آخرین اطلاعیه ها
کمیته  کردستان حزب کمونیست کارگری: ترورسامان دانشور توسط  “پژاک” را قویا محکوم میکنیم!
یکشنبه, ۳ام تیر, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

سامان دانشور ٢٩ خرداد بوسیله پژاک ترور شد. سامان جوانی از روستای “گویزه کویره” در نزدیک شهر مریوان بود. سامان دانشور قبلا چند سال در صف نیروهای مسلح پ. ک.ک  فعالیت کرده بود. حدود دو سال قبل صف پ.ک.ک را ترک و در روستای “گویزه کویره” زندگی میکرد.

سامان هنگامیکه در مزرعه همراه  مادر و خواهرش به کار کشاورزی مشغول بود توسط سه نفر از اعضای مسلح “پژاک”  در روز روشن و جلو چشم مادر و خواهرش به رگبار بسته شد و جان باخت.

ترور سامان دانشور اولین ترور توسط پژاک نیست، در پرونده پژاک و پ.ک.ک  کسانی که صفوف سازمانشان را ترک کرده اند و ترور شده اند زیاد اند. این نوع سیاست اجبار و سرکوبگرانه که کسی حق ندارد صف این جریانات را ترک کند سیاست رسمی این دو جریان است و تا کنون قربانیان زیادی داشته است.

ما این اقدام تروریستی پژاک را محکوم میکنم و از همه سازمانهای سیاسی و مدافع حقوق انسانی میخواهیم که اجازه ندهند جریاناتی مانند پژاک و پ.ک.ک فضای جامعه را تروریزه کنند. سیاست ایجاد رعب و وحشت پیشه جریانات سرکوبگر و مرتجع بوده است. قبلا و تا به امروز مردم اساسا جمهوری اسلامی را مجری و مدافع این سیاست ضد انسانی میدانستند. متاسفانه امروز و در دل تحولات جامعه ایران جریاناتی مانند پژاک و پ.ک.ک هم به این سیاست ابعاد جدیدی بخشیده اند.

این نوع اقدامات ضد انسانی و سیاست بکار گرفتن ترور و حذف فیزیکی در دل تحولات سیاسی جامعه کردستان عملا فضای سیاسی و اعترضی جامعه را نظامی و تروریزه میکندو مستقیما در خدمت سیاستهای جمهوری اسلامی قرار میگیرد.

این اقدامات تروریستی و سرکوبگرانه از جانب مردم و جریانات سیاسی مسئول نباید بی پاسخ بماند. این نوع سیاست میتواند آغاز دور تازه ای از کشتن و ترور و مرعوب کردن جامعه باشد.

پ.ک.ک و پژاک میخواهند بدین وسیله  مردم کردستان و بویژه جوانان را مرعوب سیاست خود کنند. مردم و جریانات سیاسی مسئول کردستان باید با هوشیاری و آمادگی بیشتری علیه سیاستهای سرکوبگرانه پژاک و پ.ک.ک بایستند.

 

کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران به پدر سامان، رحیم دانشور و مادرش شمسه و خواهرانش سهیلا و ثریا تسلیت می گوید!

 

کمیته  کردستان حزب کمونیست کارگری ایران

٢ تیر ١٣٩٨

٢٣ ژوئن ٢٠١٩

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
حزب کمونیست کارگری ایران:بیانیه ۶ انجمن صنفی کارگری در حمایت از بازداشت شدگان  نیشکر هفت تپه و سه خبر اعتراضی دیگر حزب کمونیست کارگری ایران:گرانی های بیشتری در راه است. برای مقابله با تعرضات تازه حکومت به معیشت مان آماده شویم! معصومه نعمتی مادر آتنا دائمی: با تمام وجود در کنار فرزندم خواهم بود.آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی مجددا به حبس محکوم شدند حزب کمونیست کارگری ایران:اطلاعیه خبری: اعتراضات کارگران پیمانی پالایشگاه آبادان، کارگران راه و شهرسازی قزوین و کارگران شهرداری منجیل کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری ایران:بازداشت شدگان «انجمن سبز چیا» و  فعالان اجتماعی باید فورا آزاد شوند. شورای کارگری ونکوور کانادا حکم شلاق برای حمید رحمتی را محکوم کرد
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com