مینا احدی
چانه زنی و مماشات با حکومت اسلامی کافی است! نامه سرگشاده به هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان و رئیس دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا!
دوشنبه, ۱۷ام آذر, ۱۳۹۹  
اشتراک گذاری

آقای هایکو ماس!
شما در مصاحبه با مجله اشپیگل بتاریخ روز ۴ دسامبر ۲۰۲۰ برابر با ۱۵ آذر ۹۹ ضمن تاکید بر اینکه به ایران اعتماد نداریم، گفتید بازگشت به شکل کنونی توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام «کافی نیست».
و اشاره کردید : «ما انتظارات واضحی از ایران داریم: هیچ سلاح هسته‌ای و برنامه موشک بالستیکی که کل منطقه را تهدید کند، نداشته باشد و نقش دیگری در منطقه ایفا کند.
این سیاستی است که بعد از سالها مبارزات مردم ایران علیه این حکومت کشتار و سرکوب و بعد از سالها انتقادات اپوزیسیون حکومت اسلامی از سیاست همراهی و مماشات با جانیان، به آن رسیده اید.
شما الان میگویید نه سلاح هسته ای و نه موشک بالستیک و نقش مخرب در منطقه، اما کماکان میگویید که این حکومت را به رسمیت می شناسید و با آنها بعنوان حکومت مردم ایران مذاکره می کنید! البته بعد از سالهای سال بالاخره یک جمله کوتاه هم بر زبان آورده اید به این حکومت اعتماد ندارید. خیلی ممنون تازه به این نتیجه رسیده اید!!!
شما چگونه میتوانید چشم خود را بر چهل و دو سال سرکوب و کشتار و زن ستیزی و انسان ستیزی این حکومت ببنیدید. شما چطور میتوانید از حقوق بشر حرف زده و نبینید که اینها چه بر سر مردم ایران آورده اند. فقط به همین آخرین جنایات این حکومت نگاه کنید: سرکوب تظاهرات مردم در سال ٢٠١٩ با کشتار بیش از ١۵٠٠ نفر با شلیک گلوله به سر و صورت و قلب جوانان تشنه آزادی.
این حکومت حتی به کودکان هم رحم نکرد و سازمان عفو بین الملل اسامی و عکس برخی از این قربانیان را منتشر کرده است. این حکومت هزاران نفر را که فقط به خیابان رفته بودند و برای یک زندگی بهتر و آزادی و رفاه فریاد سر داده بودند، دستگیر کرد و تا کنون چند نفر از این زندانیان را نیز اعدام کرده است.
لابد میدانید که این حکومت سالیانه حداقل ٨٠٠ نفر را به راحتی اعدام میکند. یکی از آخرین موارد اعدام ها در ایران اعدام نوید افکاری بود که حتما اسم او را شنیدید! و حتما میدانید که دقیقا یکسال قبل سپاه پاسداران جنایت پیشه این حکومت به هواپیمای اوکراینی عامدانه شلیک کرد و همه مسافرین این هواپیما را کشت و تاکنون هم در حال جا خالی دادن و پرده پوشی کل این جنایت است.
جناب هایکو ماس، مذاکره با این حکومت، یعنی دادن امکان نفس کشیدن به یک دستگاه جهنمی و فاشیستی برای کشتار بیشتر مردم ایران و همچنین مردم، جوانان و زنان معترض و مدرن و آزادیخواه درمنطقه.
این کدام منطق دیپلماتیک مبتنی بر رعایت حقوق انسانی است که در روز روشن با جلادان و سازمان دهندگان هولوکاست اسلامی، می نشینید، به آنها لبخند میزنید و آنها را حکومت مردم ایران قلمداد کرده و با آنها قرار داد می بندید در حالیکه میدانید این حکومت مخفیانه مشغول ساختن بمب اتمی است.
هم ما و هم شما میدانیم که این حکومت تنها راه دوام و بقا خود را در سرکوب بیرحمانه مردم و ساختن بمب اتم می بیند و شما به درست گفته اید به اینها اعتماد ندارید.
لابد می پرسید با این حکومت چه باید کرد . جناب هایکو ماس، تنها راه جراحی کردن این سرطان و دور انداختن آن است که به دست مردم ایران میسر خواهد شد. فقط به این جنازه وحشتناک، نفس مصنوعی ندهید و کمک نکنید که بماند و بچاپد و خون بریزد. وظیفه شما به رسمیت نشناختن این حکومت و بایکوت کامل سیاسی این حکومت است. حکومتی که در پرونده خود، جنایت، آدم کشی، دروغ گویی و حمله به هواپیمای اوکراینی و لشکر کشی به سوریه و کشتار مردم یک مملکت دیگر و کمک به حزب الله لبنان و حماس و حوثیهای یمن و سازمانهای تروریست اسلامی و کشتار مردم عراق را دارد، فقط باید سرنگون بشود.
هر نوع کمک به سرپا ماندن این حکومت، کمک به جلادانی است که روزانه در ایران میکشند و مردم ایران را به خاک سیاه نشانده و میلیونها نفر را به زندگی زیر پنج برابر خط فقر محکوم کرده اند و در همین بحران کرونا نیز، با لبخندی بر لب، نظاره گر کشتار روزانه صدها نفر در ایران هستند. چرا که پولها را دزیده اند و یا صرف ساختن اماکن مذهبی و تروریست پروری و ساختن بمب اتم میکنند.
معلوم است که راه حل تحریم اقتصادی نیست، اما بایکوت سیاسی یک راه حل بسیار موثر است. سفارت خانه های این حکومت را ببندید و اعلام کنید اینها قاتلین مردم ایران هستند و باید ایران و دنیا را از شر این حکومت خلاص کرد.
لابد شنیدید که عکس العمل این جانیان به حرفهای شما چه بود. سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت خارجه حکومت جنایتکار اسلامی امروز دوشنبه ١٧ آذر برابر با هفت دسامبر گفت :
برخی در اروپا نمی‌توانند به اسم «مذکرات جدید»، مسیر «سیاست سبعانه فشار حداکثری» دولت ترامپ را دنبال کنند. آلمان و دیگران بدانند «آنچه با فشار حداکثری آمریکا به دست نیامد، از طرق دیگر به دست نخواهد آمد» و سپس آب پاکی روی دست شما ریخت و گفت:
«ایران درباره مصالح ملی خود مذاکره نمی‌کند» و «نیازی به چانه‌زنی دوباره» در برجام هم نمی‌بیند.
اینها فشار حداکثری حکومت اسلامی ایران بر شما هست که امتیاز بیشتر بگیرند. رفتن مجدد در پای میز مذاکره و چانه زنی با این حکومت هیچ فایده ای برای مردم ایران ندارد، بجز کمک کردن به دوام و بقا این حکومت فاشیست اسلامی.
دست از این سیاست مخرب بردارید و اعلام کنید که حکومت اسلامی ایران را بدلیل همه مضراتی که برای ایران و دنیا دارد و شما همگی از آن مطلع هستید، به عنوان حکومت مردم ایران به رسمیت نمی شناسید .
همین کمک خواهد کرد که مردم ایران تکلیف اینها را یکسره کنند و بدون اینکه آموزش پلیس و امکانات سرکوب ساخت آلمان و روسیه و چین و .. در زندانهای این حکومت به یاری قاتلین بشتابد، تمام این دم و دستگاه جهنمی را سرنگون و نابود کنند.
شعار مردم ایران در تظاهراتهای چند سال اخیر همین است . مرگ بر دیکتاتور و نابود باد حکومت اسلامی ایران!
مینا احدی کلن هفت دسامبر ٢٠٢٠

این نامه را میخواهم با امضا حداقل چند صد نفر ایرانی برای دولت آلمان بفرستم. اگر میخواهید اسم شما هم در لیست باشد، در بخش کامنت فیسبوکم اسم و فامیل خودتان را بنویسید.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی