نسان نودینیان
«کودار» در صف ثبت نام مضحکه انتخابات!
دوشنبه, 18ام اردیبهشت, 1396  
اشتراک گذاری

سیاست جامعه‌ی دموکراتیک و آزاد شرق کوردستان-کودار برای گرم کردن مضحکه انتخابات در کردستان  را نباید بی جواب گذاشت.

کودار با “طرح جامع مطالبات”  خطاب به کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، در جبهه رای دهندگان و تایید مضحکه انتحابات ثبت نام کرد!

کودار در سال٩٣ اعلام موجودیت کرده است. در اولین بیانیه اعلام موجودیتش خواهان مذاکره با جمهوری اسلامی است. شیوه تشکیل این تشکل، سیاستها و رابطه کودار با پژاک و پ. کا.کا و جمهوری اسلامی … در حوصله این نوشته نیست، مساله مهم این نوشته مضحکه انتخابات و ثبت نام کودار در صف رای دهندگان است.

 

چرا «کودار» در صف ثبت نام مضحکه انتخابات ایستاده است؟!

کودار نوشته است؛ “طرح جامع مطالبات، جهت ارزیابی عمل و نظر سیاسی کسانی است که دغدغه‌های سیاسی، فرهنگی و حقوقی جامعه را دستمایه‌ی حضور خویش در چرخه‌ی انتخابات قرار می‌دهند. بر این مبنا، موضع نهایی خویش را در قبال انتخابات مزبور بر پایه‌ی واکنشی می‌دانیم که جریانات سیاسی و کاندیداهای شرکت‌کننده در پروسه‌ی انتخابات به مفاد زیر نشان خواهند داد”.«مفاد پیشنهادی کودار در سایت این سازمان قابل درسترس است».

کودار خاک در چشم مردم کردستان میپاشد. و بخودش هم فریبکارانه برخورد میکند.  او بخیال اینکه میتواند با تعدادی از کاندیداهای ریاست جمهوری(روحانی؟ رئیسی؟ …) و کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا به راه صلح و آشتی با جمهوری اسلامی برسد مفاد مورد نظرش را اعلام کرده است.

ما در نزدیک به ۴ دهه بقدرت رسیدن حاکمیت خودگمارده حکومت اسلامی شاهد انتخابات آزاد نبوده ایم. ما شاهد انتخاباتی که پلاتفرم و مفاد احزاب بتوانند نقشی داشته باشند را تجربه نکرده ایم. کودار اگر میتواند یک نمونه فقط یک نمونه از تعهد و عملی کردن یک خواست و یک سطر از پلاتفرمی را که خود این سازمان بارها با جمهوری اسلامی برای صلح و آشتی مطرح کرده است را بعنوان نمومه منتشر کند. به همین دلیل «طرح مطالبات جامع کودار» خاک پاشیدن در چشم مردم و برخورد فریبکارانه بخودش و اعضای صفوقش است.  کودار بازار مضحکه انتخابات را گرم میکند!

کودار آگاه بر این است و میداند؛ حاکمیت خود گمارده و خونین جمهوری اسلامی  بر پایه ــ جمهوری اسلامی آری یا نه ــ به مردم در ایران تحمیل شد. این نظام ظرفیت هیچگونه  نقشه راه حتی از جنس خودی مطالباتی که او طرح کرده است را ندارد.

انتخابات آزادی در ایران تحت حاکمیت جمهوری اسلامی در کار نیست، مردم نمتوانند آزادانه انتخاب خودشان را بکنند. سازمان و احزاب مخالف نمیتوانند پلاتفرم خودشان را ارائه دهند. مردم نمیتوانند انتخاب خودشان را بکنند. مردم نمیتوانند به احزاب مورد قبول خودشان رای بدهند. احزاب مخالف جمهوری اسلامی، احزابی که مردم از آنها طرفداری میکنند، خواهان عملی کردن و پیاده کردن برنامه هایشان هستند، ممنوعه هستند!

انتخابات آزاد به این معنی که مردم در جامعه آزادی بیان، آزادی حرف زدن و اعتراض و مخالفت و آزادی متشکل شدن داشته باشند وجود ندارد.  در این نظام فاشیستی ــ اسلامی مردم نمیتوانند آزادانه به احزاب بپیوندند و تحت تعقیب قرار نگیرند، عضویت در احزاب سیاسی و مخالف دستگیری و اعدام است.

در نظام جمهوری اسلامی هیچکدام از این فاکتورها وجود ندارد به  جرم دفاع از آزادی بیان و دفاع از حق تشکل دفاع از طرفداری از احزاب سیاسی مردم دسته دسته اعدام شده اند، دستگیر و در زندانها هستند.

و در حکومت اسلامی نصف جامعه زنان حق کاندید شدن ندارند.

اقلیت های مذهبی، آتئیستها هم حق کاندید شدن ندارند.

در عوض، یک تعداد از جنایتکارترین افراد این حکومت از ( خاتمی، رفسنجانی، احمدی نژاد، روحانی، رئیسی، قالیباف، محسن رضایی ….) از فیلتر شورای نگهبان زیر نظر خامنه ای  به مردم تحمیل میشوند. در این سناریو فرجه ای و فضایی برای به اصطلاح واکنش به طرح و مطالباتی وجود ندارد.

طرح و بیانیه «کودار» گامی است در تایید و گرم کردن به اصطلاح انتخاباتی که یک مضحکه است.

مردم در کردستان مضحکه انتخابات حکومت اسلامی را برسمیت نشناخته اند. در مضحکه انتخابات شرکت نکرده اند.

مردم در کردستان راه سازش، صلح و آشتی کودار و حزب دمکرات کردستان را تجربه کرده اند، مردم آگاهانه و هوشیارانه پروسه سازش و سات و سودا این احزاب ناسیونالیستی را بحساب کارنامه آنها ثبت کرده اند. کودار و هر حزب ناسیونالیستی که بخواهد خاک بچشم مردم بپاشند و با ترفند طرح مطالبات جامع بازار مضحکه انتخابات حکومت اسلامی را گرم کنند، توسط مردم کردستان منزوی و طرد میشوند.

 

مردم در کردستان از حکومت اسلامی از میلیتاریزم و حضور این نظام ناراضی و متنفر هستند.

مردم جمهوری اسلامی را نمیخواهند و در مضحکه انتخابات این رژیم شرکت نمیکنند.

١٧ اردیبهشت ١٣٩۶

٧ می ٢٠١٧

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی