محمد کاظمی
سخنرانی محمد کاظمی در تظاهرات مقابل کتابخانه فرویو
یکشنبه, 24ام تیر, 1397  
اشتراک گذاری

انترناسیونال ۷۷۲

محل جلسه سخنرانی سروش پنجشنبه ۱۲ جولای(۲۱تیر) درتورنتو

نه می بخشیم و نه فراموش میکنیم!

نزدیک به چهاردهه از آن تسویه حساب خونین جمهوری اسلامی با دانشجویان و قشر تحصیل کرده ما تحت عنوان انقلاب فرهنگی میگذرد اما تو گویی این فاجعه هولناک همین دیروز اتفاق افتاده است. اجازه دهید من امروز یک خبر از روزنامه کیهان بتاریخ چهارشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۶۰را برایتان بخوانم. دراین خبر چنین آمده بود:

با مراجعه خانواده آنها به پزشک قانونی :

هویت ۲ تن از کشته شدگان حادثه دانشگاه روشن شد.

سرویس شهری- هویت ۲ تن از مقتولان حادثه انفجار نارنجک دانشگاه تهران با مراجعه خانواده آنها به مرکز پزشکی قانونی تهران مشخص شد.

اِین دونفر که درجریان انفجار نارنجک درجریان سالروز انقلاب فرهنگی درمقابل دانشگاه بشدت مجروح شده بودند، دربیمارستان بر اثر جراحات وارده فوت کردند. ایندو که یک دختر و یک پسرمیباشند آذر مهرعلیان ۲۱ ساله و ایرج ترابی ۲۲ ساله نام داشتند. تا آخر وقت امروز بر اساس گزارش خبرنگارکیهان از مرکز پزشکی قانونی، تعداد کشته  شدگان حادثه دانشگاه تهران همین دونفر بوده است.

خبر به اندازه کافی روشن است. من درآنروزیکی از تظاهرات کنندگان بودم. پرتا ب نارنجک همان  و کشته شدن آذر همان. درآن شب وحشتناک مادر آذرمهرعلیان جنازه دخترزیبایش را ازسردخانه تحویل گرفت. قامت بلند و لبخند زیبای آذر هنوز جلوی چشمان من است.

من مطمن هستم که ده ها هزار نفر مثل من خاطرهای مشابه ای هنوز بخاطر میآورند. آنها که جسدهای عزیزشان را از رودخانه گرفتند. آنهایی که فرزندانشان به جوخه اعدام سپرده شدند.آنهایی که به سال ها زندان محکوم شدند.آنهایی که یا خودشان و یا شاهد زخمی شدن دوستان و نزدیکانشان بودندوبالاخره آنهایی که’خوش شانس’ بودند و تنها کار خود را از دست دادند و یا مجبور به ترک ایران شدند.

اما آقای سروش!شما یکی از حامیان و دست اندرکاران این پروژه هولناک ضد بشری بودید . پروژه ای که قراربود دانشگاه ها را بوی عطر اسلام معطر کند. واقعا چه عطری که الان بعد از چهل سال بوی گند و کثافت آن همه دنیا را گرفته است. ای داعشی دیروز تو نمی توانی برای همیشه چهره خود را مخفی کنی و درخارج ازکشوربعنوان فیلسوف اسلامی سخن پراکنی کنی. جای تاسف است که کتابخانه فرویو بهشما اجازه داده است تا شما از ‘داروین درترازو’اظهار فضل کنید ولی مطمن باش که ترازوی دیگری هم در انتظار شماست.

بزودی قربانیان و بازماندگان این فاجعه هولناک شما را در ترازوی یک دادگاه مردمی قرار خواهند داد تا نقش شما در آن سرکوب خونین معلوم شود. دوستان سابق تو ازهمین الان اعلام کرده اند که فردای سرنگونی جمهوری اسلامی مردم آنها را به دریا میریزند. اما ما قصد به دریا ریختن کسی را نداریم. آنچه ما از شما میخواهیم این است که شما بجای این دغل بازیهای آخوندی اول درنامه ای سرگشاده به مردم بگویید که درآن روزها چه گذشت و نقش شما ودیگر همپالکیهای شما چه بود.

آقای سروش ای داعشی سابق!رژیمی که تو و دوستانت آنرا ساخته اید در حال فروپاشی است بهتر است که ازهمین الان  خود را برای آن دادگاه مردمی آماده کنی.

نابود باد رژیم جمهوری اسلامی زنده باد آزادی و برابری!

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی