آخرین اطلاعیه ها
گزارش مختصری از برگزاری مراسمی با شکوه به مناسبت روز جهانی زن در شهر گوتنبرگ سوئد
جمعه, ۲۰ام اسفند, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

روز جمعه ٣ ماه مارس در شهر گوتنبرگ سوئد، جشنی با حضور بیش از دویست و پنجاه نفر در گرامیداشت هشت مارس روز جهانی زن برگزارشد.
در ابتدا مجریان این برنامه خانم ها ماهرخ فیروزه و نگار قنبری ضمن خوشامدگویی،اعلام کردند که برنامه با اجرای یک تئاتر از گروه پریان در مورد معضلات زنان شروع میشود، مسئول سالنی که برای این مراسم اجاره شده بود از کشور بولیوی بود، وی ضمن معرفی تائتر در مورد جنبش گسترده زنان در کشور بولیوی در سال گذشته و همچنین پیام همبستگی زنان بولیوی با زنان ایران را اعلام کرد. و سپس برنامه باشکوه هشت مارس آغاز شد. سپس تئاتری اجرا شد که مورد توجه حاضرین قرار گرفت و در ادامه مینا احدی از فعالین سرشناس جنبش برابری طلبانه زنان و عضو مرکزیت حزب کمونیست کارگری ایران سخنرانی کرد.
مینا احدی در این سخنرانی مروری داشت بر معضل زنان در ایران و کشورهای اسلام زده و در مورد علل تحمیل چنین عقبگردی به زنان در این کشورها، از جمله به نقش محوری حجاب و جایگاه حجاب در جنبش اسلامی اشاره کرد و علیه آن اعلام جرم کرد. مینا احدی گفت: جنبش اسلامی و حکومتهای اسلامی و دولتهای غربی که دست در دست حکومتهای اسلامی، به بقا و دوام این زن ستیزی کمک میکنند، مینا احدی در ادامه به نقد پست مدرنیسم و مالتی کالچرالیسم و همچنین سکوت سازمانهای فمینیستی در مورد این پروبلماتیک پرداخت و از چپهای سنتی و آنتی امپریالیست که این جنبش را “آه مظلومان” قلمداد کرده و با آن میسازند، بشدت انتقاد کرد.
پیام مینا احدی در این سخنرانی همبستگی جهانی مبارزات زنان و همبستگی مبارزاتی زنان در کشورهای اسلام زده بود. در ادامه سوسن صابری در توضیحاتی کوتاه جزوه ای را معرفی کرد که به تازگی در مورد ازدواج های اجباری در کشورهای اسلامی تهیه و تنظیم کرده است. سپس ندا اسفندیاری، محمد عبدالزاده و مریم کمالی از شرکت کنندگان درمراسم هرکدام از زاویه ای در سخنانی کوتاه به مسائل و مشکلات زنان در ایران پرداختند. در ادامه دو پسر جوان رپ زیبایی را اجرا کردند که مورد توجه قرار گرفت.
بخش پایانی این برنامه رقص و شادی و پایه کوبی بود که تا پاسی از شب ادامه یافت.
جا دارد از دوستان عزیز،نگار سرو علیشاهی،سارا مسوف،مریم بنائی،فرشاد ابوالحسنی و رحیم کاظمی که در تدارک این برنامه زحمات زیادی کشیدند تشکر و قدردانی کنیم.
تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری – واحد گوتنبرگ
۸ مارس ۲۰۱۷

لینک عکس

https://www.facebook.com/abdollah.asadi.14?pnref=story

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: سنندج، بوکان، بانه، سقز، کامیاران و کرمانشاه به اعتصاب عمومی رانندگان و کامیونداران پیوستند! پیام حمید تقوائی به کارگران اعتصابی راه آهن نامه سرگشاده مادر رامین حسین پناهی به خانم فدریکا موگرینی; قلب مرا هم روی میز مذاکره بگذارید! سازمان جوانان کمونیست برگزار میکند: همایش دویستمین سالگرد تولد کارل مارکس در استکهلم, جمعه ۴ خرداد کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: پیام تسلیت بمناسبت درگذشت رفیق کیهان فرزاد کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری: فواد کیخسروی باید بدون قید و شرط آزاد شود.
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com