محسن ابراهیمی
“رهبر الدنگ” در پیچ و خم برجام بی فرجام!
چهارشنبه, 22ام دی, 1400  
اشتراک گذاری

میلیونها مردم زیر خط فقر یادشان نرفته است که خامنه ای همیشه هم نعره “مرگ بر آمریکا” زده و هم در عین حال با رجز “نرمش قهرمانانه” در مقابل همین آمریکا تسلیم شده است!

هر کس محتوای آن “نرمش قهرمانانه” مشهور را دنبال کرده است میداند که آن یک تسلیم حقارت بار و سرخ نگه داشتن صورت جمهوری اسلامی با سیلی بر صورت خود بود.

همین خامنه ای در ۲۱ اردیبهشت ۹۸ اعلام کرد: “در دو کلمه به ملت ایران بگویم که جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد”!

دیروز همین خامنه ای دوباره تسلیم شد و از “مذاکره و تعامل با دشمن” حرف زد: “اینکه در مقطعی با دشمن مذاکره، صحبت و تعامل شود به معنای تسلیم شدن در مقابل آن نیست، همچنانکه تاکنون تسلیم نشده و از این پس نیز نخواهیم شد”.

این هم یک کله ملق دیگر درمقابل اولتیماتوم آمریکا و دول اروپایی بود که اعلام کردند اگر جمهوری اسلامی عقب نشینی نکند گزینه های دیگر را روی میز خواهند گذاشت.

خامنه ای ناگزیر از یک “نرمش قهرمانانه” و یک ملق دیگر شده است مخصوصا وقتی که “متحدان” اصلیش یعنی چین و روسیه هم علنا زیر فشار گذاشته اند که “همکاری” کند!

اما این ملق زدن ولی فقیه بیشتر از اینکه مربوط به فشار آمریکا و اروپا و چین و روسیه باشد، مربوط به هراس از مردمی است که در هر فرصتی فریاد میزنند: “ننگ ما، ننگ ما، رهبر الدنگ ما”. هراس از مردمی است که عزم دارند این حکومت را کله پا کنند!

مندرج در ژورنال شماره ۴ (لینک به فایل پی دی اف نشریه ژورنال برای پیاده کردن روی تلفن همراه)

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی