از گوشه و کنار
شیوا محبوبی، سخنگوی کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران: جهت اطلاع عموم
یکشنبه, ۱۷ام دی, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری
من شیوا محبوبی سخنگوی کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی و یکی از بنیان‌گذاران این کمیته، بدینوسیله با کمال تأسف، اتفاقاتی را که در این کمیته صورت گرفته است به اطلاع عموم می‌رسانم. 

توجه داشته باشید؛ از این تاریخ به بعد سرور کاردار مسئول سابق کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی بنابر تصمیم اکثریت اعضای کمیته مسئولیتی در این کمیته ندارد و عضویت او لغو شده است. 

لازم به ذکر است هرگونه فعالیت سرور کاردار با اسم، لوگو، فیسبوک، تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی مربوط به کمیته مبارزه برای آزادی زنذانیان سیاسی بی‌اعتبار است. برای تماس با کمیته لطفا فقط با ادرسهای زیر تماس بگیرید:
‎فیسبوک
https://www.facebook.com/IranZ endaniSiasi/
‎گروه تلگرام کمیته
https://t.me/joinchat/FdkV_0DY e3dabmUj_bEc3w
‎کانال تلگرام کمیته
https://t.me/cfppi
اینستاگرام
@cfppi
ایمل:
shiva.mahbobi@gmail.com

همانطور که مطلع هستید، کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در سال ٢٠٠۶ توسط جمعی از زندانیان سیاسی سابق از جمله خود من تشکیل شد. از سال ٢٠١٠ من به عنوان سخنگو و مسئول کمیته دور جدیدی از فعالیتهای این کمیته را شروع کردم و پس از مدت کوتاهی تعدادی از مدافعین آزادی زندانیان سیاسی به این کمیته پیوستند. تنها شرط فعالیت در این کمیته، مبارزه برای آزادی بدون قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و قرار داشتن در جبهه مخالف جمهوری اسلامی است.

لذا بر اساس اصول کمیته هر فردی علیرغم خط فکری و یا تعلق سیاسی و سازمانی، در این کمیته می‌تواند فعالیت کند. بسیاری از آزادیخواهان در طول این سالها به این کمیته پیوستند و به صورت دائمی و یا مقطعی با این کمیته فعالیت کرده‌اند. این کمیته حاصل و نتیجه فعالیت و دلسوزیهای تک تک عزیزانی است که به نحوی از انحا برای آزادی زندانیان سیاسی در ظرف کمیته فعالیت کرده‌اند.

در طول سالها فعالیت مستمر و ثمربخش این کمیته، اصل کار گروهی، همفکری، احترام به شأن و منزلت افرادی که دلسوزانه و داوطلبانه در کمیته فعالیت می‌کنند، تبادل نظر در یک فضای سالم در رابطه با تصمیمات و اقدامات کمیته، جزو اصلی‌ترین استانداردهای کمیته بوده است.
سرور کاردار مدتها پس از تشکیل کمیته به آن پیوست و به درخواست من و تأیید اعضا، بعنوان مسئول کمیته شروع به فعالیت کرد.

سرور کاردار تمام اصول و ضوابط و پرنسیپ‌های کمیته و ارزشهای کار گروهی و اعتماد متقابل را زیر پا گذاشت. خودسرانه و بدون مشورت با کمیته دو نفر از اعضای با سابقه کمیته را، صرفا بدلیل اینکه نظرشان با سرور کاردار تطابق نداشت اخراج کرد و بصورت کتبی اعلام کرد “افرادی که نمی‌توانند خود را یا ما تطبیق بدهند” را اخراج می‌کنیم!

وی مکررا با اعضای کمیته با رفتارهای پرخاشگرانه و توهین‌ و تهدید آمیز و نوعا با ادبیات لمپنی برخورد کرده است و در یک اقدام کودتاگرانه ظرف دو هفته گذشته امکانات کمیته از جمله فیسبوک، اینستاگرام و تلگرام و ایمیل آدرس کمیته را بدون مشورت و اطلاع اعضای کمیته به انحصار خود در آورد. کانالهای رسمی تلگرامی کمیته را از دسترس خارج کرد و با نام و آرم رسمی کمیته، کانال تلگرامی دیگری درست کرد.

درست در شرایطی سرور کاردار دست به این اقدامات زده است که اعتراضات وسیع مردم در ایران و دستگیری گسترده معترضین توسط جمهوری اسلامی در جریان است و زندانیان سیاسی و خانواده‌هایشان به کمک و نیروی ما نیاز حیاتی دارند. 

با توجه به موارد فوق، هرگونه فعالیت سرور کاردار با اسم ، لوگو ، فیسبوک ، تلگرام و سایر میدیای اجتماعی مربوط به کمیته مبارزه برای آزادی زنذانیان سیاسی از طرف این کمیته فاقد اعتبار و جعلی است.
ما امکانات کمیته را به کمک اعضا و طیف وسیع دوستداران این کمیته بسرعت بازسازی می‌کنیم و تلاش می‌کنیم سریعا فعالیت‌های کمیته را در جهت تقویت مبارزات مردم ایران و برای آزادی زندانیان سیاسی و طیف وسیعی از شرکت کنندگان در اعتراضات اخیر که به زندان افتاده اند گسترش بدهیم. شما را به پیوستن به کمیته و همکاری با کمیته دعوت میکنیم. 

با احترام
شیوا محبوبی، سخنگوی کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی در ایران
ششم ژانویه ٢٠١٨ برابر با شانزدهم دی ماه ١٣٩۶

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  مطالب دیگر
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی