آخرین اطلاعیه ها
نامه سرگشاده: به وزیر امورخارجه آلمان هایکو ماس و سفیر آلمان در سازمان ملل هویسگن
یکشنبه, ۱۲ام اردیبهشت, ۱۴۰۰  
اشتراک گذاری

ترجمه فارسی نامه ای که روز گذشته از طرف دو فعال مدافع حقوق زنان از دو سازمان برای هایکو ماس و سفیر آلمان در سازمان ملل ارسال شد.این نامه برای رسانه های آلمانی هم ارسال شده است.
ما باید دولت آلمان را زیر فشار بگذاریم بگوید آیا به نفع حضور جمهوری اسلامی ایران در کمیسیون زنان سازمان ملل رای داده است. اگر چنین کرده باشد باید موجی از اعتراض را در آلمان و در اروپا سازمان بدهیم.

در ٢٠ آوریل ٢٠٢١ حکومت اسلامی ایران به عنوان عضو کمیسیون زنان سازمان ملل (UNCSW) انتخاب شد.
آلمان بعنوان یک عضو نهاد اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل، برای انتخاب اعضای کمیسیون زنان رای داده است.
ما بعنوان فعالین مدافع حقوق زن، از شما میخواهیم که برای ما روشن کنید نمایندگان دولت آلمان در این مورد چه رایی داده اند. آیا آلمان به نفع جمهوری اسلامی ایران رای داد، یا بر علیه حضور این حکومت در کمیسیون زنان سازمان ملل.
از بررسی نهاد دیده بان سازمان ملل متحد چهار دولت اروپایی به نفع حکومت اسلامی ایران رای داده اند. سرکوب سیستماتیک زنان و حتی نقض حقوق زنان بر اساس قانون توسط این حکومت ، مدتها است که برای همه شناخته شده است. جمهوری اسلامی ایران تعداد زیادی از فعالین مدافع حقوق زن را دستگیر و زندانی کرده است از جمله صبا کردافشاری و یاسمن آریایی فقط به این دلیل که از حقوق زنان دفاع کرده اند.
هر دولتی که به نفع انتخاب شدن حکومت اسلامی ایران رای داده است، در حقیقت از بی حقوقی مطلق زنان و سرکوب زنان دارد دفاع میکند.
وزارت امور خارجه آلمان در سال ٢٠٢٠ یک گزارش در مورد برابری بین زن و مرد منتشر کرده و در آن خود را موظف دانسته است که در سیاست خارجی خود نیز برای برابری بین زن و مرد و دفاع از حقوق زنان فعالیت کند، این امر بویژه باید در نهاد سازمان ملل تجلی یابد. این هم باید امری بدیهی باشد که در مورد دفاع از حقوق زنان علنی و شفاف کار کنید .
بهمین دلیل ما از شما میخواهیم که علنی بگویید آیا شما به نفع حکومت اسلامی ایران رای داده اید.
مینا احدی مسئول نهاد اکس مسلم در آلمان
ربه کا شونن باخ مسئول سازمان زنان برای آزادی

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
اطلاعیه شماره ۶ کمپین دفاع از برادران افکاری: صدای خانواده افکاری ها باشیم! سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه: پرونده سازی برای خانم زیلابی وکیل کارگران نیشکر هفت تپه محکوم است! پاسخ: جنگ دولت اسرائیل و اسلامی ها: مردم چه می خواهند. با حمید تقوایی برگزاری کنفرانس آنلاینی در حمایت از برادران افکاری فراخوان تجمع بازنشستگان و تجمعات معلمان، کارگران شهرداری قروه، فاریاب و چند خبر دیگر کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری: اعتراضات اقشار مختلف مردم در آذربایجان در ۱۱ روز گذشته!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی