نسخه چاپی / وب سایت خبری - تحلیلی روزنه

 
احمد پوری
آیا اروپا توانایی تقبل این همه پناهجو و هزینه های مالی آنرا دارد؟
اشتراک گذاری

این سئوالی است که تقریبا همه جا و در همه رسانه های اروپا شنیده می شود.
در این یادداشت اساسا به توانایی مالی اروپا برای پذیرش پناهجویان می پردازم . در یادداشت بعدی ظرفیت اروپا برای پذیرش پناهجویان را آنالیز خواهم کرد. و اینکه با چه معیاری می گویند اروپا پر شده است و دیگر کافی است؟ چگونه و با کدام منطق اروپا بطور مرتب از پناهجویان و مهاجران پر یا خالی می شود؟

“شهروندان اروپا از خودشان می پرسند آیا پذیرفتن این همه پناهجو بالاتر از توان آنها نیست؟ همچنین در بروکسل رهبران اروپا نیز نگران دامنه حمایت شهروندان اروپا از حمایت مالی جامعه اروپا از پناهجویان هستند. اما این یک مضحکه ریاکارانه است. این حرفها را همان بروکسلی می زند که حاضر نیست در مقابل فرار مالیاتی شرکتهای بزرگ به ایستد، بدین طریق جامعه اروپا بیش از ۸۰ میلیارد یورو از دست می دهد!…
پناهجویانی که حالا بسوی کشورهای اروپایی می آیند پیامدهای جنگی هستند که ۱۳ سال پیش با دروغ شروع شد و تا حالا ادامه دارد… بیش از ۳۰۰۰ نفر در راه رسیدن به اروپا مردند… حالا بیش از ۱۰.۰۰۰ نفر از فرزندان آنها گم شده اند… ” (۱)
توضیح از احمد پوری:
در پایان سال ۲۰۱۶ معلوم شد که نه ۳۰۰۰ نفر بلکه بیش از ۵۰۰۰ نفر پناهجو در دریای مدیترانه جان باختند، به گزارش پلیس بین المللی بیش از ده هزار کودک پناهجو و مهاجر در اروپا گم شده اند. در برنامه ای دیگر در تلویزیون هلند این رقم را اصلاح کردند و اعلام کردند که رقم دفیق تر ۲۰.۰۰۰ کودک کم سن و سال در اروپا گم شده است! پرواضح است که سرنوشت اغلب آنها به بردگی جنسی یا جسمی منتهی می شود…

آیا جان انسانهایی که از جنگهای جنایتکارانه می گریزند برای رهبران اروپا که دائم دم از دمکراسی و حقوق بشر می زنند اینقدر بی ارزش شده است؟ باور کردنی نیست رهبران اروپا آگاهانه چشمشان را می بندند تا شرکتهای چند میلتی هر سال ۸۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ اورو کمتر مالیات بدهند! بزبان دیگر دزدی مالیاتی بکنند و این هزینه ها را در عمل بر دوش شهروندان اروپایی منتقل کنند، سپس ادعا می کنند که پناهجویان علت از بین رفتن دولت رفاه و تمام مشکلات اقتصادی و اجتماعی اروپا هستند!… چرا اتحادیه اروپا از پرداختن ۱۲ میلیون دلار در ماه برای نجات جان پناهجویان در دریای مدیترانه عاجز بود؟ ولی برای دزدی هشتاد هزار میلیون دلاری شرکتهای چند میلیتی در کمال مسرت با آنها همکاری می کنند؟!

خیرت ویلدرس رهبر “حزب آزادی” که در حقیقت حزب نئوفاشیستی است بارها در بحثهای پارلمان بصراحت گفته است:
“ما به هیچ وجه هیچکسی را نباید به هلند راه بدهیم! هیچکس!
به نظر من ۹۹% پناهجویان دروغگو هستند! شاید نیم درصد پناهنده واقعی باشند آنها هم حتما مسیحی هستند! برای آنها هم در هلند جایی نیست می توان آنها را در کشورهای اروپای شرقی پناه داد! ” (۲)

“داشتن حافظه تاریخی در این دور و زمانه ای که رسانه های مهم جهانی در خدمت نخبه گان حاکم برجهان با استراتژی بسیار بغرنج و هوشمندانه حافظه تاریخی توده ها را دستکاری و مغزشویی می کنند… بینهایت مهم است!

شاید خیلی ها یادشان رفته باشد، چند سال پیش که بحران اقتصادی شروع شد رهبران هلند که در جلسه اروپایی نجات بانکها شرکت کرده بودند با اراده ای استوار و غیرقابل تصور گفتند ما آنقدر در این جلسه می مانیم که بایک راه حل جدی از این جلسه بیرون برویم و در عرض یک شب اغلب کشورهای اروپایی صدها میلیارد اورو برای نجات بانکها فراهم کردند!
چرا امروز برای نجات جان انسانها از آن اراده استوار خبری نیست؟
تنها در سال ۲۰۱۲ بودجه نظامی کشورها بیش از ۲۰۰۰ میلیارد دلار بود! طبق بررسی های جوزف استیگلیتز برندنده جایزه نوبل اقتصاد و اعترافات بعدی رهبران آمریکا تنها جنگ عراق بیش از ۴۰۰۰ میلیارد دلار برای مردم آمریکا هزینه داشت که سودش به جیب شرکتهاچند ملیتی و بانکها رفت… و کشور عراق ویران شد… چرا برای راه انداختن جنگهای غارتگرانه و جنایکارانه بودجه های نجومی براحتی آب خوردن پیدا می شود ولی برای نجات جان پناهجویان در دریای مدیترانه که به گورستان پناهجویان و مهاجران تبدیل شده همه کشورهای اروپایی باهم ۱۰۰ میلیون اورو نمی توانند جمع آوری کنند؟ اگر این صد میلیون را از آن ۸۰ میلیارد دزدی مالیاتی شرکتهای چندملیتی کم کنند بازهم آنها سالانه هفتاد و نه میلیارد و نهصد میلیون اورو با همکاری دول اروپایی کمتر مالیات دادده اند یعنی دزدی مالیاتی کرده اند!
چرا رهبران جهان سرمایه داری در راه انداختن پرهزینه ترین و وحشیانه ترین جنگهای جنایتکارانه همواره موفق هستند ولی در برقراری صلح و جنگ نکردن همواره شکست می خورند؟

کدام منافع رهبران اروپا را بسان سرباز جانباز در خدمت بانکها، موسسات مالی و شرکتهای چندملتی در آورده بود…؟
رهبرانیکه برای نجات بانکها از هر کشوری صدها میلیارد اورو جمع آوری کردند، سال قبل از بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری مارِ نوستروم (Mare Nostrum) جهت صرفه جویی، ۷۰ میلیون دلار کم کردند تا پناهجویان و مهاجران را نجات ندهند با این هدف که آنها را نا امید کنند و جریان پناهندگی را متوقف کنند!
این سیاستها آشکارا سیاستی جنایتکارانه هستند! آگاهانه جان انسانها را به خطر می اندازند تا آنها را بترسانند و با دادن قربانیان بی شمار به اهداف خود برسند!

حالا به بهانه نجات جان پناهجویان می خواهند آنها را به آفریقا برگردانند!” (۳)

“ملل متحد خواستار اقدام اروپا برای جلوگیری از تلفات مهاجران شد
سازمان کمک به پناهندگان ملل متحد دو دلیل را برای افزایش تعداد تلفات مهاجران اشاره می کند. اول این که جای برنامه نجات ایتالیا را برنامه موسوم به “تریتون” اتحادیه گرفته است که تمرکزش بیشتر بر نظارت و گزمه زنی است تا نجات مهاجران. و دوم اینکه به دلیل خرابی اوضاع در لیبیا تعداد بیشتری تلاش می کنند از طریق بحیره مدیترانه به اروپا فرار کنند.
ایتالیا در گذشته به تنهایی برنامه نجات پناهجویان را به پیش می برد، اما به جای این که از این برنامه تقدیر شود، دیگر کشورهای اتحادیه اروپا موضع انتقادی گرفتند. جودیت ساندرلند از سازمان دیده بان حقوق بشر می گوید: «آنها استدلال می کنند که ماموریت نجات ایتالیا (ماره نوستروم) مردم را تشویق به عبور از بحر می کند.» ” (۴)
بزبان دیگر سیاست واقعی رهبران اروپا این استکه قربانیان را نجات ندهند و بگذارند هرچه بیشتر در دریا بمیرند! در چنین جنایتی اثر انگشت اروپا روی اجساد باقی نمی ماند!… مقصر موجهای دریا، قاچاقچی ها و پناهجویان هستند نه رهبران اروپا!…

اتحادیه اروپا به دنبال ارعاب پناهندگان است
“بر اساس گزارش نشریه آلمانی “اشپیگل”، کشورهای عضو اتحادیه اروپا می خواهند پناهندگان از شمال افریقا را مانع گردند که داخل خاک اروپا شوند. ایتالیا با آلمان، فرانسه و اسپانیا روی چنین طرحی موافقت کرده اند. بنابر این کشورهای غیر اروپایی مانند مصر و تونس باید در نجات پناهندگان، که با قایق ها برای رسیدن به اروپا تلاش می کنند، سهیم گردانیده شوند.
… باور به این است که چنین رویکردی “یک اثر بازدارنده واقعی” می تواند داشته باشد و ایجاد ترس بین مهاجران می گردد.

اسکا کلر نماینده سبز ها در اتحادیه اروپا با انتقاد از کشورهای عضو گفته است که آنها “به هر قیمتی که باشد می خواهند از مسئولیت های شان در قبال پناهندگان” فرار کنند. او در ادامه می گوید که مصر و تونس کشور های امن برای پناهندگان نیستند.” (۵)

“سازمان عفو بین الملل به همین دلیل از اروپا انتقاد کرده است که اقدامات کافی روی دست نگرفته است. گوری فان گولیک از سازمان عفو بین الملل در اعلامیه ای گفته است که “حکومت ها در لندن، پاریس، برلین و دیگر پایتخت های اروپایی باید اعتراف کنند که استراتژی فعلی شان کاری و مثمر نبوده است و به جای آن باید یک عملیات هماهنگ بشردوستانه در بحیره مدیترانه راه اندازی کنند که کارکرد مشابه چون ماموریت (ماره نوستروم) داشته باشد.»” (۶)

این سیاستها نتیجه انتخاب آگاهانه رهبران اروپا و یک نظام طبقاتی و سود محور است! سیاستمداران اروپا آگاهانه چشم خود را بر فجایع جنایتباری که پیامد منطقی و مستقیم سیاستهای سختگیرانه آنهاست می بندند به این امید که پناهجویان آنقدر در دریای مدیترانه در پای دیوارهای مرئی و نامرئی قلعه اروپا بمیرند که دیگران از ترس مرگ، از آمدن به اروپا منصرف شوند!

“برنامه نجات ایتالیا برای مهاجران موسوم به “ماره نوستروم” سال گذشته به پایان رسید و برنامه حفاظت مرزی اتحادیه اروپا (تریتون) جای آن را گرفت. اما فعالان حقوق بشر و سازمان‌های کمکی می‌گویند برنامه حفاظت مرزی اتحادیه اروپا پیش از این که برای نجات انسان‌ها در حالات عاجل باشد، تلاشی برای بازداشتن آن‌ها از رسیدن به اروپاست.” (۷)

زمین زیر پای پناهجویان چنان سوزان است آنها علیرغم اینکه شاهد تمامی این سیاستهای جنایتکارانه و عواقب آن هستند بازهم ریسک آمدن را بجان می خرند!
کسیکه زن و کودکانش را به بدست امواج توفانی اقیانوسها می سپارد به احتمال قوی زمین زیر پایش بسیار بیشتر از این دریای طوفانی و متلاطم در خطر ریزش و سقوط قرار دارد!

رهبران اروپا آگاهانه نمی خواهند کوچکترین توجهی به اساسی ترین ریشه های بحران پناهندگی که خودشان بوجود آورده اند بکنند! آنها فقط می خواهند قربانیان کشورهای جنگ زده به اروپا نیایند!
ولی بهزاران طریق تلاش می کنند توده ها را گمراه کنند و ریشه بحران پناهندگی را به قاچاقچی ها نسبت دهند!

آیا قاچاقچی ها علت بحران پناهندگی هستند یا معلول سیاستهای بیگانه ستیز و درهای بسته اروپا هستند؟
اگر اروپا جامعه باز باشد، همان جامعه بازی که در تمام دوران جنگ سرد شب و روز تبلیغش را می کردند و انسانها بتوانند بطور قانونی با پرداختن بهای بلیط هواپیما یا اتوبوس به اروپا بیایند کدام احمقی بسراغ قاچاقچی می رود تا دهها برابر بهای بلیط راه قانونی بپردازد و بالاتر از آن از طریق خطرناکترین مسیر و دهها ریسک دیگر خودش را به اروپا برساند؟
تولید قاچاقچی های بیشتر نتیجه مستقیم سیاستهای سختگیرانه رهبران اروپاست!
اگر سالها قاچاقچی ها را بمباران کنید باز هم نمی توانید ریشه آنها را بخشکانید! زیرا شرایط مادی و ضرورت وجودی آنها از بین نرفته است! براحتی می توان قاچاقچی ها را بطور ریشه ای نابود کرد اگر اروپا راه ورود قانونی پناهجویان را بازکند و تبدیل به جامعه بازی شود که همواره در تبلیغاتش ادعا می کند! ولی تبلیغات جامعه باز تازمانی ضرورت داشت که با نظام سوسیالیستی رقابت و مبارزه داشتند! حالا محبوب ترین هدف رهبران پوپولیست اروپا جامعه بسته و مرزهای بسته است!
یک راه بسیار موثرتر دیگر برای خشکاندن سیل پناهجویان و قاچاقچی ها هست، متوقف کردن جنگهای ویرانگر و جنایتکارانه ای که در خاورمیانه و بقیه جهان تنها بخاطر منافع ۱% های حاکم برجهان راه انداخته اند!

هیچ ابزاری موثرتر از متوقف کردن جنگها نمی تواند چشمه تولید پناهجویان و مرگ و میر انسانهای بیگناه و تجاوز به زنان و کودکان آواره را در کشورهای همسایه و در اروپا را بخشکاند!…
ولی رهبران اروپا حاضرند در سر راه پناهجویان به اروپا هزاران دیوار بکشند، نیروی دریایی ناتو را برای متوقف کردن آنها در دریاها بفرستند، سیاستهای بیگانه ستیز را در کشورهای اروپایی هر روز شدیدتر کنند… ولی جنگهای ویرانگر را بخاطر منافع طبقه حاکم متوقف نکنند!
این امر یک انتخاب آگاهانه سیاسی است!
کلاوز ویتز بزرگترین فیلسوف جنگ بدرستی گفته است: ” جنگ ادامه سیاست است با ابزار دیگراست!”
ماکس فان دن برخ می گوید: “ما از دولت و پارلمان هلند می خواهیم که بجای بمبباران سوریه، صدور اسلحه به مناطق جنگ زده را متوقف کنید. بجای فرستادن هواپیمای بدون سرنشین که بمب ها را در زمین می کارند، بهتر است به کسانیکه تخم تنفر می کارند یک ضربه جدی بزنید. ” (۸)

افزایش مهاجرسیتزی در اتحادیه اروپا
علاوه بر مرگ هزارن پناهجو در پای دیوارهای قلعه اروپا، یک نتیجه دیگر حل نشدن مسئله پناهجویان و پنهان کردن ریشه های واقعی فرار پناهجویان از کشورهایشان این است که در اروپا بطور دائم راسیسم و فاشیسم رشد میکند! راسیسم و فاشیسمی که بیشتر نتیجه بازیهای بسیار هوشیارانه و بغرنج رهبران سیاسی اروپاست برای دفاع از منافع طبقه حاکم بر جهان! رهبران سیاسی اروپا هرچند که خودشان را بسیار مستقل نشان می دهند در عمل کارمندان همان شرکتهای چند ملیتی هستند! از هزار و یک دلیل و مثال من به یکی قناعت می کنم. ویم کوک نخست وزیر محبوب هلند بعد از دو دوره نخست وزیری رفت کارمند شرکت نفتی شل شد! از این مثالها در مورد رهبران سیاسی اروپا بدون کوچکترین اغراقی هزاران مورد هست که علاقمندان می توانند براحتی در اینترنت پیدا کنند…

خانم شارون خست هاوزن نماینده پارلمان از حزب سوسیالیست هلند بدرستی می گوید قرارداد اروپا با ترکیه به معنی عملی کردن خواست خیرت ویلدرس رهبر “حزب آزادی” است! (۹)

هری فان بومل : “باید امکان ریختن مواد غذایی از طریق هواپیما را به آلپو بررسی کنیم احتمالا این سریعترین راه کمک به ساکنان این شهر است… در آلپو وضعیت فاجعه باری حاکم است مردم میخواهند فرار کنند ولی با مرزهای بسته ترکیه روبرو می شوند. مردم در آلپو خودشان بدرستی می گویند مانند موش در تله گیر کرده اند.
سئوال این نیست که ما بین ریختن بمب و نان یکی را انتخاب کنیم. واقعیت این است وقتیکه مان ریختن نان را انتخاب می کنیم در عمل غیر ممکن است! ” (۱۰)

بیش از بیست سال است که در اروپا رقابت در سخت تر کردن سیاستیهای پناهندگی و کم کردن جدابیت کشور برای پناهجویان است. کار بجایی رسیده است که حتی مرفه ترین و متمدن ترین کشورهای جهان نظیر سوئد اعلام کرده اند:
“کمک به پناهجویان در سوئد می‌تواند قاچاق انسان محسوب شود.
اگر کسی، پناهجویان و کسانی را که دارای مجوز اقامت در سوئد نیستند، حتا بدون دریافت پول پنهان کنند یا از محلی به محل دیگر انتقال دهند، قاچاق انسان انجام داده و مجازات خواهدشد.” (۱۱)

” راسیسم و فاشیسم در تمام طول تاریخ هرگز بر مبنای ترس از خطر واقعی استوار نبود!
ویدئوهای جعلی در خدمت دامن زدن به ترس و تنفر از پناهندگان! ” (۱۲)

” وزیر مهاجرت نروژ sylvi listhaug در گفتگو با سایت خبری abc nyheter می‌گوید: ۱.۱میلیارد کرون هزینه کمپ‌های خالی در سراسر نروژ است.
در مجموع دولت ۱.۱ میلیارد برای کمپ های که به دلیل سیاستهای سختگیرانه پناهندگیش خالی مانده هزینه میکند. ” (۱۳)

“هزینه دستگاه پناهنده پذیری انگلیس برای یکسال برابر با هزینه نگهداری ده میلیون پناهنده به مدت یکسال است! ” (۱۴)

بزبان دیگر در محاسبه هزینه های پناهجویان تمامی هزینه های کاریابی و حقوق قاضی ها، وکلا، مدیران، مترجمین، کارمندان، کارگران اداره تابعیت و مهاجرت، شرکتهای ساختمانی سازنده کمپ ها و … دزدی و فساد موءسسات و شرکتهای مختلف مانند پرداختن بیش از یک میلیارد به کمپ های خالی در نروژ… همه را به حساب پناهجویان می گذارند! … در حالیکه در هلند که یکی از مرفه ترین کشورهاست، در عمل به پناهجویان هر هفته ۵۸ اورو پول می دهند! با این پول بغیر از هزینه اقامت در کمپ و آب و برق و … باید تمامی هزینه های خرید غذا و لباس و مسافرت… خود را بپردازند!
یکبار یک پروفسور راست افراطی را به تلویزیون آورده بودند با محاسبات بغرنج و فرضیه های کاملا نادرست ادعا می کرد که هر پناهنده بیش از یک میلیون اورو برای جامعه ما هزینه دارد! یکی از فرضیه های ایشان این بود که اگر پناهجویی ۵۰ سال کار نکند و از تمامی خدمات عمومی و بیمه و مزایای دولت رفاه برخوردار شود…

آمریکا تنها در جنگ عراق بنا به محاسبات جوزف استیگلیتز برنده جایزه نوبل اقتصاد بیش از ۴۰۰۰ میلیارد دلار هزینه کرد! بهتر است این رقم را مقایسه کنیم با مبالغی که ثروتمندترین کشورهای جهان برای نجات جان بیش از ۶۵ میلیون پناهجو به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می کنند.
کشورهای زیر بالاترین رقم کمک مالی را به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل می کنند.
۱ امریکا معادل ۱,۴۵۰,۳۶۰,۲۳۸
۲ آلمان معادل ۴۷۶,۹۱۸,۶۶۸
۳ اتحادیه اروپا معادل ۴۳۶,۰۳۶,۹۸۶
۴ ژاپن معادل ۱۵۲,۳۵۹,۷۷۳
۵ بریتانیای کبیر معادل ۱۳۶,۲۱۹,۳۷۰
منبع آمار: کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (۱۵)

بنا به گزارش اوکسفام نویب تنها “پنجاه کمپانی بزرگ آمریکایی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد یورو در بهشت مالیاتی سرمایه گذاری کرده اند.”

روبی سیلورمان مشاور مالیاتی Oxfam Robbie Silverman اوکسفام نویب می گوید: این گزارش بار دیگر ثابت می کند که سوء استفاده گسترده و سیستماتیک در سیستم مالیات جهانی موجود یا حاکم است. ” (۱۶)

بهشت های مالیاتی توسط دولتها و رهبران سیاسی نظام سرمایه داری که در خدمت شرکتهای چندملیتی هستند به خاطر تضمین سودهای نجومی و دزدی “قانونی” طبقه حاکم بوجود آمده اند. هدف واقعی این بهشت های مالیاتی دادن امکانات “قانونی” به میلیاردرهای حاکم برجهان است تا بتوانند برای کسب سودهای نجومی، تمامی موانع قانونی و دمکراتیک کشورهای جهان را دور بزنند!
بینهایت خلاصه ماجرا این است که در جهان ما نظامی را حاکم کرده اند که سودهای نجومی شخصی و مال آنهاست. تنها در تقسیم ضرر و زیان بانکها و شرکتهای چندملیتی توده ها را در پرداختن قرضها شریک می کنند و به اصطلاح سوسیالیست می شوند! …

ملاحظه می فرمائید که این سودهای نجومی نه توسط دست نامرئی بازار آزاد، نه توسط دست نامرئی خدا و نه توسط شانس و تصادف و طبیعت به حسابهای بانکی میلیاردرهای حاکم برجهان ریخته می شود! برای هر سنت این سودها با همدستی دولتها و بانکها و شرکتهای چند ملیتی بسیار دقیق برنامه ریزی شده است تا فقرا فقیرتر و ثروتمندان ثروتمندتر شوند! …

سئوال از کسانیکه هنوز به امامزاده های نئولیبرالی دل بسته اند:

آیا هنوز هم فکر می کنید پناهجویان علت نابودی دولت رفاه در اروپا هستند؟
آیا هنوز هم فکر می کنید کشورهای اروپایی توانایی تقبل این همه پناهجو و هزینه های مالی آنرا ندارند؟
آیا هنوز هم فکر می کنید پناهجویان علت رشد راسیسم و نئوفاشیسم در اروپاهستند؟
آیا هنوز هم فکر می کنید این مشکلات در چهار چوب نظم کاپیتالیستی قابل حل هستند؟
آیا هنوز هم فکر می کنید که کاپیتالیسم بهترین نظامی است که بشریت کشف کرده است؟
آیا هنوز هم فکر می کنید ۸ نفری که بیش از ۳.۵ میلیارد انسان ثروت دارند، از طریق دست نامرئی بازار یا امدادهای غیبی الهی به این ثروت رسیده اند ؟
آیا هنوز هم فکر می کنید دریای مدیترانه بطور تصادفی به گورستان پناهجویان و مهاجران تبدیل شده و مرگ بیش از ۳۱.۵۰۰ نفر در دریای مدیترانه ربطی به تصمیم های رهبران سیاسی اروپا ندارد؟

آیا هنوز هم فکر می کنید به علت تصادف و شانس هیچکدام از جنایتکاران جنگی آمریکا پایشان به دادگاه جنایت علیه بشریت کشیده نشده؟
بیش از ۵۰% پناهجویان جهان از سه کشور جنگ زده هستند! حدس بزنید کدام کشورها ؟

با احترام،
احمد پوری (هلند) ۱۴ – ۰۳ – ۲۰۱۶

بروز شده در تاریخ ۱۴ – ۰۳ – ۲۰۱۸

پیوند این یادداشت در صفحه فیس بوک من:

آیا اروپا توانایی تقبل این همه پناهجو و هزینه های مالی آنرا دارد؟ این سئوالی است که تقریبا همه جا و در همه رسانه های…

Posted by Ahmed Pouri on Sunday, March 13, 2016

لینک کانال احمد پوری در تلگرام:
@Ahmed_Pouri_NL
https://t.me/Ahmed_Pouri_NL

منابع:
(۱) Toesprak Max van den Berg op de demonstratie op 6 februari: Vluchtelingen welkom, racisme niet! –
http://www.grenzeloos.org/…/toesprak-max-van-den-berg-op-de…

” ماکس فان دن برخ در خانواده ای سوسیال دمکرات بزرگ شد و سالها در بالاترین مقام های اجرایی در حزب سوسیال دمکرات هلند کار کرد. از جمله به مدت هشت سال رئیس فراکسیون سوسیال دمکراتهای اروپا در پارلمان اروپا بود… برخلاف رهبران فعلی سوسیال دمکراسی که تبدیل به سوسیال لیبرال شده اند، او که هنوز هم به پرنسیپهای قدیمی اش وفادار است در سخنرانی خود در تظاهرات ششم فوریه ” پناهندگان خوش آمدند” در آمستردام گفت:
سال ۱۹۴۱ درست در کنار همین دیوار تریلرها و کامیون های آلمانی صف کشیده بودند آنان یهودی ها را بزور چماق و قنداق تفنگ جمع آوری و محاصره کردند وقتی که تعدادشان بیش از چهارصد نفر شد، بزور سوار تریلرها و کامیون ها کردند و به اردوگاه های کاراجباری مونیخ در آلمان بردند و همه شان را کشتند…
(۲) Inbreng Geert Wilders – Algemene Beschouwingen HD 16-09-2015
https://youtu.be/TA7AyqBsJyg
(۳) https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1089922247693676?notif_t=notify_me
(۴) http://www.dw.com/…/%D9%85%D9%84%D9%84-%D9%85%D8…/a-18387458
(۵) http://www.dw.com/…/%D8%A7%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D8%…/a-18331917
(۶) http://www.dw.com/…/%D9%85%D9%84%D9%84-%D9%85%D8…/a-18387458
(۷) صدها مهاجر در نتیجه واژگون شدن یک کشتی غرق شدند
http://www.dw.com/…/%D8%B5%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D9…/a-18384373
(۸) http://www.grenzeloos.org/…/toesprak-max-van-den-berg-op-de…
(۹) نهم مارس ۲۰۱۶ در صفحه فیس بوک خانم شارون خست هاوزن
(۱۰) https://www.facebook.com/younislutfula.…/…/۱۶۸۵۳۲۳۳۱۵۰۷۲۲۲۳/
(۱۱) http://www.irandn.se/…/%D8%AA%D9%88%D8%AC%D9%87-%DA%A9%D9%…/

(۱۲) https://www.facebook.com/ahmed.pouri/posts/1189777227708177?notif_t=notify_me_page

(۱۳) http://ilis.no/…/%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D9%85%DB%…/
(۱۴) ( جیمز هیتوی در برلین سوم دسامبر ۲۰۱۶ کنفرانس اروپایی النا و اکره James C. Hathaway )
ECRE ( European Council on Refugees and Exiles )
ELENA (The European Legal Network on Asylum )

(۱۵) http://www.unhcr.org/donors.html

http://www.unhcr.org/5954c4257.html

(۱۶) https://www.rtlnieuws.nl/…/topfirmas-stallen-honderden-milj

 
 
https://rowzane.com/content//article=183740