امیر توکلی
امروز طالبان ضربه سختی خورد
سه شنبه, 16ام شهریور, 1400  
اشتراک گذاری

دو روز استکه اعتراضات وسیعی در شهرهای مهم افغانستان در جریان است. کابل، مزارشریف، هرات و بلخ. زنان جسور و شجاعی که در صف اول اعتراضات علیه طالبان می ایستند و از حق انسانی خود دفاع میکنند. شجاعتی تحسین برانگیز و قابل ستایش در مقابل زامبی های تا دندان مسلح طالبان.

این در حالی استکه طالبان روز دوشنبه هشدار داده بود هر کسی که در مقابل آنها بایستد “ضربه سختی خواهد خورد”. اما این ضربه محکم و سخت را زنان شجاع دیشب و امروز به طالبان زدند. تصاویر این مقابله شجاعانه و تصویر افغانستان واقعی امروز به دنیا مخابره شد.

کجایند آن سیاستمداران و ژورنالیستهای حقوق بگیری که طالبان را جزیی از فرهنگ مردم افغانستان تبلیغ میکردند. زنان افغانستانی امروز نشان دادند که خواهان زندگی آزاد و برابرند، آنها از حکومت طالبان متنفرند. صدای واقعی افغانستان را امروز دنیا شنید.

اوباشان اسلامی طالبان امروز با ایجاد جو وحشت سعی میکردند مردم معترض را متفرق کنند اما زنان شجاع در صف اول اعتراضات شجاعانه مقابل تیراندازی های شدید اوباشان می ایستادند.

تظاهرات زنان در کابل

حکومت تک جنسیتی بوی تفعن دارد، زنان حذف شدنی نیستند. آزادی حق مسلم زنان افغانستان است

افغانستان و جنبش نوین و شجاعانه زنان، رو در روی شریعه و تروریسم اسلامی. پاسخی دندان شکن به بایدن و دولتهایی استکه مردم افغانستان را لایق زندگی زیر سیطره طالبان معرفی میکنند. راسیسم بیشرمانه ای که رسانه های رسمی هم آنرا بلغور میکنند. جنبش نوین زنان در افغانستان شایسته بیشترین حمایت هاست.

مردم بحق علیه پاکستان که همدست و حامی مهم طالبان است اعتراضاتی را در شهرهای افغانستان و خارج کشور برپا کردند و علیه دخالتها و حمایتهای پاکستان شعار دادند

نه طالبان و نه پاکستان- زنده باد مقاومت

در تهران هم افغانستانی های مقیم ایران تظاهراتی را در حوالی میدان انقلاب برگزار کردند.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن zan-afqanestan-3-600x318.jpg است

هیچ دولتی نباید طالبان را به رسمیت بشناسد. به رسمیت شناختن طالبان نادیده گرفتن حقوق و آزادی مردم به ویژه زنان و رنگین کمانی ها در افغانستان است. از این زنان شجاع دفاع کنید. به نهاد “زنان علیه طالبان” بپیوندید!

صفحات مرتبط به این موضوع:

فیلم اعتراض زنان علیه تروریستهای طالبان در افغانستان

تنظیم از: امیر توکلی

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی