محمد شکوهی
محاکمه ۲۵ نفر از دستگیرشدگان اعتراضات تیر ماه سال گذشته در بهبهان بشدت محکوم است!
سه شنبه, 16ام آذر, 1400  
اشتراک گذاری

همه دستگیر شدگان، از جمله دستگیرشدگان اعتراضات آبان ٩٨ و تیرماه ٩٩ در این شهر باید فورا و بدون هیچ قید و شرطی آزاد شوند.
بر اساس اخبار و گزارشات منتشر شده در رسانه ها و مدیای اجتماعی، روز دوشنبه ۱۵ آذر جلسه دادگاه رسیدگی به “اتهامات” ۲۵ نفر از بازداشت شدگان اعتراضات ٢۶ تیرماه سال گذشته در شهرستان بهبهان؛ در ماهشهر برگزار شده است. حکومت اتهامات دستگیرشدگان را “توهین به رهبری، مشارکت در اخلال در نظم عمومی، برهم زدن امنیت کشور و اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم بر ضد امنیت داخلی” اعلام کرده است.
در۲۶ تیرماه سال گذشته مردم بهبهان در میدان بانک ملی این شهر در اعتراض به وضعیت بد اقتصادی و همچنین صدور حکم اعدام برای دستگیرشدگان اعتراضات آبان ۹۸، اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی بزرگ کردند. در جریان برگزاری این تجمع و بعد از آن نیروهای امنیتی با یورش به خانه های مردم دهها نفر را بازداشت و به مکانهای نامعلومی منتقل کردند. اکنون بعد از گذشت بیش از یک سال از این دستگیریها، جمهوری اسلامی اقدام به برپایی دادگاه با اتهامات ساختگی برای معترضان در بهبهان کرده است.
وب سایت هرانا اسامی ١١ نفر که امروز محاکمه شده اند را به شرح زیر اعلام کرده است: محمد فاطمی، نرگس درم گزین، میثم اکبری، فرزانه انصاری فر، زینب علی پور، پیام جیحونی، امین مرادی، جلال جعفری، مرتضی وحدانی، مریم کاظمی، علی کاظمی.
لازم به توضیح است که جمهوری اسلامی در آبان سال گذشته ٣۶ نفر از دستگیرشدگان اعتراضات آبان ٩٨ در بهبهان را به دادگاه برده و جمعا حکم ۱۰۹ سال زندان و ۲۵۹۰ ضربه شلاق برای دستگیرشدگان صادر کرده بود.
علیه صدور احکام زندان و محاکمات ساختگی نباید ساکت نشست. خانواده ها و بویژه مردم معترض در برابر این احکام باید دست به اعتراض زده و خواهان لغو احکام و آزادی همه دستگیرشدگان شوند.


محاکممات ساختگی برای ۲۵ نفر از دستگیرشدگان اعتراضات تیر ماه سال گذشته در بهبهان بشدت محکوم است.همه دستگیر شدگان، از جمله دستگیرشدگان اعتراضات آبان ٩٨ و تیرماه ٩٩ در این شهر باید فورا و بدون هیچ قید و شرطی آزاد شوند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی