کیوان جاوید
استفاده انساندوستانه از دارایی های بلوکه شده مردم ایران
جمعه, 21ام آبان, 1400  
اشتراک گذاری

وزیر خارجه سابق بریتانیا می گوید : باید بدهی ۴۰۰ میلیون پوندی ایران را پرداخت.
ایران در اواخر حکومت پهلوی یک مجموعه تانک چیفتن از بریتانیا خرید و پول آن را پرداخت کرد. بعد از قدرت گیری جمهوری اسلامی این محموله تحویل داده نشد و پول پرداخت شده با جمهوری اسلامی پرداخت نگردید.
ما به سادگی می گوییم این پول متعلق به جمهوری اسلامی و سران دزد و جنایتکارش نیست. همانطور که دارایی خانواده سلطنتی نبوده است. این پول حاصل رنج و زحمت و مشقت مردم ایران است.


در این مورد مشخص می توان تحت نظارت کمیساریای سازمان ملل در امور پناهندگان، این پول صرف بهبود شرایط زیستی دهها هزار پناهجوی ایرانی شود که در ترکیه در شرایط بسیار طاقت فرسایی بسر می برند. در اردوگاههای کشور یونان پناهجویان همراه با فرزندان خردسالشان در دل زمستان و سرمای کشنده در چادر زندگی می کنند و به تغذیه و درمان مناسب دسترسی ندارند. بیماری و گرسنگی در این اردوگاههای پناهندگی بیداد می کند. در پشت دروازه های کشورهای اروپایی دهها هزار پناهجو و از جمله هزاران پناهجوی ایرانی در جنگل ها و در محاصره سیم های خاردار، درد و رنج و سرما را تحمل می کنند تا شاید به کشورهای پناهنده پذیر اروپایی برسند.


در انگلیس به هر پناهجو هفته ای ۸ پوند بعنوان کمک هزینه یا کمک خرج پرداخت می گردد. همه اینها در حالی است که آقازاده های حکومت اسلامی با دزدیدن میلیاردها دلار از اموال مردم ایران به یک زندگی افسانه ای دست یافته اند.


در قدم اول و فورا می توان این ۴۰۰ میلیون پوند را صرف پناهجویان ایرانی کرد. دارایی بلوکه شده این مردم متعلق به حکومت های فاسد و ضد انسانی نیست. حق مردم ایران است که از آن استفاده کنند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی