کیوان جاوید
ایشالا که گربه است
یکشنبه, ۲۰ام مهر, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی جمهوری اسلامی، روز یک‌شنبه ۲۰ مهر گفت: «گرانی وجود دارد ولی مردم فشار اقتصادی را تحمل می‌کنند». در ادامه می گوید: «با کمک و «ایستادگی مردم» از «فروپاشی جمهوری اسلامی» جلوگیری می‌کنیم.
در حکایت وصف حال حکومت در حال فروپاشی جمهوری اسلامی این ضرب المثل گویای حال زار حکومتی است که غیر از اوباش و لات و لوت ها و قاتل های زنجیره ای مدافعی ندارد. یک نگاه سطحی به کف خیابان بکنید تا کل این «تحلیل» مشعشع دود شود و به هوا برود. همین چند روز قبل یک خواننده مشهور درگذشت که با حکومت اسلامی زاویه داشت. مرگ او باعث حضور وسیع هزاران نفره مردم در تهران شد و شعار شرکت کنندگان در این مراسم هم البته شعار آشنایی بود. مرگ بر دیکتاتور و علیه اوباش سرکوبگر و صدا و سیمای کذایی حکومت.
رژیم برای اینکه همین مراسم بدرقه از شجریان به یک شورش سراسری تبدیل نشود اراذل و اوباش و ماشین سرکوبگرش را به خیابان های منتهی به بیمارستان جم کشاند تا مردم در ابعاد وسیعتر مرگ بر دیکتاتور را فریاد نزنند. درجه تحمل مردم را حتی از این دریچه کوچک می توان دید.
در ایران تحت حاکمیت حکومت اسلامی وضعیت معیشتی مردم هرگز تا این اندازه تیره و تار و نامعلوم و فلاکتبار نبوده است. فقر دیگر نجومی شده است. دلار از مرز ۳۰ هزار تومان فراتر رفته است. کرونا در همدستی با جمهوری اسلامی جان مردم را بیش از گذشته می گیرد. فساد حکومتی رکورد جهانی را شکسته است. با این همه دلقکی پیدا شده است و از تحمل مردم می گوید. اینها تحلیل نیست فقط تبلیغات جنگی است.
ما مردم لحظه شماری می کنیم. در کمین نشسته ایم. آماده حمله ایم. یک اتفاق و یک فرصت می تواند مردم را همچون آبان ۹۸ و این بار پُر قدرت تر، سراسری تر و متحد تر به خیابان بکشاند. جمهوری اسلامی در بدترین شرایط ممکن به سر می برد و تجربه مداوم مردم در نبرد با جمهوری اسلامی می تواند باعث فروپاشی حکومت شود.
انقلاب علیه حکومت بی هیچ تردیدی در راه است. صدای این انقلاب به وضوح به گوش می رسد برای پیروزی اش باید متحدتر و یکپارچه شد. ستاد پیروزی انقلاب- حزب کمونیست کارگری – شما را به پیوستن به صفوف خود فرا می خواند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی