کیوان جاوید
شایعه سیل
یکشنبه, ۱۱ام فروردین, ۱۳۹۸  
اشتراک گذاری

روز پنجشنبه، ٨ فروردین، معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی ضمن هشدار به “منتشرکنندگان شایعات” در مورد سیل اخیر، گفته است این شایعه پراکنی جرم بوده و  با منتشرکنندگان اخبار دروغ برخورد قضایی می شود.

«شایعه شده» هفته پیش در مکانی ناشناخته ، سیلی زد و مردم را به خاک سیاه نشانده. سیلی که خانه و کاشانه مردم را با خود برده و کشته ها و زخمی های زیادی بر جا گذاشته است.

خبر رسید مسئولان نیمه کاره دست از سفرهای کاری کشیده و خود را به مناطق سیل زده رساندند و دوش بدوش سیل زدگان جانشان را به خطر انداخته و به مقابله با این سیل برخاستند. همه اخبار حاکی از مجاهدت و از خود گذشتی مسئولین فدا کار است. خبر رسیده مردم در صفوف به هم فشرده و متحد ضمن قدردانی، دعای طول عمر بیشتر برای مسئولان کشوری و لشکری خواندند. به فحش کشیدن مسئولین و امامان جمعه در مناطق سیل زده هم شایعه بوده و با منتشر کنندگان آن نیز برخورد قضایی می شود.

آخرین و جدید ترین اخبار منتشره در روزنامه های رسمی و دولتی حاکی از این است که باران برکت است و خدا لطف فرموده و باران رحمت بارانده است. اینکه باران راهش را گم کرده و بجای اینکه سر از رودخانه ها و نهایتا دریاها در بیاورد، وارد خانه و زندگی مردم شده، چیزی از التاف الهی کم نمی کند.

در مقابله با شایعه سازان یک نکته مهم دیگر نیز قابل ذکر است. مسئولان حکومتی برای مقابله با سوانح طبیعی همه اقدامات لازم را بجا آورده اند. مهمترین اقدام، بستن قرارداد چند صد میلیارد تومانی با فیضیه قم است و قرار شد علما و طلبه های زحمتکش قم بی وقفه برای مهار سیل و زلزله دعا بخوانند. اقدام پیشگیرانه دیگر که باعث گردید اشک شوق در چشمشان مردم حلقه زند «تصویب بودجه برای مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، ۸۰ برابر بودجه مدیریت بحران است. همین خبر نشان میدهد کسانی که در شبکه های اجتماعی دست به شایعه پراکنی می زنند و می گویند در ایران بجای باران رحمت سیل آمده و مسئولان دست روی دست گذاشته و همزمان در بلاد کفر و جزیره کیش در حال عشق و حال بودند، دروغی بیش نبوده است.

با همه اینها یک حزب در کنار و هم رای با میلیونها «شایعه ساز» پی در پی اطلاعیه می دهد و می گوید: سیل این حکومت لعنتی را ببرد. سیل انقلاب. حزبی که مردم را فرامی خواند، با سازمان دادن اعتراض در خیابان و کارخانه و دانشگاه، زمین را زیر پای مشتی قاتل و مافیای میلیارد داغ کنند و کاخ هایشان را بلرزانند و برسرشان واژگون کنند. حزبی که می گوید مردم خود اوضاع را بدست بگیرند. حزبی که می گوید ساختن یک جامعه آزاد و مرفه و خوشبخت امکانپذیر است. سیلی می آید و همه کثافات اسلامی را جارو می کند.

کیوان جاوید

 

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی