عبدل گلپریان
حجاب تنها سمبل بردگی و تحقیر نیست، عامل مرگ هم هست
یکشنبه, 16ام آبان, 1400  
اشتراک گذاری

مرضیه طاهریان کارگر ۲۱ ساله در شهرک صنعتی سمنان به علت گیر کردن مقنعه در رینگ دستگاه ریسندگی، به طرز تکان دهنده ای جان داد.
اکنون دیگر حجاب تنها سمبل بردگی، توهین و تحقیر نیست بلکه به عامل مرگ هم تبدیل شده است. قاعدتا عدم تامین وسایل ایمنی در محیط کار عامل مرگ کارگر است اما وجود وسایل “امن” اسلامی ( مقنعه) زن کارگر را در لای دستگاه تکه تکه می کند.
هیچ چیز و هیچ کس در قاموس رژیم اسلامی در امان نیست. وجود هیولای زخم خورده و گندیده اسلامی، ساختار سیاسی و اقتصادی اش، فرهنگ و قوانین ضد زن این پدیده متعفن، و کل موجودیتش مرگ آفرین است.


حجاب اجباری قاتل زنان است. نه تنها این نمونه دردناک که مرضیه را از زندگی ساقط کرد، آنجایی هم که در یک لحظه زندگی یک انسان را نیست و نابود نکند، تا کنون مرگ تدریجی را به نیمی از جامعه قرار داده است.


حجاب اجباری این سمبل اهانت، توهین و بی حرمتی به زن را باید ممنوع کرد. برای رهایی زنان از توهین، تحقیر از حکومت اسلام و قوانین زن ستیز آن، و برای نجات کل جامعه از این پدیده شوم و ضد انسان باید رژیم اسلامی را انداخت.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی