کیوان جاوید
مترسک مدرسه دولتی و مدارس خصوصی
سه شنبه, ۱ام مهر, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

در یک تماس با یک دوست در ایران صحبت از مدرسه رفتن بچه ها به میان آمد. گفت دیروز کامران را در مدرسه خصوصی ثبت نام کردند و از امروز کار تدریس شروع شده است. لازم به یادآوری است که مدارس در ایران از ۱۵ شهریور بازگشایی شده است.
میگفت مدرسه دولتی مترسکی بیش نیست و عملا بخش وسیع از خانواده های فقیر نمی توانند فرزندانشان را به همین مدارس بی در و پیکر بفرستند، یا اگر ثبت نام هم شده باشند در این شرایط کرونایی عملا از درس و تحصیل خبری نیست.
مدارس دولتی
در مدرسه ای با گنجایش ۳۰۰ محصل و شهریه ۲۵۰ هزار تومانی حتی یک بار هم کلاس برگزار نشده است. اپلیکیشنی که برای حضور آنلاینی دانش آموزان در نظر گرفته اند یا کار نمی کند یا اگر هم کار می کند معلم دانش آموزانش را نمی بیند. نیمی از خانواده هایی که این دوستمان شاهد بوده حتی قادر نبودند همین مبلغ ۲۵۰ هزار تومان از شهریه را پرداخت کنند. به این دلیل مدرسه آنلاین دولتی عملا یک کلاهبرداری دولتی است و ربطی به تحصیل کودکان ندارد.
مدارس خصوصی
شهریه برای یک سال ۴ میلیون تومان و تعداد دانش آموزان ۱۰۰ نفر. معلم بصورت آنلاین دانش آموزش را می بیند و در یک دیالوگ زنده با دانش آموزان است. طی ۱۵ روزی که فرزند این خانواده در مدرسه دولتی بوده عملا از تحصیل عقب مانده است و در مدرسه جدید خصوصی بطور فشرده کمک می شود تا این دانش آموز با دیگر همکلاسی هایش هماهنگ شود.
جمهوری اسلامی نه تنها فقر را عمومی کرده و حکومت دزدان و غارتگران اقتصادی است، نه تنها حکومت اعدام و زندان و شکنجه است و نه تنها حکومت مذهبی عقب مانده و ضد زن است، همچنین حکومتی است که میلیون ها کودک را از تحصیل و سواد آموزی محروم کرده است.
مدارس خصوصی موجود در ایران ثابت می کند که امکانات فنی و تکنولوژیک کافی برای تحصیل در شرایط کرونایی فراهم است و می شود هر مدرسه را با ۱۰۰ دانش آموز راه اندازی کرد. می شود بین معلم و دانش آموز رابطه مستقیم آنلاینی بوجود آورد. اینها ممکن است. پس مشکل کجا است؟
رژیم می گوید اگر خانواده ها هزینه تحصیل را خود تقبل کنند امکان تحصیل در سطح بالا در ایران نه تنها ممکن که به راحتی امکان پذیر است. پس موضوع پول است. هزینه تحصیل را باید دولت بپردازد. بودجه نجومی وجود دارد. میلیاردها دلار صرف هزینه های تروریستی و خرج تبلیغات خرافه اسلامی می شود. بخور و بپاش میلیاردی، هزینه صدها هزار گله آخوندی و چاپ و نشر آثار مرتجعین اسلامی را به حجم عظیم غارتگری این حکومت اضافه کنید تا مشخص گردد پول هست اما کلید صندوقش دست دزدان است.
نباید اجازه داد دزدان اسلامی از سفره کارگران و مزدبگیران بدزدند و به جیب گشادشان سرازیر کنند. تحصیل با امکان رفاهی و خدمات آموزشی رایگان حق همه دانش آموزان است. دانش آموزان باید از تغذیه رایگان در مدارس برخوردار باشند. هیچ کودکی نباید در کوچه و خیابان رها شود و از تحصیل محروم گردد. این ابتدایی ترین خواسته ها را باید با کمک معلمین و خانواده های دانش آموزان به رژیم اسلامی تحمیل کرد. ما می توانیم. فقط باید دست در دست هم دهیم و متحد و یکپارچه مبارزه کنیم و خود را سازمان بدهیم. خانواده ها در محل زندگی خود با هم صحبت کنند و جمع های ویژه آموزش و پرورش رایگان را سازمان بدهند.
در شرایط کرونایی وخیم ایران تحصیل از راه دور و به شیوه آنلاین یک خواست فوری خانواده ها است. امکانات تحصیل از راه دور را به رژیم اسلامی تحمیل کنیم. این کار ممکن است. با هم باشیم.
۱ شهریور ۱۳۹۹- ۲۲ سپتامبر ۲۰۲۰

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی