آخرین اطلاعیه ها
گزارشی از شرکت در نمایشگاه جهانی کتاب در فرانکفورت آلمان همراه با تصاویر
پنجشنبه, 20ام مهر, 1396  
اشتراک گذاری

 

از روز ١١ اکتبر نمایشگاه جهانی کتاب در شهر فرانکفورت آلمان شروع به کار کرد و تا ۱۵ اکتبر ادامه خواهد داشت. جمهوری اسلامی هم در نمایشگاه “غرفه ” دایر کرده است.

حضور حکومت آدمکشان تروریست اسلامی در نمایشگاه کتاب هر سال با اعتراض مخالفان روبرو شده و غرفه هایش به محلی برای افشاگری علیه جنایات و سرکوبگریها، دستگیریها و اعدام و زندانی کردن فعالین سیاسی و کارگری تبدیل میشود.امسال نیزنظیر سال های گذشته محل غرفه حکومت صحنه اعتراض و مبارزه ما و مخالفان بر علیه حضور جمهوری اسلامی در نمایشگاه کتاب خواهد بود.

روز چهارشنبه اولین روز نمایشگاه بود. ما هم مثل هر سال در این نمایشگاه  شرکت داریم: در داخل سالن و خارج سالن. در داخل سالن غرفه ای دایر کرده ایم وعکس ها و پوسترهایی در دفاع از حق پناهندگی، علیه اعدام  علیه جنایات و سرکوبگریهای رژیم برعلیه مبارزات مردم ایران، در معرض دید مراجعه کنندگان قرار دارد.

 

تعداد زیادی از بازدید کنندگان در حالیکه عکس ها و پوسترها و جزوات قرارداده شده در قفسه های غرفه را نظاره می کنند، با فعالین حزب که در غرفه حضور دارند، به بحث و گفتگو در باره موضوعات ایران می پردازند. برخی با مشاهده پوسترها سوال می کنند که علت حضور شما در این نمایشگاه چیست؟ و ما توضیح میدهیم که حضور ما در نمایشگاه حضوری بر علیه جمهوری اسلامی و سیاستهای سرکوبگرانه اش علیه مبارزات مردم و رساندن صدای اعتراض مردم ایران به گوش جهانیان است. اینکه جمهوری اسلامی با این همه جنایت و اعدام ، باسرکوب فعالین کارگری و زندانیان سیاسی، با کشتن و زندانی کردن نویسندگان و منتقدان در اینجا حضور دارد، شرم آور است. جای این رژیم در نمایشگاه نیست. ما نماینده مردم ایران و مدافعان آزادی مردم  هستیم و با تمام قوا هر جا نمایندگان جمهوری اسلامی قدم بگذارند افشایشان میکنیم و مردم را علیه آنها بسیج میکنیم.

ما جزوه ای تهیه کرده ایم تحت عنوان «دنیا باید بداند» که حاوی ۱۳ بیانیه حزب کمونیست کارگری به زبان انگلیسی درمورد بیحقوقی زنان و کارگران و مبارزه گسترده آنها علیه جمهوری اسلامی، درمورد تروریسم اسلامی در کشورهای غربی و … که تصویری فشرده از جامعه ایران، از تروریسم اسلامی و از فعالیت ها و موضعگیری های حزب کمونیست کارگری بدست میدهد. این جزوه مورد توجه حاضرین قرار گرفته و بحث های داغ  و سازنده ای در جریان است. از جانب مردمی که از کشورهای مختلف به این نمایشگاه میایند دهها سوال مطرح میشود و ما به این سوالات پاسخ میدهیم.

در بیرون سالن نیز چادر اطلاع رسانی در مقابل در ورودی نمایشگاه دایر شده که به کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی اختصاص داده شده است. از هر طرف  که وارد محوطه میشوی در اولین نگاه چادر اطلاع رسانی را با کلمه بزرگ ایران مشاهده می کنی. بحث های داغی هم در اینجا جریان دارد. در اولین روز نمایشگاه صدها نفر از میز و چادر دیدن کرده و با فعالین حزب و فعالین کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی به بحث و گفتگو پرداختند. از جمله تعدادی از نویسنده ها و ناشرین در جلوی چادر ما توقف کرده و با فعالین حزب به گفتگو پرداختند. یک  نویسنده جوان آلمانی برای دومین کتابی که در دست تهیه دارد درمورد رابطه جمهوری اسلامی و طالبان و قوانین شریعه سوالاتی مطرح کرد که به آنها جواب داده شد. وی ضمن ابراز  خشنودی از حضور ما در نمایشگاه، گفت هر کاری که از دست من برآید در کمک به فعالیت شما دریغ نخواهم کرد. شماره تماسش را داد و رفت. نویسندۀ دیگری اهل کشور شیلی که در زمان رژیم پینوشه و  کشتار مردم شیلی در چند دهه قبل از دست پینوشه فرار کرده بود، اوضاع امروز ایران را با اوضاع شیلی دوره پینوشه مشابه میدانست و از آشنایی با ما و مبارزه مردم ایران علیه جمهوری اسلامی ابراز خوشحالی کرد.

همینجا یادآوری می کنیم که ما تا روز ۱۵ اکتبر آخرین روز نمایشگاه هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۶ بعد از ظهر در غرفه و در محل چادر اطلاع رسانی در نمایشگاه حضور داریم.

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری- آلمان

۱۱ اکتبر ۲۰۱۷

 

 

 

 

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی