اخبار / جهان / سیاسی / مهمترین
آغاز حملات «ائتلاف کرد و عرب سوری» در “دیرالزور” علیه داعش
یکشنبه, ۱۹ام شهریور, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

رادیو فرانسه:نیروهای ائتلاف مبارزان کرد و عرب سوری تحت حمایت ایالات متحده آمریکا روز شنبه ۹ سپتامبر/ ۱۸ شهریور حمله شدیدی را برای عقب‌راندن نیروهای گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) از منطقه شرقی استان “دیرالزور” در شرق سوریه آغاز کردند.

ائتلاف ضد داعش متشکل از نیروهای دموکراتیک سوری همچنین حملاتی را برای بیرون راندن نیروهای دولت اسلامی عراق و شام از رقه انجام داده است. رقه در شمال سوریه قرار دارد و مهمترین دژ دفاعی داعش در این کشور محسوب می‌شود.

از سوی دیگر ارتش سوریه نیز در استان “دیرالزور” در شهری به همین نام در حال نبرد با گروه دولت اسلامی عراق و شام است.

موضوع حمله برای بیرون راندن نیروهای داعش را روز شنبه “احمد ابوخَوله” فرمانده نیروهای نظامی در دیرالزور و متحد نیروهای دموکراتیک سوری در یک نشست خبری که در “ابوفاس” برگزار شد، اعلام کرد.

به گفته وی هدف از این حمله “آزادسازی” مناطق تحت تصرف داعش در جنوب استان “حسکه” و نیز مناطق “َشرقی استان دیرالزور” بوده است.

 وی همچنین به خبرگزاری فرانسه گفت: “پیشروی ما به سمت دیرالزور غیرقابل اجتناب است.” و تاکید کرد: “ما مرحله اول برای آزادسازی مناطق شرقی فرات در استان دیرالزور را آغاز کرده‌ایم.”

به گفته وی “عملیات آغاز شده و ما با کمک و حمایت هوائی ائتلاف بین‌المللی، چندین کیلومتر پیشروی کرده‌ایم.”

ائتلاف بین‌المللی ضد داعش متشکل از چندین کشور به رهبری آمریکاست که در سوریه و عراق با نیروهای مردمی برای نبرد با داعش حضور دارد.

از سوی دیگر در حالی که نیروهای ارتش بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه تحت حمایت نیروی هوائی روسیه نیز تلاش می‌کنند سربازان گروه دولت اسلامی را از منطقه دیرالزور عقب برانند، “ابوخوله”، فذرمانده نیروهای نظامی دیرالزور اعلام کرده که  “این نیروها هیچگونه همکاری با ارتش سوریه یا نیروهای روس ندارند.”

وی تاکید کرد: ” ما فقط با ائتلاف بین‌المللی همکاری می‌کنیم.”

از ماه مارس سال ۲۰۱۱ که در سوریه اعتراضات مردمی علیه رئیس جمهوری این کشور صورت گرفت، این کشور درگیر جنگ داخلی شده است. در حالی که در ابتدا درگیری فقط میان ارتش بشار اسد و مخالفان وی بود؛ پس از آن گروه‌های شبه‌نظامی دیگر نیز به این بحران دامن زدند. همچنین از سال ۲۰۱۴ بخش‌هایی از سوریه تحت تصرف داعش است.

جنگ در سوریه طی ۶ سال گذشته بیش از ۳۳۰ هزار کشته به جای گذاشته و همچنین میلیون‌ها نفر در این کشور آواره شده یا به سرزمین‌های دیگر پناهنده شده‌اند.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی