مینا احدی
یک افتضاح سیاسی کامل برای سازمان ملل متحد
پنجشنبه, ۲ام اردیبهشت, ۱۴۰۰  
اشتراک گذاری

انتخاب جمهوری زن ستیز اسلامی بعنوان عضو شورای برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان !
روز چهارشنبه شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد، رای گیری کرد و جمهوری اسلامی ایران را بعنوان عضو نهاد حقوق زنان سازمان ملل انتخاب کرد. نهادی بین‌دولتی ، که هدف آن ارتقای برابری جنسیتی و توانمندسازی زنان است.
اینکه سازمان ملل متحد با این نوع نهادها و موضع گیریها واقعا چقدر به ارتقا موقعیت زنان در دنیا کمک میکند، بحث دیگری است که میتوان به آن پرداخت ولی اینکه در همین سطح از نمایندگان حکومت قرون وسطایی و فاشیستی و زن ستیز اسلامی دعوت کنند و اینها را انتخاب کنند برای نظارت بر امر برابری جنسیتی، در این دنیای وانفسا ، این دیگر یک عقبگرد کامل و یک افتضاح مطلق سیاسی است.
اعتراض به این تصمیم شروع شده و باید گسترش یابد.
سازمان دید‌بان سازمان ملل متحد از انتخاب جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو شورای مربوط به برابری جنسیتی و توانمندسازی حقوق زنان انتقاد کرد.
اینکه ما میگوییم، که دولتهای غربی و سازمان ملل و همه این نهادهای بین المللی، عصای دست حکومت اسلامی هستند و کمک میکنند که یک حکومت فاشیست و زن ستیز نفس بکشد و زنان را با وحشیانه ترین صورت سرکوب کند، در این مورد به عینه میتوان اینرا دید. از ١۵ کشور اروپایی دست کم چهار کشور به حضور جمهوری اسلامی ایران در این نهاد رای مثبت داده اند و اکنون سازمان دیده بان سازمان ملل متحد از مردم اروپا خواسته دولتهای خود را تحت فشار بگذارند رای خود را علنی کنند.
زنان در ایران روزانه سرکوب میشوند، در قانون رسما آنها را به عنوان انسان به حساب نمی آورند، همه حقوق اقتصادی و اجتماعی و فردی و سیاسی آنها را حکومت از آنها سلب کرده و هر کس بر علیه این قوانین و مقررات، حرکتی انجام میدهد با سرکوب شدید مواجه میشود، در کشوری که یک نفر بدلیل بی حجابی و مبارزه با حجاب اجباری به بیش از بیست سال زندان محکوم میشود، در کشوری که یک نفر بدلیل گل دادن به زنان بی حجاب به پنج سال زندان محکوم شده، دنیا چشم را بر این جنایات و سرکوبها می بندد و اکنون حکومت قرون وسطایی اسلامی را در یک نهاد بین المللی بعنوان ناظر بر رعایت حقوق زنان انتخاب میکنند. این یک افتضاح کامل سیاسی و یک تف سربالا برای سازمان ملل متحد است.
ما باید به این افتضاح سیاسی مهم، اعتراض کنیم و نشان دهیم زنان و مردان آزادیخواه در ایران که علیه حکومت اسلامی مبارزه میکنند، مقابله با نهادهای بین المللی و دولتهای مدافع این حکومت را نیز بخشی از مبارزه خود دانسته و پاسخ درخور به این انتخاب مسخره و توهین آمیز را خواهند داد.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی