پروین آزاد
عقب نشینی کارفرمای چسب هل
یکشنبه, 12ام شهریور, 1396  
اشتراک گذاری
در پی اعتراضات گسترده با استفاده از شبکه های اجتماعی در اینترنت، اخیرا مدیرکل کار آذربایجان شرقی اعلام کرد: آیین‌نامه انضباطی کارخانه چسب هل لغو شد.
«احد حسینی» مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی از تصمیم کارفرمای کارخانه چسب هل برای تغییر آیین‌نامه انظباطی این واحد صنعتی خبر داد.
عکسی که در بالامی بینید رئیس کارخانه چسب هل را نشان میدهد با مبلهای اشرافی در دور و بر خود که در یکی از آنها ایشان مثل یک ارباب نشسته و کارگران ایستاده در دور و برش در حال برگزاری جشن تولد برای ایشان هستند.
ایشان با قوانین ارتجاعی و ضد کارگری خود سالیان سال است که در کارخانه حکومت میکند و با این قوانین ضد کارگری و زن ستیز خود  حتی بعنوان بهترین کارخانه آذربایجان از طرف استانداری انتخاب شده است.
اما حالا جالب است بدانید که بعد از افشاگیرهای بسیار بر علیه قوانین ضد کارگری این کارحانه حالا مدیر کل استان آذربایجان شرقی خبر از لغو قوانین انظباطی همان کارخانه و بنرهای آن را میدهد.
روشن است که تمام حکومت و گماشته هایش، با قوانین ضد گارگری و زن ستیزشان، سالیان سال است که نه تنها خود بلکه صاحبان کارخانه ها را به ثروت  بی حد و حساب رسانده اند. و بدیهی است که کل حکومت ضد کارگری است و کارگران با کوچگترین اعتراض برای پرداخت دستمزدهای معوقه، بیمه‌های رد نشده، اخراج شدن و تعطیلی کارخانه، راهی زندان میشوند. با توجه به قوانین قرون وسطائی حکومت اسلامی نظیر شلاق زدن کارگران معدن آق دره و با زندانی کردن رضا شهابی ها و شاپور احسانی راد ها، اسماعیل عبدی ها از رهبران کارگری و سندیکای معلمان نمیشود امید زیادی از تغییر قوانین انضباطی در کارخانه چسب هل داشت. اما این یک گام به سمت پیروزی و یک شکست برای جمهوری اسلامی است!
شکستی که در آن دولت مجبور میشود بر خلاف میل خود و کارفرمایش، قوانین خشک و  ضد کارگری خود را پس بگیرد و یک گام به عقب بنشیند تا بلکه بدین وسیله صدای اعتراض مردم را کم کرده و کمی بیشتر بر مسند حکومت بماند. غافل از اینکه این خواسته ها  و اعتراضات فقط شامل یک منطقه و یا یک استان نیست و روز بروز بر دامنه اعتراضات کارگری افزوده میشود.
کارگران و مردم تحت ستم حکومت اسلامی روزبروز از طریق دنیای مجازی و مدیای عمومی به وضعیت و شرایط سیاسی و اقتصادی خود بیشتر واقف شده و خواهان تغییر و تحول شرایط زندگی بمعنای واقعی هستند! شرایطی که دیگر در آن مجبور نباشند برای تامین زندگی، کلیه خود را به معرض فروش بگذارند ویا کودکان خود را بجای مدرسه به کار اجباری بفرستند.
و این میسر نمیشود مگر با اتحاد و همبستگی بیشتر نیروهای کارگری پیشرو. تنها سلاح کارگران برای ایجاد زندگی بهتر متحد شدن در یک صف واحد بر علیه حکومت سرمایه داری و ننگین جمهوری اسلامی است. تنها با ایجاد این تشکلها میشود جمهوری اسلامی را به زانو درآورد و از شرش برای همیشه خلاص شد.
پروین آزاد
نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی