آخرین اطلاعیه ها
 کمیته بین المللی علیه اعدام: زندانی سیاسی رامین حسین پناهی را از مرگ نجات دهیم!
جمعه, ۱۵ام تیر, ۱۳۹۷  
اشتراک گذاری

اخبار منتشر شده  در باره وضعیت زندانی سیاسی رامین حسین پناهی بشدت نگران کننده است. او را در حالیکه از عفونت کلیه رنج می برد در زندان مورد ضرب و شتم قرار داده اند. رامین را به بخش متهمین جرایم جنایی منتقل کرده اند و برایش خط و نشان کشیده اند که “یا اعدامت می کنیم و یا به دست این زندانیان کشته می شوی”!

 از سوی دیگر خانواده رامین حسین پناهی با صدور یک اطلاعیه اعلام کرده اند که رژیم قصد دارد رامین را بی سر و صدا و بدون اطلاع قبلی به وکیل و خانواده اش اعدام کند.

 رامین حسین پناهی در تیرماه ۱۳۹۶ به ضرب گلوله مامورین جمهوری اسلامی زخمی و سپس دستگیر شد. او در ۵ بهمن ۱۳۹۶ از سوی شعبه یک دادگاه سنندج به ریاست قاضی سعیدی و در حالی که تنها یک جلسه‌ی دادگاهی برای رسیدگی به اتهامات وی برگزار شده بود، به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” و “عضویت در کومله” به اعدام محکوم شد. رامین حسین پناهی در مصاحبه ای اعلام که “این حکم را قبول ندارد” چرا که به گفته او “نه روند دادگانه عادلانه بود نه حکمی که صادر شده بر پایه واقعیات است”. دیوان عالی جمهوری اسلامی حکم اعدام رامین را تایید کرد و اعتراض به این حکم را مردود دانست.

 ما همه را فرامی خوانیم که با تدوام اعتتراضات و گسترش مبارزه خود از اعدام رامین حسین پناهی جلوگیری کنند. ما مردم شهرهای کردستان و بویژه سنندج را فرامی خوانیم که علیه حکم رامین حسین پناهی اعتراض کنند. 

بیائید تا به یاری هم از ریختن خون یک جوان دیگر که جرمی جز دفاع از محرومان جامعه نداشته است جلوگیری کنیم. بیائید تا به اتفاق هم از مرگ یکی دیگر از اعضای خانوده حسین پناهی جلوگیری کنیم و نگذاریم که پدر و مادر رامین بیش از این غمبار شوند. بیائید تا دست در دست هم از حق حیات، از زندگی در مقابل مرگ و وحشیگری جمهوری اسلامی دفاع کنیم.

 

وقت زیادی باقی نمانده است. ما می توانیم ورق را برگردانیم و از بروز یک فاجعه انسانی جلوگیری کنیم. به نجات جان رامین برخیزید. چشم ها به شما دوخته شده است.

 

 کمیته بین المللی علیه اعدام

۱۴ تیر ۱۳۹۷ـ ۵ ژوپیه ۲۰۱۸

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
تورنتو: تجمع اعتراضی چهارشنبه  ۲۱ نوامبر در دفاع از کارگران هفت تپه بیانیه سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه پیرامون بازداشت کارگران: نه تهدید نه زندان دیگر اثر ندارد, کارگر زندانی آزاد باید گردد! استکهلم سه شنبه ۲۰ نوامبر :فراخوان به پیکت اعتراضی در دفاع از کارگران هفت تپه انجمن صنفی کارگران برق و فلزکار کرمانشاه: کارگران بازداشت شده شرکت نیشکر هفت تپه باید فورا آزاد گردند! بیانیه جمعی از کارگران و فعالین کارگری در حمایت از اعتراضات و اعتصابات کارگری در مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و مجتمع ملی فولاد اهواز نامه سرگشاده فعالین حقوق زن در حمایت از اعتصاب کارگران هفت تپه و فولاد!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com