آخرین اطلاعیه ها / از گوشه و کنار
قلب فریده آرمان عزیز از حرکت باز ایستاد!
پنجشنبه, ۲ام اردیبهشت, ۱۴۰۰  
اشتراک گذاری

با تاسف فراوان به اطلاع می رسانیم که فریده آرمان از اعضای رهبری حزب کمونیست کارگری ایران، کمونیست محبوب و سرشناسی که ۴۲ سال از زندگی اش را بی وقفه برای آرمان های شریف انسانی مبارزه کرد،  و یکی از سرسخت ترین مدافعین حقوق زنان و کودکان و پناهندگان، امروز ۲۲ آوریل (۲ اردیبهشت ۱۴۰۰) پس از هشت سال و نیم جدال بی امان با بیماری سرطان در سن ۶۴ سالگی در شهر مالمو سوئد چشم از جهان فروبست.

فریده آرمان نماد بارزی از انسانیت،عشق، صداقت، فداکاری شهامت و سرسختی در زندگی و درمبارزه برای سعادت انسانها بود. او به رود جاری خروشان آزادی و برابری و جنبش وسیع رهایی از قید ستم و استثمار و به خانواده بزرگ انسانیت تعلق داشت و از همان زمان کودکی که در یک خانواده کارگری بزرگ شد عواطف قوی انسانی اش برجستگی خاصی داشت.

فریده در سالهای طولانی زندگیش در کشور سوئد به صدای زنان و کودکانی تبدیل شد که در محیط خانواده مورد خشونت قرار گرفته بودند و دریچه ای از نور را به زندگی آنها گشود. تلاشهایی که بارها از سوی جامعه سوئد مورد تقدیر قرارگرفت و جوایزی را نیز نصیب وی ساخت. او ناممکن ها را ممکن می کرد و در دل سیاهی ها درهای امید را به روی دیگران می گشود. او الهامبخش دیگران برای یک زندگی شایسته‌ انسان بود.

جمهوری اسلامی در سال ۶۲ همسر اولش مهدی میرشاهزاده را اعدام کرد و همسر دومش غلام کشاورز را، در سال ۱۹۸۹ در مقابل چشمان او در قبرس ترور کرد اما فریده مانند کوهی استوار ایستاد و خشم و نفرتش علیه جمهوری اسلامی را به شور مبارزه علیه این حکومت و نظام سیاه سرمایه داری تبدیل کرد. عشق به زندگی، عشق به کودکان، عشق به طبیعت، عشق به انسانها و عشق به مبارزه و حزبش همواره در او میدرخشید. هر جا بود محبت بیدریغ دوستان و اطرافیانش را بخود جذب میکرد و دوستان و اطرافیانش همیشه طعم محبت های مخلصانه اش را چشیده اند. انسان بزرگی که شور زندگی در او موج می زد، کسی که عاشقانه برای رهایی انسانها مبارزه می کرد، کسی که با صلابت و استوار در مقابل دشمنان مردم  و سختی ها می ایستاد، کسی که سازمان دهنده دهها اعتراض و آکسیون علیه جمهوری اسلامی و اجحاف و بی عدالتی بود، کسی که درسخت ترین شرایط خنده از لبانش نمی افتاد و به همنوعشان خالصانه مهر و عشق می ورزید. 

یکی از میراث های سیاسی فریده آرمان ثبت روز ۲۷ دسامبر بعنوان روز جهانی مبارزه علیه حجاب اجباری است که بنا به پیشنهاد و ابتکار وی تعیین گردید.

حزب کمونیست کارگری ایران درگذشت فریده آرمان عزیز را به همه اعضای خانواده وی پری، امید، اسحاق، آرش و کاوه، به همه اعضا و دوستداران حزب، به مردم آزادیخواه ایران و به زنان و کودکانی که فریده آرمان برای بهتر کردن زندگی شان در سوئد تلاش کرد و به همه یاران و دوستانش از صمیم قلب تسلیت می گوید.

درگذشت فریده آرمان برای تمام کسانی که او را میشناسند یک رویداد تلخ و دردناک است و جایش همیشه در قلب همه ما خالیست. او یکی از ستون های حزب کمونیست کارگری بود و مرگ او ضایعه بزرگی برای حزب و جنبش رهائیبخش و سوسیالیستی است. فریده از میان ما رفت اما زندگی پربار و زیبای وی سرمشق و منبع الهامی برای همه ما در زندگی و مبارزه خواهد بود. یاد فریده آرمان همیشه عزیز و گرامی خواهد ماند!

حزب کمونیست کارگری ایران

۲۲ آوریل ۲۰۲۱، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
  اطلاعیه های دیگر
  فیسبوک ما
 
آخرین اطلاعیه ها  
اطلاعیه شماره ۶ کمپین دفاع از برادران افکاری: صدای خانواده افکاری ها باشیم! سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه: پرونده سازی برای خانم زیلابی وکیل کارگران نیشکر هفت تپه محکوم است! پاسخ: جنگ دولت اسرائیل و اسلامی ها: مردم چه می خواهند. با حمید تقوایی برگزاری کنفرانس آنلاینی در حمایت از برادران افکاری فراخوان تجمع بازنشستگان و تجمعات معلمان، کارگران شهرداری قروه، فاریاب و چند خبر دیگر کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری: اعتراضات اقشار مختلف مردم در آذربایجان در ۱۱ روز گذشته!
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی