اخبار / ایران / کارگری / مهمترین
پنج هزار کارگر” گروه ملی فولاد ایران” با تاخیر حقوق میگیرند
سه شنبه, ۲۱ام شهریور, ۱۳۹۶  
اشتراک گذاری

پنج هزار کارگر گروه ملی فولاد ایران با تاخیر حقوق میگیرند. این مطلب را یکی از اعضای باندهای شوراهای اسلامی رژیم به ایلنا اعلام کرده است. گزارش ایلنا در این باره ضمیمه است. روزنه

 

ایلنا:سیدرحیم میرعبدالـله عضو هیات مدیره کانون شورهای اسلامی کار استان تهران در گفتگو با ایلنا در این مورد گفته است: دست‌کم پنج هزار مزدبگیر گروه ملی فولاد ایران ماه‌هاست که  تلخی عدم دریافت به موقع حقوق و مزایای خود را به تلخی و مرارت تجربه کرده‌اند؛ از این رو جامعه کارگری نمی‌تواند نسبت به مساله کارگران گروه ملی فولاد ایران و معیشت آنها بی‌تفاوت باشد.

وی با اشاره به تجمعات  کارگران گروه ملی فولاد ایران گفت: بنا به تصریح امام جمعه و سایر مقامات استان اهواز  تجمعات پی درپی این کارگران کاملا صنفی بوده است و از روی اضطرار اقتصادی و مطالبه حق و حقوق قانونی‌شان است.

وی با طرح این پرسش که آیا زمان آن نرسیده است تا در یک روند گفت‌و‌گوی سه جانبه بین دولت، کارگران و کارفرمایان به مشکلات کارگران این واحد صنعتی پایان داد، گفت: پیشنهاد نمایندگان کارگران برای حل این معضل ملی استفاده از کارفرمایی است که توان اداره این مجموعه‌ی صنعتی را داشته باشد و بتواند مطابق با اصول اقتصاد مقاومتی به تقویت تولید داخل و اشتغال بپردازد.

وی با بیان اینکه بدنه کارگری واحدهای صنعتی مانند فولاد اهواز خواسته‌ای غیر از استمرار تولید ندارند، افزود: کارفرمایی که بخواهد روند تولید را حفظ کند باید بتواند در تعامل با کارگران فعالیت خط تولید را به روزهای پراوج گذشته بازگرداند.

وی ادامه داد: صرف نظر از تخلفات مجرمانه کارفرمای قبلی فولاد ایران، این واحد صنعتی تا همین چندی پیش یکی از رکوردداران صنعت فولاد کشور بود، محصولات کارخانه‌هایی از این دست همیشه در بین صنعتگران مختلف مشتریان خاص خود را داشته‌اند بنابراین ضروری است تا مالک جدید کارخانه بخواهد روند تولید را حفظ کند.

میرعبداللـه افزود: اما اگر مالک جدید بخواهد تنها به جبران زیان انباشته خود فکر کند، کارگران حق دارند بابت امنیت شغلی و معیشتی خود احساس ناامنی کنند چراکه در این صورت راهی غیر از انحلال کارخانه باقی نمی‌‌ماند.

وی با یادآوری تجربه‌های موفقیت‌‌آمیزی که به خروج واحدهای صنعتی مشکل‌دار از بحران مربوط می‌شود، گفت: به عنوان مثال در همین استان تهران برای مقاطعی کارخانه‌های لاستیک‌سازی و  تولید گاو صندوق با بحران مواجه شدند اما مدیریت وقت این صنایع توانست با مشارکت کارگران، روند تولید را تا خروج از بحران ادامه دهد.

از طریق کمیسیون کارگری استانداری خوزستان پیگیر مطالبات کارگران هستیم

در همین‌باره «حبیب‌اللـه فضل‌الـله‌پور» مدیرکل امنیتی استانداری خوزستان ضمن تایید مشکلات به وجود آمده برای کارگران این واحد فولادی کشور گفت: اقدامات موثری با هدف توانمندسازی و احیای مجدد فرایندهای تولید این مجموعه صنعتی توسط استاندار و کمیسیون کارگری استان انجام شده است.

وی در تشریح این اقدامات، گفت: اقدمات فوق مشتمل بر طیف متفاوت و متنوعی نظیر تزریق نقدینگی، هماهنگی با سازمان تامین اجتماعی به منظور تمدید دفترچه بیمه‌های کارگران، تعلیق بدهی‌های انرژی مصرفی کارخانه با هدف رونق گرفتن تولید بوده است.

فضل‌الـله‌پور با اشاره به اهمیت استقرار و تغییرات رویکردهای مدیریتی در گروه ملی صنعتی فولاد ایران، تصریح کرد: تلاش در جهت تعیین قطعی مدیریت تولید، هماهنگی با صنایع فولادی استان جهت ثبت سفارش مشتریان و درنهایت تلاش جهت ایجاد مجموعه‌ای همگرا و متشکل از یک راهبرد ی منسجم در حوزه‌های  تولید و توزیع ازجمله این اقدامات است.

وی تصریح کرد: درخصوص مطالبات مزدی کارگران این واح صنعتی نیز، تلاش‌های موثری توسط استانداری صورت پذیرفته است که بخشی از مطالبات سال گذشته و الباقی آن نیز امسال به تدریج در حال  پرداخت است.

مدیرکل امنیتی استانداری خوزستان افزود: کماکان در زمینه حقوق و دستمزد مشکلاتی وجود دارد که با انجام اقدامات فوق‌الذکر مرتفع ساختن تمامی مشکلات حوزه کارگری را در این بخش شاهد خواهیم بود.

فضل‌الـله‌پور با اشاره به رفع موانع بالادستی نظیر امنیت سرمایه‌گذاری در گروه ملی فولاد ایران، تصریح کرد: مولفه‌هایی نظیر جذب سرمایه، شیوه‌های مدیریت بازار و روندهای زنجیره‌ای خوشه‌های همگرا و برون‌سپاری که با چاشنی  اهلیت‌گزینی همراه باشد، در این بخش مورد توجه است.

وی در پایان گفت: تناظر جمیع عوامل تولید، تسری و تعمیق روندهای تولید مبتنی بر صادرات و مقولاتی از این دست‌؛ نه تنها مشکلات گروه ملی صنعتی را مرتفع خواهد ساخت بلکه کلیه معضلات گریبانگیر صتعت را رهگشا خواهد بود.

نسخه چاپی    
 
نظر دهید--(راهنما)
 

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

  دیگر عناوین خبری
  فیسبوک ما
 
 
 
 
حزب کمونیست کارگری ایران     /     سازمان جوانان کمونیست     /     کمیته کردستان حزب کمونیست کارگری     /     کمیته آذربایجان حزب کمونیست کارگری     /     تلویزیون کانال جدید

نشریه انترناسیونال     /     نشریه کارگر کمونیست     /     وبگاه منصور حکمت     /   وبگاه حمید تقوایی / آرشیو روزنه تا سال ۲۰۱۷

کمپین برای آزادی کارگران زندانی     /     نهاد کودکان مقدمند     /     کمیته بین المللی علیه اعدام     /     سازمان زن آزاد     /     کمیته دفاع از زندانیان سیاسی     /     فدراسیون سراسری پناهندگان ایرانی

 درباره روزنه  تماس با ما  خوراکها روزنه قدیمی Rowzane.com