آخرین اطلاعیه ها
جشن دهمین سالگرد تشکیل نهاد اکس مسلم، آگاهگری بجای پرده پوشی!
جمعه, 21ام مهر, 1396  
اشتراک گذاری

جنبش اکس مسلم یکی از مهمترین جنبش های سیاسی در دنیای امروز است. میشاییل اشمیت سالمون فیلسوف و سخنگوی بنیاد جردانو برونو!

روز ٢٨ فوریه ٢٠٠٧ نهاد اکس مسلم با کمپینی با عنوان “من از مذهب رویگردانم” در محل کنفرانسهای مطبوعاتی دولت آلمان در برلین به جامعه بین المللی معرفی شد. چند هفته بعد در انگلستان نهاد اکس مسلم انگلیس تاسیس شد این آغاز یک جنبش جهانی بود که دنیا را تغییر داد و همچنان تغییر خواهد داد برای گرامیداشت تاسیس نهاد اکس مسلم در ١٧ نوامبر یک جشن با حضور مهمانان بین المللی در کلن تدارک دیده شده است.
١٠ سال قبل کلمه “اکس مسلم” چندان شناخته شده نبود. نویسندگانی همچون ابن وراق که بطور قطعی و علنی از اسلام دست کشیده بودند، در مطبوعات با عنوان “روشنفکران اسلامی ” معرفی میشدند، این موضوع با تشکیل نهاد اکس مسلم عوض شد. اگر شما امروز کلمه اکس مسلم را به گوگل بدهید، بیش از سه میلیون مطلب دریافت میکنید. در ویکی پدیا به زبان انگلیسی شما اسامی ١۶ سازمان را می بینید که در دنیا با عطف توجه به الگوی اکس مسلم در آلمان تاسیس شده و شروع به فعالیت کرده اند.
برای اینکه این موفقیت و فعالیتهای شجاعانه کسانی که این فعالیتهای مهم دفاع از حقوق انسانی را پیش میبرند، ارج نهاده شود، بنیاد جردانو برونو که در تاسیس و فعالیت این نهاد بسیار دخیل بود به همراه سازمان اکس مسلم در آلمان شما را به جشنی در کلن دعوت میکنند.
در کنار و به همراه مینا احدی مسئول نهاد اکس مسلم ، و مریم نمازی مسئول نها د اکس مسلم در بریتانیا در این جشن مهمانان مهمی با ما خواهند بود، از جمله موزیسین، خواننده و شاعرایرانی شاهین نجفی که برای سر او حکومت اسلامی ایران ١٠٠هزار یورو جایزه تعیین کرده، کسی که در ماه اکتبر فیلمی با جوایز دریافتی زیاد از او و زندگیش در سینماهای آلمان به نمایش در میاید به نام ” وقتی خدا خواب است” وبلاگ نویس آتئیست از بنگلادش احمد ندیر که بخاطر فعالیتهای آگاهگرانه در بنگلادش و مراکش تهدید به مرگ شده به همراه وبلاگ نویس ایرانی کامران قانعی ، در کنار اکس مسلم رعنا احمد از عربستان سعودی کسی که سفرش از ترکیه به آلمان و پخش فیلمهایی از این سفر هزاران نفر را به هیجان آورد و در ماه ژانویه ٢٠١٨ کتابی در مورد زندگی او از انتشاراتی ” راندوم هاوس” منتشر خواهد شد. همچنین دو نویسنده هومانیست فیلیپ مولر و میشاییل اشمیت سالمون ، به همراه آتوسا فرهمند هنرمند ایرانی ، و بسیاری دیگر مهمانان این برنامه هستند. میشاییل اشمیت سالمون از مسئولین بنیاد جردانو برونو معتقد است که این جنبش یکی از مهمترین جنبش های سیاسی در کل جهان است.
جنبش اکس مسلم نه فقط یک جنبش آوانگارد در دفاع از یک جامعه باز در مقابل اسلام سیاسی در عربستان سعودی، مصر، سوریه، پاکستان، بنگلادش، ترکیه، یمن ویا ایران بلکه همزمان یک پادزهر در مقابل “تجمع انترناسیونالیستی ناسیونالیست ها” در غرب هست علیه ترامپ و پوتین و اوربان و کازینکیس های این دنیا. که
فعالیتهای سیاسی آنها بر مبنای ترساندن از به اصطلاح ” مسلمانان” پایه گذاری میشود. مسئول نهاد اکس مسلم مینا احدی که سالهای سال با تمام وجود علیه اسلام سیاسی و همچنین خارجی ستیزی فعالیت میکند قول میدهد که در این برنامه ” یک شب بیاد ماندنی داشته باشیم با مهمانان بسیار جالب ، مباحث مهم و فیلم و موزیک و رقص های جالب” ” ما برنامه ای تنظیم کرده ایم که به این زودی کسی آنرا فراموش نخواهد کرد برنامه ای در گرامیداشت یکی از مهمترین جنبش های سیاسی موجود در دنیا !
این برنامه با همراهی سازمانهای متعدد ارگانیزه شده است از جمله نهاد مورد پشتیبانی شاهین نجفی “Artistfrei” و همچنین سازمان تازه تاسیس
Säkulare Flüchtlingshilfe – Atheisten helfen”,
که در جریان جشن این نهاد را بیشتر معرفی خواهیم کرد اینکه محل دقیق کنفرانس و جشن را نمیگوییم بدلیل امنیت هست میشاییل اشمیت سالمون میگوید کسانی که امکان شرکت می یابند اطلاعات مربوط به محل را دریافت خواهند کرد .
جشن از ساعت ٧ شب با سرو کردن سکت و غذا و سپس برنامه از ساعت ٨ شب شروع میشود این جشن ورودی ندارد ولی باید از قبل نام نویسی کرد و اعضای اکس مسلم و نهاد جردانو و همچنین سازمان کمک به پناهندگان از موضع سکولار ارجحیت خواهند داشت. از همه علاقمندان میخواهیم نام نویسی کنند شما تا ٢۵ اکتبر از طرف ما نامه ای دریافت خواهید کرد آیا میتوانید شرکت کنید یا جا پر شده است.
از طریق این لینک نام نویسی کنید!

https://www.giordano-bruno-stiftung.de/…/festakt-10-jahre-e…

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی