هه ژار علی پور
سکوت دولت‌ها در مقابل جنایات جنگی دولت ترکیه علیه مردم کردستان سوریه مایه ننگ است!
چهارشنبه, 15ام آبان, 1398  
اشتراک گذاری

مبارزان انترناسیونالیست در کنار مردم مبارز، مقاوم و آزادیخواه کردستان سوریه دوشادوش آنان علیه ارتجاع_اسلامی ، فاشیسم_اسلامی و تروریسم_اسلامی می‌جنگند و از انسانیت و کرامت انسانی مردم آزاده کردستان سوریه دفاع می کنند!

از زمان آغاز حملات تروریستی ارتش فاشیست ترکیه از زمین و آسمان بوسیله کلیه جنگ‌افزارهای سنگین هوایی و توپخانه‌ای علیه نیروهای دمکراتیک سوریه و قتل‌عام کودکان و شهروندان عادی و غیرنظامیان، دولت ترکیه شکست های سنگین و ضربات مهلک بسیاری متحمل شده که در رسانه‌های خود نه تنها میزان تلفات خود را سانسور و پنهان می‌کند بلکه وانمود می‌کند به پیروزی‌های زیادی هم دست یافته است.

در روزهای اخیر دولت آمریکا اعلام کرد بخشی از نیروهایش را به مناطق مورد نظر خود در کردستان سوریه برمی‌گرداند و آنها در آنجا خواهند ماند، درواقع این مانور و لشکرکشی این نیروهای ارتجاعی در راستای حفظ موقعیت خود و منافع دولت آمریکا از جمله محافظت از چاه‌های نفتی که خود در حال تصاحب آنها است و هیچ ربطی به مردم کردستان سوریه و دفاع از حق و حقوق این مردم ندارد.

کردستان سوریه به صحنه تاخت و تاز کلیه نیروهای ارتجاعی از تروریست های داعشی و گروه‌های تکفیری و جهادی و نیروهای ارتش ترکیه، سوریه و روسیه تبدیل شده است. مردم این منطقه اولین قربانیان این جنگ های ویرانگر و تروریسم بین‌المللی و نیروهای ارتجاعی و آدمکش هستند.

اما افکار عمومی جهان، انسانهای آزادیخواه و مدرن علیه تجاوزگری و حملات وحشیانه دولت جنایتکار ترکیه به رهبری رجب طیب اردوغان در ابعاد گسترده ای واکنش‌ های زیادی در محکومیت و برای بایکوت و تحریم‌های بین‌المللی  علیه ترکیه بهمراه داشته است. ازجمله اتحادیه عرب و اتحادیه اروپا این جنایات و کشتار و نسل‌کشی مردم کردستان سوریه را توسط دولت ترکیه محکوم کرده اند.

باتوجه به چراغ سبز آمریکا به دستور دونالد ترامپ به دولت متجاوزگر ترکیه مخالفت‌های زیادی نیز در داخل کاخ سفید از سوی نمایندگان هردو حزب دمکرات و جمهوری‌خواه با طرح مخالفت به خروج نیروهای آمریکایی از کردستان سوریه با ۳۵۴ رأی موافق در مقابل ۶۰ رأی مخالف در مجلس سنای این کشور به تصویب رسید و سناتورهای دمکراتها از رئیس مجلس سنا درخواست به رأی گذاشتن این طرح را کرده بودند.

دولت ترکیه متهم به استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی فسفری و ممنوعه علیه مردم کردستان سوریه است و در تصاویر و گزارشات و ویدئوهایی که همگان مشاهده کرده اند دیدیم که تعدادی از کودکان و شهروندان عادی بوسیله این سلاحهای مخرب کاملا سوخته اند و انزجار مردم جهان را برانگیخته است.

باید دادگاه های بین المللی جنایات علیه بشریت و سازمان‌های بین‌المللی حقوق بشری، در رأس آن ناتو و اتحادیه اروپا و آمریکا را نسبت به سکوت و مماشات و چشم‌پوشی این تراژدی هولناک و جنایات فجیعی که یکی از شرکای آنان علیه مردم کردستان سوریه مرتکب شده را محکوم و خواستار اقدامات فوری در بیرون انداختن رژیم جنایتکار ترکیه و تحریم‌های گسترده ای علیه سران جنایتکار  دولت ترکیه واداشت.

پایان دادن به جنگ، خشونت، کشتار و تروریسم بین‌المللی کار مردم مبارز، آزادیخواه، برابری طلب و کمونیست هایی هست که می‌توانند مردم کردستان و دنیا را به میدان بیاورند و به کابوس جنگ و تروریسم و جنایات دول ارتجاعی اسلامی و سرمایه داری خط بطلان کشیده و این بساط توحش و وحشی‌گری را برچینند.


زنده باد انسانیت ✌️
زنده باد سوسیالیسم ✌️
زنده باد مقاومت برحق و قهرمانانه مردم کردستان سوریه!
هەژار علی پور
چهارشنبه ۶ نوامبر ۲۰۱۹
#روژآوا_تنها_نیست
#InternationalSolidaritywithRojava
#KurdishGenocide
#solidaritywithrojava
#standup4rojava
#کردستان_سوریه 
#تل‌تمر

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی