از گوشه و کنار
بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر
سه شنبه, ۱۹ام بهمن, ۱۳۹۵  
اشتراک گذاری

بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر در مورد:

١- یورش به منزل جعفر عظیم زاده رئیس اتحادیه آزاد کارگران ایران جهت دستگیری وی
٢- صدور احکام ظالمانه و سنگین برای جمعی از جوانان غرب کشور
ما خواستار پایان دادن به امنیتی کردن مبارزات و لغو مجازات اعدام هستیم

ما جمعی از زندانیان سیاسی در رجایی شهر یورش وحشیانه به منزل فعال کارگر ی جعفر عظیم زاده جهت بازداشت وی شدیدا محکوم میکنیم. ما به ادامه بازداشت فعالین سیاسی از جمله بازداشت دو تن از فعالین سیاسی خانم شهناز اکبری مادر جانباخته مصطفی کریم بیگی در سال ٨٨ و ناصر اژداری و همچنین انتقال امیرمعزی زندانی سیاسی به مکان نامعلومی اعتراض داریم.

جعفر عظیم زاده هماهنگ کننده طومار ۴٠ هزار کارگر بر سر خواست افزایش دستمزد با هفده سال حکم زندان تحت پیگرد است. کسانی چون اسماعیل عبدی، و ما که جرممان دفاع از حقوق کارگر، حقوق کودک و حقوق انسانهاست حکم داریم و در زندانیم. اما دزدان واقعی و صاحبان حقوق های نجومی آزادانه میگردند و صاحبان کارخانجاتی که یک جرم هر روزه شان نپرداختن دستمزد کارگران است، کسی کاری به آنان ندارد و آزاد میگردند. این دستگاه قضایی در خدمت دزدانی است که بخاطر سودجویی هایشان مسبب فجایعی چون پلاسکو میشوند. در خدمت سعید مرتضوی ها است که جنایت کرده و یک قلم از دزدی هایش، دزدی میلیاردی از صندوق تامین اجتماعی بود و حالا شاکیانش یعنی کسانی چون جعفر عظیم زاده مورد یورش قرار میگیرند.

ما به کل این دستگاه قضایی سراپا بیعدالتی و احکام ظالمانه اش اعتراض داریم.

ما زندانیان سیاسی را با همین اتهامات امنیتی زندانی کرده اند و همه جرم مان بر هم زدن امنیت برای صاحبان حقوقهای نجومی و دزدان است. ما به امنیتی کردن مبارزات حق طلبانه ما مردم و کلیه احکام زندان صادر شده بر این اساس و این تعرضات اعتراض داریم. خانم شهناز کریمی و ناصر اژداری و تمامی زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند.

ما همچنین انزجار خود را علیه صدور احکام ظالمانه اعدام و حبس های طولانی مدت برای تعدادی از جوانان غرب کشور در شهرستان اشنویه از جمله هدایت عبداللهی که محکوم به اعدام شده است، و حاصل عزیزی ٢۵ سال، و جلال مسروری ٢٠ سال ، کمال مسروری ١١ سال، ظاهر فرامرزی ٢٠ سال، یعقوب بااکرام ١۵ سال و صدیق با اکرام ١٠ سال و یعقوب با اکرام ١۵ ه در ٢٨ دیماه در دادگاه انقلاب ارومیه محکوم شده اند، اعلام میکنیم. این جوانان همانند همیشه، بدوین رعایت کمترین اصولی که باید بر دادرسی های ناظر باشد، بدنبال کشیدن انتظار فراوان و بازداشت طولانی در سلولهای انفرادی امنیتی و شکنجه و فشار برای اعتراف های اجباری .با اتهامات واهی و بی اساس با چنین احکام سنگینی روبرو شده اند. صدور حکم اعدام برای هدایت عبداللی و احکام زندان سنگین زندان برای تعدادی دیگر جوان در اشنویه را محکوم میکنیم. این احکام باید فورا لغو شوند. روشن است که مبارزه برای خواستها و آزادیخواهی و فعال سیاسی بودن جرم نیست بلکه حق است. اما این جوانان حقیقتا هیچ ربطی به فعالیت سیاسی مشخصی نداشته و تنها کارشان کشاورزی بوده است. ما خواستار لغو فوری این احکام هستیم.

ما از تمامی انسانهای آزادیخواه، از همه کارگران، معلمان و مردم معترض، از همه سازمانهای کارگری و نهادهای انساندوست در سراسر جهان میخواهیم که ضمن محکوم کردن یورش به منزل جعفر عظیم زاده و دستگیری خانم شهناز کریمی و ناصر اژداری از کارزار علیه امنیتی کردن مبارزات کارگران، معلمان و مردم معترض که کارزاری در دفاع از حق تشکل، حق اعتصاب و آزادی های پایه ای و برحق ما مردم است، حمایت و پشتیبانی کنند. و همراه با ما خواستار آزادی فوری خانم شهناز کریمی و ناصر اژداری و تمامی زندانیان سیاسی شوند.

ما میخواهیم وسیعا به احکام صادر شده ظالمانه اعدام و حبس های سنگین برای جوانان غرب کشور در اشنویه معترض شوند واز خواست ما مبنی بر لغو مجازات اعدام و لغو فوری احکام صادره برای این جوانان پشتیبانی کنند و از هیچ فشاری برای جلوگیری از این سرکوبها فروگذار نکنند. ما میخواهیم هر کس که این نامه را میخواند، صدای اعتراض ما در سطح جهانی باشد.

امضا کنندگان: سعید ماسوری، بهنام ابراهیم زاده، صالح کهندل، ابراهیم فیروزی، حسن صادقی، سهیل بابادی، رضا اکبری منفرد، رضا کاهه، شاهین ذوقی تبار، حسین غلامی آذر، محمد اکرمی، حسین کاکاوند، امیر حسین وند سیار، عباس توکلی، امیر علی قلیپور

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  مطالب دیگر
  فیسبوک ما
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی