نسان نودینیان
این چه نظامی است!
دوشنبه, ۲۳ام فروردین, ۱۴۰۰  
اشتراک گذاری

کارگرکمونیست ۶۷۰

ادعانامه کارگران و مردم کردستان که برای تحقق خواستهایشان در دفاع از کرامت و حرمت انسانیشان در جدالی هر روزه اند و بمناسبت روز جهانی کارگر.
این چه نظامی است که کارگران برای زنده ماندن هر روز باید به سرمایه دارن سود برسانند و ثروتهای آنها را میلیاردی کنند.
این چه نظامی است که جز فقر و فلاکت هر روز بیشتر چیزی نصیب مردم نمیشود و یک درد بزرگ کارگر، معلم، بازنشسته و بخش عظیم مردم معضل معیشت است.
این چه نظامی است که در آن هر روز بر ابعاد بیکاری و فقر اضافه میشود و زندگی و معیشت کارگر را با حقوق های چند برابری زیر استاندارد رقم میزند.
این چه نظامی است که در آن کار کودک رسمیت دارد و سالانه هزاران کودک از تحصیل محروم میشوند و بعد هم راهی کار خیابان میگردند. . نظامی که کودکان در سطح هزاران نفری بر اثر فقر جانشان را از دست میدهند.
این چه نظامی است که بازنشسته بجای بهره مندی از دوره بازنشستگی مجبور به کارهای دو و سوم است و برای گرفتن حقوق های ناچیزش هر روزه باید در کف خیابانها دست به تظاهرات و اعتراض بزند.
این چه نظامی است که در آن میلیون ها نفر از ساکنین محلات از اولیه ترین نیازهای زندگی و حتی آب آشامیدنی محرومند.
این چه نظامی است که با وجود شیوع هر روز بیشتر بیماری مهلک کرونا، هشتاد و پنچ میلیون مردم از دسترسی به واکسن محروم شده اند.
این چه نظامی است که در آن داشتن مسکن به آرزوی بزرگ بخش وسیعی از جامعه تبدیل شده و هر روز به محلات حاشیه نشین و زاغه نشین اضافه میشود.
این چه نظامی است که پایه ای ترین آزادی ها از مردم سلب شده و در آن برای بیان عقیده و تلاش برای ایجاد تشکل باید هزینه داد.
این چه نظامی است که به جای تامین کار و معیشت برای مردم، دشمن دست فروشان شده و هر روز رندگی بخور و نمیر آنها را مورد حمله قرار میدهد. و در جایی مثل کردستان کارگر بیکاری که از روی نا چاری با کولبری روزگار میگذراند، با شلیک مستقیم نیروهای حافظ سرمایه هدف قرار میگیرد و هر روز خبر جانباختن کولبری رسانه ای میشود.
این چه نظامی است که با دستگیری و زندانی کردن کارگران تلاش میکند حق اعتراض را از کارگر و از مردم بگیرد و با سرکوب زندگی و معیشت کل جامعه را هر روز بیشتر به قهقرا برده است.
این چه نظامی است که برگزاری مراسم روز جهانی کارگران و یا روز جهانی زن و روزهایی از این دست در آن جرم است و فعالین کارگری ای چون عبدالله بیوسه و جمال چراغ ویسی بخاطر گرامیداشت این روز همبستگی جهانی کارگری اعدام شدند. همچنین بسیاری از فعالین کارگری به این خاطر احکام زندان گرفته اند و بعضا حکم شنیع شلاق در موردش صادر شده و حتی اجرایی شده است.
این چه نظامی است که دشمن محیط زیست است و برای ادامه سودجویی هایش فعالین زیست محیط را دستگیر میکند و آنها را به زندانهای درازمدت محکوم می نماید.
این چه نظامی است که در خیزش مردمی آبان و دی ماه صدها نفر از مبارزین انقلابی در خیابانها با شلیک نیروهای حافظ نظام سرمایه اسلامی به قتل رسیدند و هزاران خانواده داغدار شدند.
این چه نظامی است که بخاطر چپاولگریهای حاکم سالانه هزاران نفر از مردم بر اثر جاده های نا امن جانشان را از دست میدهند.
این چه نظامی است که میلیاردها دلار صرف مسجد و آخوند و حوزه های علمیه و خرافه مذهبی میکند، میلیاردها دلار صرف دستگاه سرکوب و جنایتش میکند و میلیاردها دلار را برای اسلام سیاسی و به منظور تحکیم موقعیت بین المللی خود در اختیار باندهای اسلامی و مرتجعین منطقه قرار میدهد و در عوض فقر و سیه روزی اقتصادی به کل جامعه تحمیل کرده و مردم را در بی تامینی مطلق رها کرده است.
این چه نظامی است که حیاتش به سرکوب و اعدام گره خورده است و در اجرای احکام اعدام در سطح دنیا رتبه اول را دارد. یک نمونه اش اعدام نوید افکاری بود که جهان را به لرزه در آورد. یک نمونه دیگر اعدام مصطفی سلیمی زندانی سیاسی است و نمونه های وحشیانه ای از آن در کردستان اعدام فرزاد کمانگر و رامین حسین پناهی، زانیار و لقمان مرادی است.
این چه نظامی است که زندانهایش پر از انسانهای مبارز و معترض است و زندانی ای چون زینب جلالیان را به حبس ابد محکوم کرده است.
این چه نظامی است که ستم بر زن در آن قانون است و با شکاف جنسیتی شئونات انسانی زنان و کل جامعه را هر روزه دارد زیر پا میگذارد. از جمله بنا بر قوانین ارتجاعی اسلامی ارزش زن نصف مرد است! امضا زن در سند ازدواج لازم است اما حق طلاق ندارد
این چه نظامی است که برای حفظ بساط آپارتاید جنسی و بردگی جنسی زن، زنان معترض را همواره تحت اذیت و آزار و پیگرد قرار میدهد. در خیابانها لشکرهای جنایتکار و آدمکش نهی از منکر را بجان زنان میندازد و انها را مورد وحشیانه ترین حملات اوباش بسیجی های آدمکش قرار میدهد. و هر روزه از زنان قربانی میگیرد.
این چه نظامی است که در هراس از به پا خاستن مردم دشمن آگاهی است. حتی مدیای اجتماعی را بر نمی تابد و دشمن آنست. .مدیای اجتماعی را فیلتر میکند و علیه پیشرفت بشریت با فتوا و دستگیری سنگربندی کرده است.
این چه نظامی است که شاعر و نویسنده را به زندان میندازد و عقاید و قلم های آنها را به گروگان میگیرد و با دستگیری و زندان مانع آزادی بیان آنها میشود.
این چه نظامی است که دانشگاه ها را به محل مانور نیروهای اطلاعاتی و امنیتی تبدیل کرده است.
روز کارگر روزی است که کارگران راه حل خود را برای خلاصی از این سرنوشت و ساختن دنیایی برابر و آزاد و سوسیالیسم اعلام میکنند.
کارگران در روز کارگر در مراکز تولیدی، در کارخانه ها و مراکز کار و درپروژه های ساختمانسازی در محلات و در همه جا میگویند؛ این نظام ضد بشری است! و بشریت را از ننگ زیستن در این توحش و نظام اسلامی سرمایه رها خواهند ساخت.
٢١ فروردین ١۴٠٠-١٠ ‌آپریل ٢٠٢١

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی