری که صرف اوباش سرکوبگر میشود تا به روی کارگران باتوم بکشند، و میلیاردها دلاری که صرف دزدی رده های مختلف مقامات حکومت و اعوان و انصار آنها و آیت الله ها میشود باید صرف پرداخت دستمزدهای معوقه، صرف افزایش دستمزدها، صرف رایگان کردن تحصیل و درمان و بیمه بیکاری و صرف رفاه مردم شود. تحقق این خواست ها در گرو مبارزات قدرتمند کارگران و مردم آزاده در سراسر کشور و سرنگونی حکومت دزد و فاسد و جنایتکار اسلامی است.

 

زنده باد اتحاد کارگران هپکو و آذرآب

 

حزب کمونیست کارگری ایران

۵ مهر ۱۳۹۶، ۲۷ سپتامبر ۲۰۱۷

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
انجمن مارکس کانادا برگزار میکند: کمونیسم چگونه در ایران پیروز میشود؟ ارائه دهنده: حمید تقوایی حزب کمونیست کارگری: اعتراضات گسترده کارگران راه آهن و دیگر کارگران علیه تعویق پرداخت دستمزدها کمیته بین المللی علیه اعدام:خطر اعدام دو جوان که در سن زیر ۱۸ محکوم به اعدام شده اند! حزب کمونیست کارگری:اعتراض مقابل دادگستری شوش در دفاع از اسماعیل بخشی شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران: نمایندگان محترم پارلمان کشورهای اروپائی و پارلمان اتحادیه اروپا کمپین برای آزادی کارگران زندانی: اقدام حکومت به دستگیری مادر اسماعیل بخشی، شرم بر این حکومت!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com