از گوشه و کنار
اخبار و گزارشات هفتگی از وضعیت زنان
چهارشنبه, ۸ام آذر, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

۸ آذر ۹۶ /  ۲۹ نوامبر ۲۰۱۷

تهیه و نتظیم : عزیزه لطف الهی

 

عفو بین‌الملل: از هر پنج زن، یکی قربانی آزار جنسی

بر اساس پژوهشی که سازمان عفو بین الملل بر روی بیش از چهار هزار زن در هشت کشور غربی انجام داده، از هر پنج زن یک زن آزار جنسی را در اینترنت تجربه کرده است.

اغلب این آزارها در شبکه‌های اجتماعی روی داده است.

نیمی از قربانیان آزار جنسی گفته‌اند که این آزارها کلامی یا سکسیستی بوده و یک چهارم آنها نیز گفته‌اند که تهدیدهای فیزیکی یا سکسی دریافت کرده‌اند.

خودکشی فاطمه خاوری در اعتراض به ساختار دانشگاهی

فاطمه خاوری: خودکشی خواهرم، زهرا، اعتراض به ساختار دانشگاهی‌ افغانستان است

شهزاده سمرقندی: این اولین بار نیست که دانشجوی دختری در افغانستان دست به خودکشی می‌زند. اما در پی خودکشی اعتراضی زهرا خاوری، جریان اعتراضی گسترده‌ای در دانشگاه‌های افغانستان به راه افتاده است.

فاطمه خاوری خودکشی اعتراضی زهرا برای خانواده رنج آور است و هم برای جامعه افغانستان تکان‌دهنده است. اما از سوی دیگر همه را تکان داد و همه را بیدار کرد. آغازگر روند و جریانی شد که مبازره کنیم بر علیه ساختار کهنه، ساختار  فرسوده‌ای که در دانشگاه‌های افغانستان وجود دارد.»

خودکشی یک دختر ۱۳ ساله در سردشت

یک دختر نوجوان در سردشت با حلق آویز کردن خود خودکشی کرد و جان سپرد. علت خودکشی‌اش این نوجوان “مشکلات خانوادگی” عنوان شده است.  خودکشی های سالانه بیش از ۷ درصد از سوی پزشکی قانونی اعلام شده است.

بر اساس پژوهشی که سازمان عفو بین الملل بر روی بیش از چهار هزار زن در هشت کشور غربی انجام داده، از هر پنج زن یک زن آزار جنسی را در اینترنت تجربه کرده است. اغلب این آزارها در شبکه‌های اجتماعی روی داده است. نیمی از قربانیان آزار جنسی گفته‌اند که این آزارها کلامی یا سکسیستی بوده و یک چهارم آنها نیز گفته‌اند که تهدیدهای فیزیکی یا سکسی دریافت کرده‌اند.

شرایط تحقیر کننده و توهین آمیز  نوازندگی زنان

شرایط تحقیر کننده و توهین آمیز نوازندگی زنان هنرمند طبق ۶ ماده مصوب خانمهای دانشجو که میخواهند همراه آقایان نوازندگی کنند در صورتی که متاهل باشند، با رعایت شئونات دانشجویی نظیر حجاب مناسب (عدم استفاده از لباس تنگ و چسبان لباس کوتاه یا آستین کوتاه و نیز با استفاده از هدبند رنگ مناسب لباس (جیغ نبودن رنگ لباس) و همچنین در صورتی که غیر از نوازندگی حرکت اضافه ای نداشته باشند و نیر چنانچه روی سن در حاشیه یا پشت سر سایر اعضای گروه بنشینند میتوانند اجرای نوازندگی داشته باشند. هیچکدام از خوانندگان یا نوازندگان (آقا یا خانم) غیر از نوازندگی حرکات اضافه دیگری نداشته باشند.

 

ایسکرا ۹۱۲

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  مطالب دیگر
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com