هه ژار علی پور
وطن‌پرست ها فکر می‌کنند حکومت و قدرت ارث و میراث خانواده سلطنتی است که هرزمان اراده نمایند بر کرسی پادشاهی لم دهند!
دوشنبه, 6ام آبان, 1398  
اشتراک گذاری

قطب ارتجاعی سرمایه داری بلوک غرب در رأس آن آمریکا سال ۵۷ خمینی که از قبل وعده واگذاری قدرت را به او داده بودند، به دنبال ترس از اعتراضات و اعتصابات سراسری و قدرت‌گیری چپ و کمونیسم در ایران فورا خمینی جلاد را از نوفل لوشاتو اسکورت شده به ایران بازگردانده و این شد که اعتراض توده‌ای مردم دو دستی به خمینی و جنبش اسلام سیاسی تقدیم و جنبش آزادیخواهی و برابری طلبی مردم را در همان آغازین سرکوب کردند. 
ازهمان زمان قدرت‌گیری حکومت اسلامی موج کشتار و سرکوب ها، ترورها و اعدام‌های دسته‌جمعی و دستگیری هزاران نفر را در دستور کار قرار داد. یک نسل‌کشی چندصدهزار نفره تا به امروز بوسیله تک‌تک سران جنایتکار و آدمکش جمهوری اسلامی صورت گرفته است. خمینی با تبلیغ و ترویج فرهنگ کثیف اسلامی و شیعه گری سیاستی را در پیش گرفت که با توسل به احکام اسلامی و قوانین شریعه صدای هر اعتراض و آزادیخواهی را قلع و قمع کرد و سیاستش را در ضدیت و دشمنی با همام سران ارتجاعی کشورهای غربی شروع و آمریکا، انگلیس و شرکایشان را دشمن اسلام و مسلمانان و مردم ایران دست‌نشان کرد.
دولت آمریکا عامل اصلی قدرتمند شدن اسلام سیاسی و تندروهای افراطی در منطقه خاورمیانه و مخصوصاً ایران است. سیاستی که آمریکا بعد از کنار زدن شاه درپیش گرفت و خمینی را به کرسی حاکمیت نشاند، کاملآ بعکس خودش تبدیل شد و یک هیولای اسلامی هر زمان که میرفت در ایران قدرتمندتر و جانی تر میشد و این سیاست را گسترش داده بود به مناطق دیگر و کشورهای دیگری که نفوذ خودش را در آنجاها هم تثبیت و به شکستی برای غرب و کل بورژوایی غربی تبدیل کند. 
دوره‌های متعددی از جنگ و کشتار و تروریسم بین‌المللی در دنیا بیرون آمدند که نمونه های وحشتناکی بعد از جمهوری اسلامی طالبان و القاعده در افغانستان و پاکستان و از چند سال گذشته گروه تروریستی داعش هم در سوریه و عراق به این لیست تروریستی و آدم‌کشی در دنیا اضافه شد. 
آمریکا و متحدینش بعد از اینکه خمینی را در تقابل با سیاست ها و استراتژی های منطقه‌ای خود دیدند با تصور اینکه باید این رژیم را سرنگون کرد و دمکراسی و حقوق مردم ایران را به مردم بازگرداند، بعد از یازده سپتامبر سعی در جنگهای روانی و تبلیغاتی و به بهانه مبارزه با تروریسم اسلامی و حامیانشان جمهوری اسلامی را به تحریم‌های اقتصادی تهدید و در کل این تحریم ها هم اساسأ کمکی برای بقای رژیم بود و تنها دستاوردش فشار بیشتر به مردم ایران و وضعیت فقر و فلاکت و بیکاری است که امروز گریبان مردم را گرفته است.
غرب به رهبری آمریکا به بهانه تسلیحات کشتار جمعی در عراق جنگی را استارت زد، صدام حسین را سرنگون کردند و متعاقب آن گروه‌های تروریستی مثل طالبان و القاعده و داعش را در منطقه سرزنده تر کرد.
بعد از جنگهای زیاد و ایجاد ناامنی و کشتار هزاران انسان در مابین این جنگ ارتجاعی با تروریسم اسلامی نه تنها طالبان را نتوانستند شکست دهند بلکه امروز در حال قرار و ملاقات و مذاکره با رهبران تروریستی این گروه و ایجاد صلح با دولت افغانستان هستند. در جریان حمله به مراکز نظامی و امنیتی القاعده و مخفیگاه اسامه بن لادن او کشته شده است و جسدش را با اکتفا به دی ان ای گرفته شده از خواهرش که هیچ سند و مدرک و شواهدی مبنی بر تصاویر و یا تیم خبرنگاری و پزشکی باشد در دست نیست تنها در تظاهر دال بر کشته شدن و نابودی بن‌لادن اکتفا و پرونده‌ای را مختومه اعلام می‌کنند.
این چند روز هم اخباری مبنی بر قتل عام تعدادی از تروریست های داعش و منجمله ابوبکر بغدادی از سوی رسانه های آمریکایی و دقیقا با همان سناریوی قبلی کشتن بن‌لادن فضای سیاسی و مجازی و رسانه‌ای دنیا را بخود جلب کرده است. آیا واقعاً بن لادن و ابوبکر بغدادی توسط نظامیان آمریکایی قتل‌عام شده اند و یا داستان چیز دیگریست؟
در هرصورت مردم ایران با عبور از یک دوره سرکوب و شکنجه دستگاه ساواک و پهلوی و اینبار بعد از خلاصی از شر حکومت ننگین اسلامیِ هزاران جنایت علیه بشریت هیچگاه حتی به کابوس برگشتن به دوران تخت و تاج شاه و سلطنت رای نمی‌دهند بلکه این تصویری که از این مبلغین این کمپین ها دست به دست می‌شود تنها باعث انزجار و خشم و نفرت بیشتر مردم ستمدیده و محرومان جامعه و باعث رسوایی و افشاگری قرار می‌گیرند.
مردم آزادیخواه، طبقه کارگر و زحمتکش جامعه صدها سال است در چنگال دو نیرو و دو حکومت ارتجاعی سلطنتی و اسلامی می‌نالند، خسته شده اند و امید به براندازی کلیه این سیستم اجحاف و سرکوب و کشتار را هرروز در مبارزه و اعتراض اند و خواهان تحقق بخشیدن یک دنیای بهتر مدون شده با رفاه اجتماعی و آسایش همگانی و یک زندگی شایسته و انسانی می‌باشند. 
سوسیالیسم جواب کلیه این اشکالات هست، به امید برپایی یک جامعه سوسیالیستی و فارغ از هر گونه ستم و نابرابری و تبعیض و یک دنیای شاد و بهتر که بتوان یک جامعه‌ای مدرن و سرزنده و قرن بیست و یکمی را بنیان نهاد. زنده باد سوسیالیسم! هەژار علی پور ، دوشنبه ۲۸ اکتبر ۲۰۱۹

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی